Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy 230V

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Nowy Elektrownia 2240Wp / 3500W Zobacz większe

Elektrownia 2240Wp/3500W

2394

Nowy produkt

Gotowy zestaw elektrowni słonecznej o mocy paneli 2240 Wp, z przetwornicą 3500W oraz 4 akumulatorami 230Ah. Zestaw zapewnia zasilanie domu jednorodzinnego z dużą ilością lokatorów.

Więcej szczegółów

22 973,40 zł

Więcej informacji

Proponowany przez naszą firmę zestaw solarny o mocy 2,2kWp z przetwornicą solarną SINUS 5000S o mocy ciągłej 3500W to prawdziwa pełnowymiarowa elektrownia słoneczną zdolna zasilić cały budynek jednorodzinny w energię elektryczną. Dzięki takiemu zestawowi możliwe jest całkowite odłączenie się od zakładu energetycznego lub zaopatrzenie budynku w energię tam gdzie nie jest ona dostępna z powodów technicznych. Cztery akumulatory żelowe o pojemności 230Ah godzin każdy umożliwiają ciągłą prace z maksymalną mocą 3500W przez 3 godziny, jeżeli jednak zdecydujemy się na mniejsze obciążenie np 700W system będzie pracował nieprzerwanie przez 16 godzin. Oczywiście w trakcie pracy 8 paneli słonecznych będzie na bierząco uzupełniało niedobory energii. Jeżeli jednak dojdzie do pełnego rozładowania system paneli słonecznych naładuje zestaw akumulatorów do pełna w ok 6 godzin.

akumulatory firmy hazeW zestawie poza panelami, akumulatorami i przetwornicą napięcia znajduje się system montażowy na dach skośny. W cenie umożliwiamy wybór rodzaju mocowania np blacha trapezowa, blacha płaska, papa itp. W komplecie znajduje się okablowanie solarne FlexiSun, konektory, okablowanie do połączenia akumulatora oraz bezpiecznik centralny RBK000 z komora samo gasnącą. Przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności oraz postępowaniu zgodnie z instrukcją możliwa jest instalacja we własnym zakresie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy konsultować się z naszym działem technicznym

Obciążenie systemu w zależności od podłączonego panela.
Grafika przedstawia ogólne informacje o obciążalności systemu w zależności od panela słonecznego. Przed zakupem należy skonsultować się ze sprzedawcą. W niektórych przypadkach może wystąpić potrzeba dokupienia akumulatora lub/i przetwornicy napięcia 230V w zależności od prezentowanego zestawu.

Linia

8 x Panel słoneczny  QCELL 280 W Polikrystaliczny

IBC solar panele słoneczneNowoczesne panele słoneczne firmy QCELL o konstrukcji polikrystalicznej dzięki wysokiej sprawności zapewniają aż 280W mocy na standardowej powierzchni modułu fotowoltaicznego. Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną, gwarantuje najwyższe uzyski oraz najwyższą przepuszczalność światła słonecznego. Użycie grubszych niż standardowe profile gwarantuje zwiększoną sztywność oraz trwałość modułu. Natomiast odpornośc na amoniak gwarantuje, że moduł nie będzie rozwarstwiał się z biegiem czasu przez wpływ warunków atmosferycznych.

Panele słoneczne QCELL są produktem zaprojektowanym w Niemczech i wyprodukowane w niemieckiej fabryce zlokalizowanej w Malezji. Gwarantujemy najwyższą jakoś wykonania produktu oraz jego trwałość.

  
PARAMETRY TECHNICZNE QCELL 280
Moc max. [W] 280
Napięcie max. Vmp [V] 31,67
Prąd max. Imp [A] 8,84
Napięcie rozwarcia Voc [V] 38,97
Prąd zwarciowy Isc [A] 9,41
Max. napięcie systemu [V] 1000
Zakres temp. Pracy [ºC] od -40 do 85
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm] 1670
Szerokość [mm] 1000
Głębokość [mm] 32
Waga [kg] 18,8
Terminal MC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%] 90
Moc po 30 latach [%] 80
Gwarancja 10 lat

Sinus 5000S PRO 48V

Sinus 2000S

Elektroniczne przetwornice sinusPRO firmy VOLT POLSKA dedykowane są do zasilania urządzeń wymagających napięcia zmiennego 230V z instalacji samochodowych i akumulatorów o stałym napięciu 48V. Niezastąpione w sytuacjach,  gdy nie ma możliwości bezpośredniego dłączenia do sieci energetycznej. Doskonałe  jako awaryjne źródło energii dla urządzeń wymagających ciągłego zasilania takich jak piec czy pompa CO, lodówka, pralka itp.

W jednej obudowie umieszczono zarówno inteligentny prostownik MPPT, oraz przetwornicę SINUS opartą na transformatorze toroidalnym. Transformator kompensuje różną moc bierną odbiorników (można łączyć obciążenia pojemnościowe, indukcyjne oraz rezystancyjne), oraz bardzo elastycznie reaguje na przeciążenia. Przetwornica działa na zasadzie UPS co zapewnia ciągłą i bezproblemową pracę dmuchaw, podajników, pomp etc. Dodatkowo spełnia ona funkcję aktywnego stabilizatora napięcia. Całość zamknięto w bardzo solidnej i eleganckiej obudowie z kolorowym wyświetlaczem przeznaczonej do powieszenia na ścianie, np. w kotłowni lub rozdzielni elektrycznej.

Przetwornice Sinus wytwarzają na wyjściu napięcie przemienne o przebiegu sinusoidalnym, identyczne jak to w sieci energetycznej. Pozwalają na zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne oraz transformatory, np. elektronarzędzia, pompy i sprzęt AGD. Zwykłe, tanie przetwornice wytwarzają napięcie o przebiegu prostokątnym, które nie pozwala na  zasilanie urządzeń o charakterze indukcyjnym czy pojemnościowym, a wręcz może powodować ich uszkodzenia.

Przetwornica ta jest urzadzeniem transformatorowym, oferuje prąd przemienny sinusoidalny, dokładnie taki jak  elektrownia. Wybierając przetwornicę VOLT POLSKA otrzymujecie Państwo najwyższą jakość, co w przypadku falowników ma ogromne znacznie. Inwertery te posiadają sprawność sięgającą do 92%, a tym samym charakteryzują się najmniejszymi stratami przetwarzania energii.

PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL

sinusPRO
1000S

sinusPRO
2000S
sinusPRO
5000S
moc całkowita 1000VA 2000VA 5000VA
moc znamionowa 700W 1400W 3500W
napięcie akumulatora 12VDC 24VDC 48VDC
tryby pracy  PV(priorytet solarny) / AC(priorytet sieci UPS)
panel fotowoltaniczny
zakres napięcia wejściowego 12V-24V
/12VDC-50VDC
  24VDC-50VDC  48VDC-90VDC
maks. prąd ładowania 30A MPPT
sprawność maksymalna 98%
wyświetlcz
LED kolorowy wyświetlacz graficzny kolorowy + diody sygnalizacyjne
zasilaniesieciowe
zakres napięcia wejściowego  140VAC~275VAC  
częstotliwość  45-65 Hz  
zakres napięcia wyjściowego  190VAC~245VAC  
współczynnik mocy wejściowy  98%  
sprawność maksymalna  ≥ 96%  
prąd ładowania z sieci  20A  
przeciążenie  ostrzeżenie do momentu zmniejszenia obciążenia  
zabezp. Zwarciowe  TAK  
parametry wyjściowe przetwornicy
zakres napięcia wyjściowego  230V±3%  
 częstotliwość  50 Hz ± 0.3Hz  
 współczynnik mocy wyjściowy  ≥0.8  
 zniekształcenia  ≤ 3% przy obciążeniu liniowym  
 czas przełączania PV-AC  typowo 4ms, maksymalnie 6 ms  
 sprawność maksymalna  ≥ 80%  
 przeciążenie  110%-130% wyłącza się po 30s,
130%-150% wyłącza się po 3s    
 zwarcie  automatyczne wyłączenie  
sygnalizacje dźwiękowe
nieprawidłowe nap. sieciowe 1 sygnał/1sekundowy, wyciszenie po 5 sekundach
niskie napięcie akumulatora 1 sygnał/1sekundowy oraz pulsujący symbol akumulatora
 przeciążenie 1 sygnał/1sekundowy oraz symbol przeciążenia
inne
innetemperatura otoczenia 0℃ ~40℃
wilgotnośc względna 10% ~90%(bez kondensacji)
poziom hałasu ≤ 50dB
wymiary urządzenia (mm) 650x440x240
wymiaty opakowania (mm) 680x460x280
ilość w kartonie 1
masa brutto (kg) 7,8 9,8 30,5


Do wyjścia przetwornicy po stronie AC nie zaleca się podłączać wyłączników różnicoprądowych oraz listw (przedłużaczy) z wyłączeniem przepięciowym, ponieważ grozi to uszkodzeniem urządzenia.

4 x Akumulator żelowy
HAZE HZY 230Ah 12V

Akumulator HZY 230 Ah

Akumulator HAZE o konstrukcji żelowej przeznaczony do pracy cyklicznej i magazynowania energii elektrycznej. Następnie przekazuje ją do przetwornicy napięcia lub do urządzeń zasilanych bezpośrednio z napięcia 12V. Producent HAZE zapewnia najwyższa światową jakość co przekłada się na 400 pełnych cykli 100%. Daje to ok. 4-5 lat pracy w fotowoltaicznym systemie zasilania. Akumulatory EV GEL posiadają unikalną cechę tzn. powrót do nominalnej pojemności po całkowitym rozładowaniu nawet jeżeli ładowanie nastąpiło po upływie 24 godzin.  Akumulator odporny jest na niskie temperatury -25C i -30C - nie wpływają ona negatywnie na jego eksploatacje czy zużycie. Należy jednak pamiętać, że pojemność akumulatora w temp. -25C to tylko 65% nominalnej.

PARAMETRY TECHNICZE HZY EV 12V-230Ah
Napięcie pracy [V] 12
Pojemność [Ah] 230
Elektrolit Czysty żel
Rodzaj płyt pastowane
Elektrolit kwas siarkowy w postaci żelu
Stop płyty ołów Ca/Sn
Separator mikroporowaty duroplastik
Materiał aktywny ołów
Obudowa i pokrywa ABS
Projektowana żywotność 12 lat
Waga 74,5 kg
Wymiary (dł x szer x wys) 521 x 270 x 205
Ilość cykli
400 cykli rozładowanie w 100%
450 cykli rozładowanie w 75%
650 cykli rozładowanie w 50%

Rozłącznik bezpieczeństwa
RBK000

Rozłącznik RBK000

Rozłącznik RBK000 dostarczany jest razem z dwoma bezpiecznikami nożowymi. Zabezpiecza on przed przeciążeniem instalacji a samo gasnące komory uniemożliwiają spowodowanie niekontrolowanego pożaru. Rozłącznik RBK to również wygodne rozłączenia akumulatorów od systemu jeżeli zaistnieje potrzeba konserwacji lub zmian w systemie. Rozłącznik montowany jest natynkowo.

Montaż ma dach skośny

System montażowy na dach skośny.
Gotowy system montażowy na dach skośny. Umożliwia zamontowanie do 8 paneli 280W. W systemie oferujemy 24 kołki dokrokwiowe, które umożliwiają mocowanie do dachu z papą, blachą falistą lub trapezową oraz płaską. Możliwa jest zamiana kołków na inny system montażowy bez dopłat. Do innych powierzchni np gont lub dachówka ceramiczna należy wybrać inne uchwyty kontaktując się z naszym konsultantem. System jest kompletny i zawiera wszystkie potrzebne elementy aby wykonać instalację dla paneli słonecznych.

4 x Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 80m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.

Porada: Instalacja panela słonecznego powinna zostać wykonana zgodnie z poniższymi zaleceniami. Ustawienie modułu fotowoltaicznego ma znaczący wpływ na prace całego systemu.

1.Moduł słoneczny zawsze w kierunku południowym.
2.Kąt nachylenia ogniwa latem - ok. 25 stopni.
3.Kąt nachylenia ogniwa zimą - ok. 60 stopni.
4.Uniwersalny kąt nachylenia - 38 stopni.

Montując panel pod uniwersalnym kątem nachylenia, zyskujemy optymalne ustawienie zarówno dla zimy, jak i lata.  Oczywiście ogniwo można zamontować również na płasko, ale trzeba się liczyć, że wydajność tak zainstalowanego modułu będzie niższa.

MOC PANELA

ZASTOSOWANIE

ZDJĘCIE

10W - 30W
 • oświetlenie LED
 • ładownie telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
Zestaw 20W/6A
30W - 100W
 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów do 20 cali
130W
 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów do 20 cali
 • podłączenie lodóki turystycznej z kompresorem
 • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 600W
Zestaw 130W/8A

260W

 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów  20 - 40 cali
 • podłączenie domowej lodówki o wymiarach do 1,6 m
 • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 1 500W
 • małe pompy wody

Pasujące akcesoria

14 innych produktów w tej samej kategorii: