Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy PREMIUM

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Zestaw Victron Energy 100W Zobacz większe

Zestaw Victron Energy 100W

1966

Nowy produkt

Kompletny zestaw fotowoltaiczny złożony z komponentów firmy Victron Energy  przeznaczony do wytwarzania napięcia stałego 12V. Może być wykorzystany jako wydajne źródło zasilania oświetlenia energooszczędnego lub do średniej wielkości przetwornic napięcia. Świetnie sprawdzi sie również w turystyce jako zasilanie telewizora, lodówki itp.

Więcej szczegółów

3 058,43 zł

Więcej informacji


Oferowany zestaw fotowoltaiczny to kompletna mini elektrownia oparta o produkty firmy Victron Energy i pozwalająca na zasilenie oświetlenia energooszczędnego, telewizora turystycznego, małej lodówki, telefonów komórkowych czy laptopów. Zestaw wyposażony kompletnie - panel słoneczny, regulator ładowania, akumulator żelowy, monitor stanu nałądowania akumulatorów, przewodu Bluetooth oraz komplet przewodów i konektorów. Przeznaczony do samodzielnej instalacji.

Dzięki  regulatorowi ładowania MPPT Victron Energy mamy pewność, że nasz akumulator nigdy nie zostanie nadmiernie przeładowany, a co najważniejsze, zbytnio rozładowany. Ma to kluczowy wypływ na żywotność akumulatora żelowego.


Moc Panela słonecznego Panel słoneczny o mocy 100W
Pojemność akumulatora żelowego Akumulator żelowy o pojemności 60Ah
Napięcie i ampery Napięcie VDC 12V/10A
Żywotność akumulatora Trwałość akumulatora 400 cykli lub 4-5 lat praca cykliczna
Napięcie 230V Napięcie 230V : brak (opcjonalnie mała przetwornica do 200W)
Energia ekologiczna Ekologiczne źródło energii

Zestawy PREMIUM są to zestawy składające się z komponetów najwyższej jakości holenderskiej firmy Victron Energy. Zestawy te chcarakteryzują się dużą wydajnością oraz niezawodnością. W pełni spełniają oczekiwania najabardziej wymagających klientów. Użyty w zestawie regulator ładowania MPPT pozwalają na uzyskanie większej wydajności panela słonecznego. Poprzez Blutooth dongle klient może na swoim urządzeniu mobilnym w pełni kontrolować działnie swojej instalacji. Monitor stanu naładowania BMV 700 firmy Victron Energy, jest zaawansowanym systemem mikroprocesorowej kontroli ilości energii baterii akumulatora połączonym z rozbudowanym systemem pomiarów napięcia, prądu ładowania oraz rozładowania. Akumulatory żelowe Victron Energy to najwyższa światowa jakość dedykowana do profesjonalnych systemów solarnych pracujących wyspowo. Akumulatory VE zapewniają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z trwałością do 800 cykli przy 50% rozładowania.

Panel 100W EF

Panel słoneczny monokrystaliczny 100W  przeznaczony jest do instalacji fotowoltaicznych, pracujących zwłaszcza w układach akumulatorowych.  Może pracować jako pojedyncza bateria słoneczna oraz może być łączony w większe zestawy. Panel słoneczny przeznaczony jest do instalacji stacjonarnych ale cieszy się również dużą popularnością wśród właścicieli kamperów, łódek czy przyczep kempingowych. Jest również świetnym rozwiązaniem jako odnawialne źródło energii dla domków letniskowych itp.

Bateria słoneczna World Window 100W w całości została wyprodukowana z krzemu monokrystalicznego. Pokryta hartowanym wysokotransperentnym szkłem o niskiej zawartości żelaza (grubość 3,2mm). Przepuszczalność światła wynosi powyżej 95%. Szyba jest nizwykle odporna na uderzenia i gradobicie. Oprawiona w aluminiową ramę z otworami montażowymi, świetnie nadaje sie do montażu na każdej powierzchni dachu domu, przyczepy kempingowej lub na dedykowanym montażu.

Panele firmy Word Window cieszą sie wysoką jakość oraz sprawnością. Udzielamy 4 letniej gwarancji na panele oraz 30 letniej gwarancji energetycznej. Oznacza to w praktyce, że po upływie 25 lat panel powinien zachować 80% swojej sprawności nominalnej.

  
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL 100 W
Moc max. [W]100
Napięcie max. Vmp [V]18,00
Prąd max. Imp [A]5,56
Napięcie rozwarcia Voc [V]21,50
Prąd zwarciowy Isc [A]5,08
Max. napięcie systemu [V]1000
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1000
Szerokość [mm]670
Głębokość [mm]35
Waga [kg]7,8
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%]90
Moc po 30 latach [%]80
Gwarancja4 lata

Regulator ładowania MPPT 75/15

Regulator MPPT Victron Energy

Regulatory ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocy to nowoczesne urządzenia umożliwiające wydajniejszą pracę z tradycyjnymi panelami słonecznymi. Dzięki zaawansowanej elektronice regulator śledzi najbardziej optymalne parametry pracy i napięcie panela słonecznego, dzięki czemu uzyskuje wyższą sprawność i wydajność od tradycyjnych regulatorów ładowania PWM o 10% - 30%. Regulatory MPPT cechują się również wyższą wydajnością pracy podczas pochmurnych dni lub w półcieniu.

Decydując się na wprowadzenie do naszej oferty regulatorów MPPT postawiliśmy na holenderską firmę Victron Energy, ponieważ oferuje najwyższą wydajność oraz optymalną cenę. Regulatory VE są cenione i chwalone na rynku fotowoltaicznym oraz deklasują wszystkie regulatory chińskiej konstrukcji.

Regulator ładowania 75/15 MPPT przeznaczony jest do pracy z panelami słonecznymi połączonymi szeregowo, o łącznym prądzie nieprzekraczającym 15 Amper oraz napięciu nie większym niż 75V. Najwyższą wydajność osiągniemy stosując kilka paneli słonecznych połączonych szeregowo.

Przeznaczenie regulatora ładowania:

 • wydajne systemy solarne wyposażone w akumulator
 • małe systemy autonomiczne
 • domki letniskowe
 • systemy monitoringu
 • systemy alarmowe
 • instalacja w kamperach i przyczepach kempingowych
 • instalacja na łodzi wewnątrz kabiny
 • mobilne systemy fotowoltaiczne


   
 Parametry / ModelMPPT 75/10A
Napicie systemowe (wykrywanie automatyczne) [V]12/24 V
Maksymalny prąd obcienia [A]10 A
Maksymalne napięcie systemu PV [Uoc]75 V
Maksymalna moc wejściowa PV [W]

135W (12V)

270W (24V)

Zakres temperatur pracy [°C]-30°C do +60°C
Minimalna grubość przewodu [mm2]6 mm2
Pobór prądu w [mA]10 mA
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm]100 x 105 x 40 mm
Waga [kg]0,5 kg


Dane techniczne regulatora ładowania:

 • Wejście DC do 75 V
 • Wyjście 15 A: napięcie nominalne 12 lub 24 V
 • Szybkie przełączanie się w tryb MPPT
 • Idealny dla baterii: FLA, AGM, GEL
 • Kompensacja temperaturowa baterii
 • Wysoka efektywność: 98%
 • Idealny dla modułów: polikrystalicznych, monokrystalicznych, amorficznych
Akumulator żelowy VE 60AH


Wszystkie akumulatory żelowe Victron Energy to najwyższa światowa jakość dedykowana do profesjonalnych systemów solarnych pracujących wyspowo. Akumulatory VE zapewniają bardzo wysoką sprawność w połączeniu z trwałością do 12 lat. Holenderska firma Victron Energy, znana ze swojego profesjonalnego podejścia do systemów energii odnawialnej, oferuje produkty o klasę wyższa od powszechnie dostępnych akumulatorów żelowych. Decydując się na zakup tej serii produktów wybieracie Państwo stabilność oraz bezproblemową pracę na lata.Zastosowanie akumulatora AGM/GEL

Akumulatory AGM/GEL świetnie sprawdzają się w zastosowaniach fotowoltaicznych pracujących cyklicznie zlokalizowanych jako samodzielne systemy zasilania lub w zintegrowane w kamperach, łodziach, przylepach kampingowych. Konstrukcja akumulatorów zapewnia możliwość głębokiego rozładowania oraz wielokrotnej pracy cyklicznej. Świetnie sprawują się zarówno przy wolnych rozładowaniach (GEL) np. oświetlenie, komputer, lodówka itp. oraz przy szybkich rozładowaniach (AGM) takich jak duże przetwornice napięcia lub inne obciążenie 12V o dużej mocy. Nasze akumulatory gwarantują długą i sprawną pracę oraz energię elektryczną dostępną zawsze na żądanie.


   
 Parametry / ModelVictron Energy 60 Ah 12V
Napięcie robocze [V]12V
Pojemność [Ah]60 Ah
Napięcie ładowania praca cykliczna [V]14.1V – 14.4V
Napięcie ładowania praca standby [W]13.5V – 13,8V
Napięcie przechowywania [V]13.2V – 13.5V
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm]229x138x227
Waga [kg]20 kg
Wytrzymałość akumulatora
1800 cykli przy 20% rozładowaniu 
750 cykli przy 50% rozładowaniu 
500 cykli przy 80% rozładowaniu 
projektowana żywotność 12 Lat tryb FLOAT 


Technologia VRLA
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VRLA akumulator przez zawór w razie potrzeby uwalnia nadmiar zgromadzonych gazów. Rozwiązanie jest bezpieczne dla środowiska a jednocześnie chroni akumulator przed zniszczeniem.

Technologia GEL
W akumulatorach Victron Energy zastosowana jest w 100% technologia żelowa. Oznacza to, że elektrolit w akumulatorze jest zżelowany. Dzięki temu akumulator dużo lepiej znosi pracę cykliczną, głębokie rozładowania oraz niskie temperatury.

Niskie samorozładowanie
Akumulatory żelowe Victron Energy cechują się wyjątkowo niskim poziomem samorozładowania, które oscyluje w granicach 2% miesięcznie. Dzięki temu akumulatory VE mogą być przechowywane przez długi okres czasu bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy system fotowoltaiczny nie pracuje przez kilka miesięcy z powodu braku nasłonecznienia.

Akumulatory VE najlepiej sprawdzają się z zaawansowanymi regulatorami ładowania oferującymi 4 stopniowe ładowanie. W przypadku, gdy bateria nie jest używana i często doprowadzana do głębokich rozładowań, można zastosować standardowe dwustopniowe ładowanie.

Monitor Victron Energy BMV-700

Monitor stanu naładowania firmy Victron Energy, który jest zaawansowanym systemem mikroprocesorowej kontroli ilości energii baterii akumulatora połączonym z rozbudowanym systemem pomiarów napięcia, prądu ładowania oraz rozładowania. Formuła Puekert'a, czyli zaawansowana funkcja algorytmiczna determinuje dokładny stan naładowania baterii.

Na wyświetlaczu, w zależności od aktualnej potrzeby, wyświetlane są informacje na temat napięcia baterii, prądu, zużytych amperogodzin oraz jaki czas pozostał do pełnego rozładowania. Dodatkowym atutem jest łatwe podłączenie komponentami przewidzianymi w zestawie.

W skład zestawu BMV700 wchodzi: panel kontrolny, bocznik, zestaw podłączeniowy.

Łatwy w instalacji

Wszystkie połączenia elektryczne są wykonane na szybkie złącza PCB na bieżącym boczniku. Bocznik łączy się z monitorem za pomocą standardowego kabla telefonicznego RJ12. W zestawie znajduje się: kabel RJ 12 (10 m) i kabel do akumulatora z bezpiecznikiem (2 m ), żadne inne składniki nie są potrzebne. W zestawie znajduje się także oddzielna osłona przednia na kwadratowy lub okrągły wyświetlacz; pierścień zabezpieczający na tylny montaż i śruby do montażu na przód.

Łatwy do zaprogramowania

Menu Szybka instalacja i szczegółowe menu ustawień z przewijaniem tekstów wspiera użytkownika podczas przechodzenia przez różne ustawienia. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji.

Standardowe funkcje

 • Napięcie akumulatora, prąd, moc, zużycie w amperogodzinach i stan naładowania
 • Czas drogii w dotychczasowym tempie rozładowania
 • Programowalny alarm wizualny i dźwiękowy
 • Przekaźnik programowalny, pozwala na wyłączenie krytycznego obciążenia czy uruchomienie generatora, gdy jest potrzebny.
 • 500 Amp Szybkie złącza, przetoki i zestaw przyłączeniowy
 • Możliwość wyboru przetoki do 10.000 amperów
 • Port komunikacyjny VE.Direct
 • Przechowuje szeroki zakres zapisów  historycznych, które mogą być wykorzystane do oceny stanu zdrowia sposobu użytkowania baterii
 • Szeroki zakres napięcia wejściowego: 9,5 - 95 V
 • Wysoka rozdzielczość pomiaru prądu: 10 mA (0,01)
 • Niski pobór prądu: 2,9 Ah miesięcznie (4 mA) przy 12V i 2,2 Ah miesięcznie (3mA) @ 24V Parametry / Model BMV-700 
Zakres napięć zasilających [V]6,5 - 95 VDC 
Pobór prądu, podświetlenie wyłączone [mA]< 4 mA
Zakres napięć wejściowych, bateria pomocnicza   [V]brak danych
Pojemność akumulatora(ów) [Ah]20 - 9999 Ah
Średnie napięcie drugiego akumulatora lub temperatura w punkcie środkowymnie
Zakres temperatur pracy [oC]-20 - +50°C
Zakres pomiaru temperatury- 20 - +50°C
Port komunikacyjnytak
Przekażnik60V/1A
ROZDZIELCZOŚĆ
Napięcie [V] ± 0,01 V
 Prąd [A]  ±0,01 A
 Amperogodziny [Ah] ± 0,1 Ah  
 Stan naładowania
(0 - 100 %) [Ah]
 ± 0,1 %
 Czas do rozładowania [min] ± 1 min
 Temperatura
(0 - 50°C or 30 - 120°F)
 Brak
Dokładność pomiaru napięcia [%]± 0,3 %
Dokładność pomiaru prądu [%]± 0,4 %
INSTALACJA I WYMIARY
Instalacjamontaż podtynkowy
Przódśrednica 63 mm
Osłona przednia69 x 69 mm
Średnica korpusu52 mm
Głębokość korpusu31 mm
NORMY
BezpieczeństwoEN 60335-1
Emisja/OdpornośćEN 55014-1 / EN 55014-2
AutomobilowyECE R10-4 / EN 50498
AKCESORIA
Bocznik (w zestawie) 500/50 mV
Kable (w komplecie) Rdzeń 10 metrów 6 UTP ze złączami RJ12,
i kabel z bezpiecznikiem do połączenienia "+"
Czujnik temperatury Opcjonalnie (ASS000100000)

VE.Direct Bluetooth LE Dongle

Korzystając z VE.Direct do Bluetooth Low Energy Dongle można wyświetlić informacje BMV lub MPPT na iOS lub urządzeniu Android, przy użyciu aplikacji VictronConnect. Można bezprzewodowo zobaczyć informację o stanie baterii i mocy paneli słonecznych, z łatwością zaprogramować czaujnik zmierzchowy wbudowany w regulator ładowania.

Klucz sprzętowy jest w stanie odczytać dane z BMV-70X monitory baterii i kontrolerów serii Solar Charge MPPT (z wyjątkiem 150/70 i 150/85) za pomocą portu komunikującego VE.Direct.


Bezpiecznik MEGA - fuse V.E. - 150A/32V

Bezpiecznik MEGA - fuse firmy Victron Energy 150A/32V -  przeznaczony do zabezpieczania instalacji fotowoltaicznych oraz akumulatorów żelowych. Bezpiecznik należy ulokować jak najbliżej akumulatora, na biegunie dodatnim.

Bezpiecznik MEGA- fuse                                      Spadek napięcia na bezpieczniku [mV]Opór zimnego bezpicznika [mOhm]
Bezpiecznik MEGA - fuse 150A/32V90 mV0,35 mOhm

Oprawa bezpiecznika MEGA - fuse V.E.

Oprawa bezpiecznika MEGA - fuse V.E. przeznaczona jest do zabezpieczenia przed zwarciami akumulatorów żelowych w fotowoltaicznych systemach zasilania. W oprawie możliwe jest obsadzenie bezpiecznika o mocy od 60A do 500A. Bezpiecznik należy montować jak najbliżej akumulatora na przewodzie dodatnim.


Bezpieczniki MEGA - fuse V.E. to pewność i bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że zwarcie akumulatora o dużej pojemności może doprowadzić nawet do wybuchu. Bezpieczniki MEGA - fuse V.E. chronią nas zarówno przez niebezpieczeństwem, jak i przed ryzykiem zniszczenia akumulatora.

Przewód FlexiSun IBC Solar

Okablowanie solarne 4mm2 UV

Made in germanyW komplecie dostarczamy 5 metrów niemieckiego okablowania solarnego IBC Flexi Sun o średnicy 4mm2 w podwójnej izolacji wykonany w pełni z miedzi. Przewód solarny odporny jest w pełni na promienie UV oraz na wysokie napięcia. Plecionka zapewnia lepszy przepływ ładunków elektrycznych na dużych odległościach. Wysoka jakość przewodu solarnego ma wpływ na mniejsze straty w przesyle energii po stronie napięcia stałego.

Porada: Instalacja panela słonecznego powinna zostać wykonana zgodnie z poniższymi zaleceniami. Ustawienie modułu fotowoltaicznego ma znaczący wpływ na prace całego systemu.

1.Moduł słoneczny zawsze w kierunku południowym.
2.Kąt nachylenia ogniwa latem - ok. 25 stopni.
3.Kąt nachylenia ogniwa zimą - ok. 60 stopni.
4.Uniwersalny kąt nachylenia - 38 stopni.

Montując panel pod uniwersalnym kątem nachylenia, zyskujemy optymalne ustawienie zarówno dla zimy, jak i lata.  Oczywiście ogniwo można zamontować również na płasko, ale trzeba się liczyć, że wydajność tak zainstalowanego modułu będzie niższa.

MOC PANELA

ZASTOSOWANIE

ZDJĘCIE

10W - 30W
 • oświetlenie LED
 • ładownie telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
Zestaw 20W/6A
30W - 100W
 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów do 20 cali
130W
 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów do 20 cali
 • podłączenie lodóki turystycznej z kompresorem
 • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 600W

260W

 • oświetlenie LED
 • ładowniae telefonów komórkowych
 • ładowanie tabletów
 • ładowanie laptopa
 • podłączenie telewizorów  20 - 40 cali
 • podłączenie domowej lodówki o wymiarach do 1,6 m
 • możliwość podłączenia przetwornic o mocy do 1 500W
 • małe pompy wody


Kupując zestawy słoneczne w naszym sklepie w znacznym stopniu pomagasz dbać o środowisko. Stajesz się świadomym konsumentem i wpływasz na zmniejszenie emisji CO2 !. Każda wyprodukowana kWh z systemu solarnego to redukcja emisji gazów CO2 aż od 1200 gram. Chroń razem z nami nasze naturalne środowisko.


2 innych produktów w tej samej kategorii: