Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Fotowoltaika

video

Montaż monitoringu


Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Fotowoltaika 

Podkategorie

 • Panele słoneczne

  Moduły fotowoltaiczne polikrystaliczne, monokrystaliczne o podwyższonej wydajności na podłożu sztywnym oraz elastycznym. Przeznaczone do pracy z akumulatorami oraz wysokonapięciowe 30V stosowane elektrowni słonecznych.

 • Falowniki sieciowe

  Falowniki sieciowe firm SMA i Steca przeznaczone są do budowy małych i średnich wielkości elektrowni słonecznych. Obydwie firmy gwarantują wysoką jakość produktu a co najważniejsze w pełni niemieckie wykonanie. Ma to zasadniczy wpływ na sprawność oraz trwałość urządzeń, która jest kluczowa przy długoterminowej stopie zwrotu.

 • Elektrownie słoneczne

  Gotowe zestawy elektrowni słonecznej opartej o niemieckie inwertery SMA i Steca. Systemy bez-akumulatorowe mające na celu zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

 • Przetwornice napięcia

  Inwertery tzw. falowniki zmieniają napięcia stale 12V/24V/48V w napięcie zmienne 230V. W zależności od rodzaju i producenta można uzyskać sprawność od 80% aż do 96%. Urządzenia przeznaczone do pracy z akumulatorem.

 • Regulatory ładowania

  Regulatory ładowania przeznaczone są do kontroli pracy całego systemu fotowoltaicznego. Dobierają odpowiednie napięcie ładowania w zależności od zastosowanych akumulatorów oraz zapewniają poprawną charakterystykę pracy systemu. Regulatory dzielimy na dwie grupy. Standardowe PWM stosowana w większości systemów fotowoltaicznych oraz MPPT z trybem śledzenia punktu mocy. Regulatory te stosuje się najczęściej do dużych paneli słonecznych o napięciu powyżej 30V oraz do paneli połączonych szeregowo. Zapewniają one najlepszy punkt pracy napięcia i prądu w zależności od nasłonecznienia. Regulatory tego typu wyjątkowo wydajnie pracują o zmierzchu i wczesnym rankiem oraz zimą.

 • Akumulatory żelowe

  Akumulatory o konstrukcji AGM, GEL, Elektrolityczne oraz litowo jonowe. Wszystkie przeznaczone do cyklicznej pracy w fotowoltaicznych systemach zasilania. HAZE i Victron Energy to światowa jakość dostępna na polskim rynku.

 • Gotowe zestawy

  Gotowe zestawy fotowoltaiczne przeznaczone do samodzielnego montażu. W zależności od potrzeby oferujemy zestawy z i bez akumulatora oraz przetwornicą napięcia 230V. Wszystkie zestawy posiadają okablowanie oraz instrukcję instalacji.

 • Akcesoria

  W zakładce akcesoria znajdą państwo wszelkiego rodzaju komponenty wspomagające prace zestawów solarnych lub ułatwiające montaż. W ofercie posiadamy również oświetlenie energooszczędne oraz oświetlenie LED.

 • Victron Energy

  Produkty renomowanej Holenderskiej firmy Victron Energy przeznaczone do budowy zaawansowanych systemów solarnych akumulatorowych.

 • Wyprzedaż
Fotowoltaika, mówiąc w skrócie, to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem energii światła słonecznego na energię elektryczną, czyli prądu. Dzięki korzyściom i szerokim zastosowaniom ze względów ekologicznych i praktycznych jakie niosą za sobą baterie słoneczne, ceny instalacji solarnych nieustannie spadają, choć nadal są droższe od konwencjonalnych źródeł energii.

Głównym surowcem używanym do produkcji paneli fotowoltaicznych jest krystaliczny węgiel krzemowy. Każdy panel zbudowany jest z kilku bądź kilkunastu pojedynczych ogniw, a każde ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy od 1 do 6,97 W. Ze względu na funkcjonalność i wygodę montażu ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m². Ze względu na długą żywotność i bezobsługowość powszechnym zainteresowaniem cieszą się w samodzielnych urządzeniach bez możliwości przyłączenia do sieci energetycznej, a więc w znakach drogowych, pojazdach turystycznych, domkach letniskowych, urządzeniach użytku codziennego (np. kalkulatory), oświetleniu drogowym, lampach ogrodowych i wielu innych.

Również w technice kosmicznej cieszą się wielką popularnością. Obecne systemy możemy podzielić na dwie grupy: połączone z akumulatorem, które pozwalają na całkowite uniezależnienie się od dostawców energii oraz systemy podłączone do sieci i z nią współpracujące.

Te pierwsze doskonale sprawdzają się wszędzie tam gdzie dostęp do prądu jest utrudniony lub niemożliwy, a pobór nie jest zbyt wielki. Ich praca polega na ładowaniu akumulatora podczas słonecznego dnia oraz oddawaniu energii, gdy jest nam ona potrzebna. W tego typu systemach fotowoltaicznych niezwykle ważny jest odpowiedni dobór regulatora ładowania, który można nazwać sercem całego systemu. Do jego funkcji należy sterowanie procesem ładowania, czyli ochrona przed przeładowaniem lub nadmiernym rozładowaniem oraz przed powrotem prądu do ogniwa, co może powodować jego uszkodzenia. Proste regulatory spełniają podstawowe funkcje obsługując najczęściej akumulatory AGM bądź żelowe, podczas gdy bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają zmianę akumulatorów na żelowe/kwasowe, a co za tym idzie – lepiej radzą sobie z dostosowaniem charakterystyki ładowania, a także mają możliwość rejestrowania wyprodukowanej i zużytej energii.
Systemy podłączone do sieci, a więc systemy ON-GRID są pozbawione akumulatora i podłączone bezpośrednio pod inwerter. Tam napięcie stałe zostaje zamienione na napięcie zmienne 230V i przesłane dalej do sieci energetycznej. Jest to obecnie jedyne rozwiązanie, które zwraca się w pełni, a nawet po pewnym czasie zaczyna na siebie zarabiać. Dostępne są dwa rodzaje systemów sieciowych – z inwerterem centralnym oraz mikroinwerterami. Zaletą tego pierwszego jest cena niższa o ok. 5% i wysoka sprawność, lecz niestety nie nadaje się do rozbudowy, a w przypadku awarii cała instalacja przestaje działać. Nie zmienia to jednak faktu, że inwertery centralne to bardzo popularny sposób wykorzystywany do budowy średnich i dużych elektrowni słonecznych. Mikroinwertery umożliwiają natomiast dowolną rozbudowę, a w przypadku awarii unieruchomiony zostaje tylko jeden moduł.