Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Victron Energy

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Victron Energy 

Podkategorie

 • Ładowarki

  Ładowarki Victron Energy posiadają mikroprocesor, kontrolujący proces ładowania, który przebiega w trzech krokach zgodnie z charakterystyką IuoUo zapewniając każdorazowo pełne naładowanie akumulatora. Mogą być używane jako źródła zasilania, w przypadku gdy baterie bądź inne duże pojemniki buforowe są nie dostępne.

 • Przemienniki

  Wielofunkcyjne urządzenie łączące sinusoidalny inwerter, ładowarkę akumulatorów z zaawansowaną technologią adaptacyjnego ładowania oraz szybki przełącznik, który samoczynnie załącza rezerwę, gdy zajdzie taka potrzeba.
  Zapobiega przeciążeniu źródła prądu przemiennego ograniczając ładowanie akumulatora w sytuacji na to wskazującej oraz zwiększając moc wyjściową agregatu lub nabrzeżnego źródła zasilania przy większym poborze energii z akumulatora.

 • Izolatory baterii

  Diodowy izolator baterii umożliwia równoczesne ładowanie dwóch lub więcej baterii z jednego alternatora, a przy tym nie wymusza ich połączenia ze sobą. Wyróżnia go mały spadek napięcia. Wszystkie modele wyposażone są w diodę kompensacyjną, która może zostać użyta w celu nieznacznego zwiększenia napięcia na wyjściu alternatora, kompensując spadek napięcia pomiędzy diodami w izolatorze.

 • Konwertery DC-DC

  Konwerter napięcia Orion dedykowany jest do pojazdów i statków, gdzie wykorzystuje się coraz więcej sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ponieważ większość urządzeń niskonapięciowych, np. nawigacji, sprzętu radiowego, telefonów komórkowych i systemów hi-fi jest zasilanych napięciem 12 V, firma Victron Energy oferuje przetwornice DC/DC zapewniające zasilanie 12 V z instalacji elektrycznej o napięciu 24 V.Poza przetwornicami 24/12 są konwertery 24/12.

 • Regulatory ładowania

  Regulatory ładowania Victron Energy to przedewszstkim zaawansowane urządzenia MPPT zwiększające moc ładowania tradycyjnego panela nawet o 20% względem zwykłego regulatora PWM. Polecane zwłaszcza dla paneli 36V o mocy 240W lub więcej. Najpopularniejszy produkt to Blue Solar Charger 75/15

 • Akumulatory żelowe

  Firma Victron Enegry oferuje akumulatory żelowe do profesjonalnego zastosowania. Baterie charakteryzują się najlepszym współczynnikiem wytrzymałościowym i bez problemu wytrzymują prace buforową przez 12 lat oraz cykliczną do 400 cykli czyli ok. 4-6 lat.

 • Litowo jonowe
 • OPzS
 • Przetwornice napięcia

  Nowocesne urządzenia transformotorowe uferujące napięcie czysto sinusoidalne umożliwiające zasilanie sprzętów elektronicznych w tym komputerów. Falowniki Victron Energy cechuje bardzo wysoka sprawność powyżej 94%. Wydajnośc taka żadko spotykana jest w innych urządzeniach konkurencyjnych.

 • Transformatory
 • Przełączniki transferowe
 • System dystrybucji DC
 • Monitorowanie paneli i...
 • Kontrolery ładowania
 • Zabezpieczenia...
 • Przewody zasilania...
 • Akcesoria

Victron Energy
Victron Energy akumulatory
Victron Energy regulatory ładowania
Victron Energy przetwornice napięcia
Victron Energy ładowarki do akumulatorów
Victron Energy przetwornice DC - DC
Victron Energy BMV
Victron Energy akcesoria fotowoltaiczne

Victron Energy

Firma Victron Energy jest jednym ze światowych liderów w sprzedaży komponentów fotowoltaicznych przeznaczonych do zastosowań wyspowych. Jako jedyna firma na świecie oferuje kompletną gamę akcesoriów solarnych począwszy od paneli słonecznych, przez akumulatory, regulatory aż do przetwornic napięcia i związane z tym akcesoria. Decydując się na wybór Holenderskiej firmy wybieramy rozwiązanie kompletne. Bez znaczenia jaki planujemy system fotowoltaicznych, czy ma to być mały układ ładujący akumulator czy większy przeznaczony do zasilania 230V a nawet 400V otrzymamy wszystkie potrzebne podzespoły jednego producenta. Duża część produktów firmy objęta jest 5 letnią gwarancją. Dostarczane są z wyczerpującą instrukcją oraz schematami montażowymi co ułatwia montaż dla nabywcy. W naszej firmie mogą Państwo zamówić wszystkie produkty Victron Energy zarówno te, które mamy na stanie magazynowym jak i te które wymagają sprowadzenia. Jeżeli nie posiadamy danego produktu czas jego sprowadzenia od producenta z Holandii nie przekracza 7 dni roboczych.

Victron Energy akumulatory

Holenderska firma Victron Energy oferuje szeroką gamę akumulatorów. W ofercie można nabyć zarówno tradycyjne akumulatory żelowe jak i akumulatory w technologii AGM. Dostępne są również akumulatory litowojonowe wraz z oprzyrządowaniem jak i akumulatory OPZs przeznaczone do dużych systemów solarnych wysokonapięciowych. Akumulatory Victron Energy charakteryzują się dużą ilością cykli aż 400 przy pełnym rozładowaniu oraz trwałością wyróżniającą się ponad przeciętną. Dla akumulatorów w technologii litowojonowej lub OPZs ilość cykli może wynosić nawet 1200-2000. Firma Victron oferuje również gotowe zestawy akumulatorów tzw. Peek Power Pack z zarządzaniem przez aplikacje na smartfonie.

Victron Energy regulatory ładowania

Regulatory Victron Energy to zdecydowania najbardziej rozwinięta gałąź w całej firmie. Począwszy od najbardziej podstawowych modeli z układem PWM przeznaczonych do pracy w małych systemach fotowoltaicznych skończywszy na dużych regulatorach MPPT obsługujących nawet kilkanaście paneli słonecznych na raz. Najbardziej znanym produktem firmy jest regulatory ładowania Victron Energy Blue Solar MPPT 75/15. Umożliwia on podłączenie szeregu paneli o napięciu nie wyższym niż 75V oraz prądzie 15A. Regulator wyposażony jest w szybki układ MPPT śledzący punkt mocy i pracujący zawsze z najlepszym napięciem paneli słonecznych. Regulator zapisuje postępy swojej pracy do 30 dni wstecz. Po dołączeniu modułu bluetooth możliwa jest jego dodatkowa konfiguracja i monitoringu. Regulator Victron Energy 75/15 posiada również wbudowany czujnik zmierzchu umożliwiający pracę latarni słonecznych czy oświetlenie reklam. Dodatkową zaletą jest fakt, że cała elektronika regulatora ładowania 75/15 jest zalana żywicą przez co układ odporny jest na wilgoć. W ostatnich miesiącach firma unowocześniła regulator dodając wbudowany moduł bluetooth umożliwiając komunikację z regulatorem bez zewnętrznych dodatków. W ofercie firmy można znaleźć również inne regulatory ładowania wyposażone w układ MPPT umożliwiające podłączenie znacznej ilości paneli słonecznych. Duża część tych regulatorów wyposażona jest w układy pomiarowe i monitorujące prace systemu prezentując wynik na wyświetlaczu LCD. Możliwe jest też podłączenie je do układu kontrol GX z zewnętrznym wyświetlaczem i panelem sterującym lub za pomocą przewodu USB do komputera.

Victron Energy przetwornice napięcia

Przetwornice napięcia oferowane przez producenta Victron Energy to zawsze urządzenia sinusoidalne. Oznacza to, że oferują napięcie takie jak w gniazdku elektrycznym i z powodzeniem możemy podłączać do nich urządzenia elektroniczne takie jak telewizory czy komputery bez obawy ich uszkodzenia tak jak ma to miejsce w tańszych przetwornicach napięcia z aproksymowaną sinusoidą. Przetwornice napięcia oferowane przez producenta dysponują mocą od 200W do 4000W i umożliwiają łączenie ich równolegle w celu zwiększenia mocy. Większe urządzenia umożliwiają również pracę trójfazową czego nie umożliwiają inne urządzenia konkurencji. Duża część przetwornic napięcia Victron Energy umożliwia podłączenie ich do szyny VEBus celem monitoringu lub konfiguracji za pomocą panela sterowniczego lub komputera. Przetwornice Holenderskiego producenta cechują się bardzo dużą konfigurowalnością i pozwalają na spersonalizowanie ich pracy w zależności od wymagań użytkownika i systemu. Warto tu zaznaczyć, że wyższe modele umożliwiają wybór rozłączenia napięcia bez potrzeby rozładowywania akumulatora do zera. Wszystkie przetwornice napięcia wyposażone zostały w transformator. Oznacza to, że zamiana napięcia stałego na zmienne nie powoduje tak znaczących strat jak w przypadku konstrukcji elektronicznych tranzystorowych. Również pobór własny w trybie standby jest zdecydowanie mniejszy niż w konstrukcjach tranzystorowych i może być mniejszy nawet o 90%.

Victron Energy ładowarki do akumulatorów

W ofercie firmy znaleźć możemy mikroprocesorowe ładowarki do akumulatorów. Wszystkie ładowarki Victron Energy posiadają wielostopniowe ładowanie akumulatorów co zapewnia ich dłuższą żywotność oraz szybsze i pełniejsze naładowanie. Algorytm ładowania Victron Energy składa sie z 5 stopni w zależności od rodzaju akumulatora i jego stanu naładowania oraz kondycji. W ofercie firmy znaleźć można zarówno ładowarki 12V jak i 24V o mocach prądowych sięgających nawet 50 lub więcej amper przeznaczonych do ładowania dużych zestawów akumulatorów. Wszystkie urządzenia wyposażone są w czytelny panel LED lub LCD informujący o stanie i etapie ładowani akumulatora.

Victron Energy przetwornice DC - DC

Przetwornice DC-DC przeznaczone są do zmiany napięcia prądu stałego. Dzięki przetwornicom DC-DC Victron Energy możliwa jest zamiana napięcia z 12V na 24V lub odwrotnie z 24V na 12V. Ma to duże znaczenie jeżeli występuje potrzeba zasilania np urządzenia 24V a dysponujemy tylko układem zasilania z napięciem 12V. W takim wypadku nie ma sensu przebudowywać systemu fotowoltaicznego i ponosić duże koszta, wystarczy jedynie zakupić przetwornice DC-DC o odpowiednim napięciu i prądzie aby rozwiązać problem.

Victron Energy BMV

Kolejne z bardzo popularnych i sztandarowych urządzeń firmy Victron Energy. Urządzenie przeznaczone jest do szczegółowego monitorowania akumulatora lub akumulatorów połączonych ze sobą szeregowo lub równolegle. Dzięki wpięciu 500A bocznika przy łączeniu akumulatorów i podpięci modułu kontrolnego z wyświetlaczem LCD możemy uzyskać ponad 100 różnych informacji o pracy akumulatora. Najważniejsze z nich to. Napięcie, prądy mierzone w obu kierunkach, ilość cykli, czas pracy z aktualnym obciążeniem, poziom naładowania, maksymalne i minimalne napięcie oraz wiele wiele więcej.

Victron Energy akcesoria fotowoltaiczne

W ofercie firmy znaleźć możemy całą gammę dodatków do systemów fotowoltaicznych. Są nimi wyświetlacze LCD, urządzenia pomiarowe i monitorujące prace akumulatorów, okablowanie, urządzenia sterujące, moduły bluetooth i wiele więcej. Firma Victron oferuje nie tylko kompletne systemy fotowoltaiczne ale również wiele pobocznych urządzeń usprawniających pracę systemów oraz umożliwiające ich monitorowanie. Zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem w celu uzyskania szerszych informacji o akcesoriach firmy Victron Energy

Holenderska firma Victron Energy zajmuje się rozwiązaniami dla systemów fotowoltaicznych. Nieustannie wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania dla przemysłu instalacji solarnych. Główny nacisk kładzie na inwertery i rozbudowane systemy ładowania akumulatorów. Jest dostawcą rozwiązań hybrydowych elektrowni, czyli efektywnego połączenia dwóch lub więcej źródeł zasilania.

Spośród produktów tej marki należy wyróżnić sinusoidalne inwertery, ładowarki, izolatory baterii, czy konwertery napięcia.

Ładowarki wyposażone są w mikroprocesor, który  pozwala kontrolować proces ładowania, zapewniając tym samym każdorazowo pełne naładowanie akumulatora. Mogą być wykorzystane jako źródła zasilania, gdy baterie bądź inne duże pojemniki buforowe nie są dostępne.

Wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie sinusoidalny inwerter, ładowarkę akumulatorów z zaawansowaną technologią adaptacyjnego ładowania oraz szybki przełącznik. Przełącznik odpowiada za samoczynne załączanie rezerwy, gdy zachodzi taka potrzeba. Zapobiega przeciążeniu źródła prądu przemiennego ograniczając ładowanie akumulatora w sytuacji na to wskazującej. Zwiększa moc wyjściową agregatu lub nabrzeżnego źródła zasilania przy większym poborze energii z akumulatora.
Diodowy izolator baterii umożliwia równoczesne ładowanie dwóch lub więcej baterii z jednego alternatora. Nie wymusza przy tym łączenia tych baterii ze sobą.

Konwertery napięcia Orion są głównie dedykowane do pojazdów i statków z uwagi na dużą ilość sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Urządzenie pozwala na zamianę napięcia stałego 12V na 24V, jak również 24V na 12V w zależności pod wybranego modelu.

Oferujemy Państwu produkty firmy o silnej i niezachwianej reputacji w zakresie jakości i niezawodności produktów oraz innowacji technicznych. Na wszystkie artykuły otrzymują Państwo gwarancję.