Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy turystyczne

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Mini Hydrofor Solarny Zobacz większe

Mini Hydrofor Solarny

Nowy produkt

Wydajny monokrystaliczny panel słoneczny o mocy 50W zapewnia sprawne i szybkie ładowanie akumulatora 33Ah. Dołączony zestaw pompa + hydrofor + kran i filtr umożliwiają budowę małego solarnego kranu pracującego jak zwykły kran domowy.

Więcej szczegółów

1 390,00 zł

Więcej informacji

Prezentowany zestaw został zaprojektowany w ten sposób aby na działce lub w domku letniskowym umożliwić zbudowanie kranu z bierzącą wodą nie posiadając zasilania stałego sieciowego 230V. Sprawne i dynamiczne zasilenie układu zapewnia 50W panel słoneczny oraz akumulator żelowy o pojemności 33Ah. Regulator ładowania zabezpiecza cały system i dostarcza napięcie do serca systemu czyli pompy ciśnieniowej.

Pompa ciśnieniowa włącza się automatycznie po otworzeniu kranu. Woda płynie najpierw przez filtr zewnętrzny a następnie przez pompę do hydroforu aby zapewnić stałe ciśnienie. Następnie przekazywana jest bezpośrednio do kranu. W momencie zamknięcia kranu i ustabilizowaniu ciśnienia w hydroforze pompa wyłącza się sama automatycznie.

Do systemu możliwe jest również podłączenie oświetlenia LED, czajnika solarnego, ładowarki do telefonów czy tabletów a nawet ładowarki do laptopów. System bez problemu będzie obsługiwał niewielki telewizor turystyczny 12V LCD. System nie nadaje się do podlewania ogródka czy do zasilania lodówki. W tym celu należy zaopatrzyć się w większy panel np 150W oraz akumulator min 80 Ah.

Oferowany zestaw zarówno hydrauliczny jak i fotowoltaiczny jest kompletny przeznaczony do samodzielnego montażu. Nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych elementów lub akcesorii. Zestaw nie zawiera systemu montażowego do panela słonecznego i opcjonalnego zbiornika na nieczystości.

Moc Panela słonecznego Panel słoneczny o mocy 50W
Pojemność akumulatora żelowego Akumulator żelowy o pojemności 33Ah
Napięcie i ampery Napięcie VDC 12V/10A PWM
Czas ładowania i rozładowania LED 10W = 39h / Czas ładowania = 8h
Żywotność akumulatora Trwałość akumulatora 400 cykli lub 4-5 lat
Napięcie 230V Napięcie 230V :  brak (max 300W)
Energia ekologiczna Ekologiczne źródło energii


Panel słoneczny 50W EF

Panel Słoneczny 50W

Panel słoneczny 50W wyprodukowany na ogniwach monokrystalicznych przeznaczony jest do instalacji fotowoltaicznych, pracujących zwłaszcza w układach akumulatorowych. Może pracować jako pojedyncza bateria słoneczna oraz może być łączony w większe zestawy. Panel słoneczny cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli kamperów, łódek czy przyczep kempingowych. Jest również świetnym rozwiązaniem jako odnawialne źródło energii dla domków letniskowych itp.

Bateria słoneczna 50W w całości została wyprodukowana z krzemu monokrystalicznego. Pokryta hartowanym wysokotransperentnym szkłem o niskiej zawartości żelaza. Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną zapewnia jeszcze lepszą absorpcję promieniowania słonecznego, a co za tym idzie - zwiększa efektywność paneli.Szyba jest nizwykle odporna na uderzenia i gradobicie. Oprawiona w aluminiową ramę z otworami montażowymi, świetnie nadaje sie do montażu na każdej powierzchni dachu domu, przyczepy kempingowej lub na dedykowanym montażu.

Schemat Panel słoneczny

  
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL50W
Moc max. [W]50
Napięcie max. Vmp [V]17,80
Prąd max. Imp [A]2,81
Napięcie jałowe [V]22,60
Prąd zwarciowy Isc [A]2,99
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]13
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]630
Szerokość [mm]550
Głębokość [mm]30
Waga [kg]4,5
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%]90
Moc po 30 latach [%]80
Gwarancja5 lat


Regulator ładowania
Phocos CA06 12V

Regulator ładowania Phocos

Phocos LogoRegulator ładowania Phocos jest liderem w swojej klasie. Niemiecki producent gwarantuje najwyższą sprawność i wydajność, a co ważne, kontrolę pracy ładowania i rozładowania baterii w celu zapewnienia jej jak najdłuższej żywotności. Małe gabaryty regulatora świetnie sprawdzają się w instalacjach, w których nie mam zbyt dużo miejsca na okablowanie i regulatory. Jest dedykowany do kamperów, przyczep kempingowych, łodzi oraz do małych systemów autonomicznych np w domkach letniskowych lub ogródkach działkowych. Regulator wyposażony został w dodatkowe wyjście load odcinające zasilanie 12V w sytuacji gdy akumulator jest zbyt rozładowany. Po ponownym naładowaniu i osiągnięciu napięcia ok 13V wyjście load jest ponownie włączane i można korzystać z  energii akumulatora.

Regulator ładowania Phocos


Przeznaczenie regulatora
ModelPhocos CA-6
małe systemy autonomicznetak
domki letniskowe i holenderskietak
systemy alarmowe i szlabanytak
instalacja w kamperach i przyczepachtak
instalacja w łodziach wewnątrz kabinytak
mobilne systemy fotowoltaicznetak
Dane techniczne
elektroniczny proces ładowaniatak
proces ładowania3 stp.
zabezpieczenie przed rozładowaniemtak
kompensacja temperaturytak
zabezpieczenie elektronicznewejścia
zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniemtak
Wskaźniki LED
Wskaźnik ładowania akumulatoratak
Wskaźnik rozładowania akumulatoratak
Wskaźnik awarii/przeciążeniatak

Schemat regulator

Parametry / ModelCA06-2.1
Maksymalny prąd wejściowy [A]5 A
Maksymalny prąd obciążenia [A]6 A
Napięcie systemowe [V]12 V
Wyświetlacz - diody LED pokazujące aktualny stan
regulatora akumulatora i obciążenia
2 x LED
1 x Duo LED
Wymiary SxWxG [mm] 80x100x30  mm 
Pobór prądu [mA]< 4 mA
Sygnalizacja ładowania, rozładowania, przeciążeniaTak
Kolor regulatoraCzarny
Możliwość rozbudowy o dodatkowy wyświetlaczTak

Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii  cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji.

Autoryzowany dystrybutor

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku


Akumulator żelowy
HAZE HZY EV 12V - 33Ah

Akumulator HAZE HZY 33 Ah
akumulatory firmy hazeAkumulator HZY EV 12V- 33Ah to szczelny ołowiowo-kwasowy akumulator posiadający unieruchomiony elektrolit w postaci żelu, nierozwarstwiający się. Idealnie nadaje się do codziennej pracy cyklicznej, do zastosowań stacjonarnych i rozruchowych. Jest całkowicie bezobsługowy i może pracować w dowolnym położeniu. Odporny na niskie i wysokie temperatury. Został stworzony w technologii pozwalającej na maksymalną wydajność pracy nawet przy długich czasach rozładowywań. Zapewnia pełny powrót do stanu naładowania ze stanu głębokiego rozładowania nawet jeśli ponowne ładowanie ma miejsce po jakimś czasie.
Schemat akumulator HAZEPARAMETRY TECHNICZE/MODELHZY EV 12V- 33Ah
Napięcie pracy [V]12
Pojemność [Ah]33
Stop płytyołów Ca/Sn
Rodzaj płytpastowane
Elektrolitkwas siarkowy w postaci żelu
Separatormikroporowaty duroplastik
Materiał aktywnyołów
Obudowa i pokrywaABS
Projektowana żywotność12 lat
Waga10.4 kg
Wymiary (dł x szer x wys)196 x 131 x 160
Ilość cykli
400 cyklirozładowanie w 100%
600 cyklirozładowanie w 75%
800 cyklirozładowanie w 50%

Pompa ciśnieniowa 12V

5L/min

Pompa wody przepływowa - ciśnieniowa z automatycznym wyłączaniem ciśnieniowym. Pompa nadaje się klasycznych kranów i pryszniców np na działce lub w kamperze lub przyczepie kempingowej, utrzymuje równe i stałe ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Po odkręceniu kranu spadające ciśnienie w instalacji włączy pompę, która zacznie pompować wodę. Po zamknięciu kranu pompa dopompuje wodę do układu i automatycznie się wyłączy. Pompa działa w pełni bez obsługowo.

Uwaga zdjęcie jest poglądowe i może różnić sie detalami w zależności od partii i producenta towaru.PARAMETRY TECHNICZE/MODELPompa ciśnieniowa 12V
Napięcie pracy [V]12
Max wydajność5,1 Litra / minutę
Ciśnienie100 PSI / 6.1 BAR
Max pobór prądu5A
Bezpiecznik5A
Wymiary(D/Szer/Wys) - 17.5 cm x 7cm x 10 cm
Rozmiar przyłącza10mm
Samozasysającatak
Wyłącznik ciśnieniowytak
Waga1,4 kg
Gwarancja2 lataAkcesoria hydrauliczne

Akcesoria Solarno - Fotowoltaiczne


Akcesoria hydrauliczne umożliwiają budowę kompletnego systemu zasilania wodą. W skład wchodzi 10 metrów przewodu elastycznego 10mm do połączenia systemu. Przewód dostarczany jest w jednym odcinku i można pociąć go według własnego uznania. Komplet zacisków metalowych zapewniających szczelność. Filtru wody, małego hydroforu umożliwiającego stabilizowanie ciśnienia oraz kranu z kompletem mocowań do blatu.

Po samodzielnej instalacji możemy cieszyć się bieżącym źródłem wody w domku letniskowym, kamperze lub przyczepie. Do instalacji wymagany jest jedynie śrubokręt krzyżakowy i ewentualnie blacho lub drewno wkręty umożliwiający montaż systemu na ścianie.

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych


Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.


Porada: Instalacja panela słonecznego powinna zostać wykonana zgodnie z poniższymi zaleceniami. Ustawienie modułu fotowoltaicznego ma znaczący wpływ na prace całego systemu.

1.Moduł słoneczny zawsze w kierunku południowym.
2.Kąt nachylenia ogniwa latem - ok. 25 stopni.
3.Kąt nachylenia ogniwa zimą - ok. 60 stopni.
4.Uniwersalny kąt nachylenia - 38 stopni.

Montując panel pod uniwersalnym kątem nachylenia, zyskujemy optymalne ustawienie zarówno dla zimy, jak i lata.  Oczywiście ogniwo można zamontować również na płasko, ale trzeba się liczyć, że wydajność tak zainstalowanego modułu będzie niższa.

MOC PANELA

ZASTOSOWANIE

ZDJĘCIE

10W - 30W
  • oświetlenie LED
  • ładownie telefonów komórkowych
  • ładowanie tabletów
Zestaw 20W/6A
30W - 100W
  • oświetlenie LED
  • ładowniae telefonów komórkowych
  • ładowanie tabletów
  • ładowanie laptopa
  • podłączenie telewizorów do 20 cali
130W
  • oświetlenie LED
  • ładowniae telefonów komórkowych
  • ładowanie tabletów
  • ładowanie laptopa
  • podłączenie telewizorów do 20 cali
  • podłączenie lodóki turystycznej z kompresorem
  • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 600W
Zestaw 130W/8A

260W

  • oświetlenie LED
  • ładowniae telefonów komórkowych
  • ładowanie tabletów
  • ładowanie laptopa
  • podłączenie telewizorów  20 - 40 cali
  • podłączenie domowej lodówki o wymiarach do 1,6 m
  • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 1 500W
  • małe pompy wody
4 innych produktów w tej samej kategorii: