Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Akumulatory żelowe

video

Montaż monitoringu


Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Akumulatory żelowe 

Podkategorie

 • Victron Energy AGM
 • Victron Energy GEL

  Konstrukcje w pełni żelowe cechujące się najwyższą jakością wykonania. Świetnie sprawdzają się w systemach fotowoltaicznych pracujących cyklicznie. Firma Victron Energy gwarantuje 500 przy 80% rozładowaniu.

 • Litowo jonowe

  Nowoczesne akumulatory litowo jonowe zapewniają aż 2000 cykli pełnego rozładowania i trwałość do 20 lat. Do poprawnej pracy wymagana jest dodatkowa elektronika pracy. Konstrukcje litowo jonowe to najnowocześniejsze akumulatory dostępne na rynku.

 • Haze AGM

  Rozwiązanie techniczne AGM (kwas siarkowy uwięziony w matach szklanych) zapewnia najlepszą wydajność przy szybkich rozładowaniach np. 5 godzin.  Akumulatory dedykowane do dużych inwerterów. Projektowana ilość cykli 400 przy 100% rozładowaniu.

 • Haze GEL

  Technologia GEL (kwas siarkowy zżelowany krzemionką) zapewnia najlepszą wydajność przy wolnych i średnich rozładowaniach. 10-20 godzin. Akumulatory najlepiej sprawdzają się w autonomicznych systemach fotowoltaicznych pracujących cyklicznie. Projektowana ilość cykli 400 przy 100% rozładowaniu.

 • OPzS

  Konstrukcja elektrolityczna 2V przeznaczona jest do konstruowania baterii z pojedynczych cel. Rozwiązanie takie zapewnia do 1500 cykli i trwałości do 12lat. Akumulatory świetnie sprawują się zarówno przy wolnym jak i bardzo szybki rozładowaniu.

W autonomicznych systemach fotowoltaicznych nieodłączną częścią systemu jest akumulator. Gromadzone w nim ładunki elektryczne wytworzone przez panel słoneczny pozwalają na późniejsze wykorzystanie zmagazynowanej w ten sposób energii w zależności od naszych potrzeb. Akumulator ma kluczowy wpływ na sprawność i trwałość całej instalacji, dlatego też niezwykle istotny jest jego odpowiedni dobór.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór akumulatorów typu GEL ze względu na ich uniwersalność zastosowań, trwałość i wysoką jakość. Akumulatory żelowe doskonale sprawdzają się przy pracy cyklicznej, która występuje w systemach solarnych. Dodatkową ich zaletą jest możliwość pełnego powrotu do nominalnego stanu naładowania po przerwie dłuższej niż 24 godziny, a występujący w postaci żelu elektrolit (kwas siarkowy) zagęszczony został krzemionką, co pozwala na pracę akumulatora w dowolnej pozycji. Dużym plusem przemawiającym na korzyść akumulatorów żelowych jest niska emisja cieplna podczas pracy, a co za tym idzie – niższe zużycie akumulatora.

Na konstrukcję akumulatorów AGM składa się elektrolit również w postaci kwasu siarkowego, uwięziony w matach szklanych. Podobnie do akumulatorów GEL są one w pełni szczelne oraz umożliwiają pracę cykliczną w dowolnym położeniu. Z uwagi na brak płynnego elektrolitu, często zaliczane są do konstrukcji żelowych. Niska oporność wewnętrzna umożliwia pracę z dużymi obciążeniami oraz krótkimi czasami rozładowań.

Akumulatory o konstrukcji AGM, GEL, Elektrolityczne oraz litowo jonowe. Wszystkie przeznaczone do cyklicznej pracy w fotowoltaicznych systemach zasilania. HAZE i Victron Energy to światowa jakość dostępna na polskim rynku.