Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy na łódź

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Zestaw 2x100W/10A Zobacz większe

Panele do łodzi i kampera zestaw 2x100W/16A MPPT

1012

Nowy produkt

Zestaw fotowoltaiczny przeznaczony na łódź. W komplecie 2 panele  elastyczne 100W, okablowanie oraz regulator. Zestaw na łódź  to niezastąpione rozwiązanie uzupełniania źródła prądu podczas rejsu.

Więcej szczegółów

2 075,26 zł

Więcej informacji

System solarny do ładowania akumulatorów na łodzi

Gotowy system fotowoltaiczny przeznaczony do ładowania akumulatora na łodzi. Zawarte w zestawie dwa panele słoneczne elastyczne o mocy 100W wystarczą do ładowania akumulatora o pojemności do 200Ah lub większego a regulator ładowania Phocos MPPT zapewnia poprawną charakterystykę pracy oraz odłączy ładowanie gdy akumulator osiągnie żądaną pojemność.

System wspomagający ładowanie MPPT


Regulatory wyposażone w funkcję śledzenia mocy MPPT zapewniają do 25% mocy Regulator MPPT 25% mocy wiecej niż PWMwięcej niż tradycyjny regulator z systemem PWM. Kontrolery MPPT zapewniają również ładowanie wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem w czasie gdy sterowniki PWM przestają już działać.

Regulatory MPPT zalecamy do paneli słonecznych o mocy 100W lub większej oraz do paneli połączonych szeregowo o napięciu łącznym do 85V. Polecamy wszechstronny hermetyczny regulator MPPT Phocos ECO-T gwarantujący najwyższe uzyski energetyczne i bezawaryjność na poziomie 99,99%

2 x Panel słoneczny
elastyczny ECOFLEX 100W

Panel słoneczny Ecoflex 100W

Baterie słoneczne elastyczne to nowa technologia produkcji paneli fotowoltaicznych. Pracują  tak samo jak tradycyjne panele w sztywnych ramach aluminiowych. Używają te same regulatory ładowania i posiadają  terminale przyłączeniowe MC4. Ich najważniejszą cechą jest nieduża waga i, co najistotniejsze, bardzo duża elastyczność umożliwiająca ich montaż na każdej powierzchni. 

Rewelacyjnie pracują na kamperach, jachtach, przyczepach kempingowych oraz wszędzie tam gdzie miejsce montażu jest nierówne lub niestabilne, a panel przez cały czas poddawany jest ruchom lub pracy mechanicznej. Nasze baterie elastyczne wykonane są w technogii monoktystalicznej, która zwiększa sprawność pracy przy niekorzystnym położeniu (czesto w pozycji na płasko lub pod minimalnym kątem), tak jak ma to miejsce w kamperach, łodziach czy przyczepach.

Baterie słoneczne elastyczne są całkiem wodoodporne i wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Cechują się również wyższą odpornością na grad z uwagi na brak zastosowanego szkła hartowanego, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych konstrukcjach. Końcówki MC4 domyslnie dołączone są luzem w celu łatwiejszego montażu okablowania, ale na życzenie klienta zaciśniemy je na przewodach.

Schemat panel elastyczny  
PARAMETRY TECHNICZNE100
Moc max. [W]100
Napięcie jaowe [V]21,2
Prąd max. Imp [A]5,62
Napięcie w punkcie mocy [V]17,60
Prąd zwarciowy Isc [A]5,97
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]19,6
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1200
Szerokość [mm]500
Głębokość [mm]3
Waga [kg]3,75
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 10 latach [%]90
Moc po 25 latach [%]80
Gwarancja3 lata


Regulator ładowania MPPT Phocos + 25%

Regulatory ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocy to nowoczesne urządzenia umożliwiające wydajniejsza prace z tradycyjnymi panelami słonecznymi. Dzięki zaawansowanej elektronice regulator śledzi najbardziej optymalne parametry pracy i napięcie panela słonecznego, dzięki czemu uzyskuje wyższą sprawność wydajność od tradycyjnych regulatorów ładowania PWM o 10% - 30%. Regulatory MPPT cechują się również wyższą wydajnością pracy podczas pochmurnych dni lub w półcieniu.

Decydując się na wprowadzenie do naszej oferty regulatorów MPPT postawiliśmy na Niemiecką firmę Phocos, ponieważ oferuje najwyższą wydajność oraz optymalną cenę. Regulatory Phocos są  cenione i chwalone na rynku fotowoltaicznym oraz deklasują wszystkie regulatory chińskiej konstrukcji.

Regulator ładowania  ECO-T-MPPT 85/16 przeznaczony jest do pracy z panelami słonecznymi połączonymi szeregowo, o łącznym prądzie nie przekraczającym 16 Amper oraz napięciu nie większym niż 85V. Najwyższą wydajność osiągniemy stosując kilka paneli słonecznych połączonych szeregowo. Regulator zwiększa wydajność ładowania przy niekorzystnym nasłonecznieniu np rano lub wieczorem bądź w półcieniu nawet o 25% względem zwykłych regulatorów PWM. Zaimplementowane zabezpieczeni chronią akumulator przez zbyt głębokim rozładowaniem lub przeładowaniem


Parametry / ModelECO-T-MPPT 85/16
Nominalne napięcie systemu12/24V Auto
Maksymalne obciążenie16 A
Maksymalan moc PV250W - 12V
500 W - 24V
Ładowanie Float spoczynkowe13,8/27.6V (25C)
Ładowanie standardowe main14.4/28.8V (25C)
Ładowanie wyrównwcze - Equalization14,8/28,8 (25C)
Rozłączenie przy głębokim rozładowaniu11 - 12V / 22 - 24V
Ponowne podłączenie12,8/25,6V
Zabezpieczenie napięciowe wysokie15,5/31,0V
Zabezpieczenie napięciowe niskie10,5/21,0V
Maksymalne napięcie PV85V
Minimalne napięcie PV17/34V
Kompensacja temperaturowa-25 mV/Kat 12V
-50 mV/Kat 24V
Uziemieniena plusie (+)
Temperatira pracy-40 do +60ºC
Rodzaj akumulatoraGEL, AGM, Ciekły
Maksymalny przektój przewodu16 mm²
Waga1,100g
Wymiary147mm x 90mm x 31mm


Autoryzowany dystrybutor Phocos

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku.


Przelotka dachowa DD2

Prelotka solarna do paneli słonecznych podwójna.
Przelotka dachowa DD2 umożliwia zakrycie otworu montażowego przez który wprowadzone są kable solarne. Estetyczny wygląd podwójne miejsce na przewody oraz niski profil sprawiają, że przelotka solara jest najczęściej stosowana w pojazdach typu kamper i przyczepa kempingowa. Zaciskowe przepusty umożliwiają szczelne przeprowadzenie przewodów solarnych.


Instalując panel na kamperze lub łodzi powinno zamontować go na powierzchni płaskiej. Przy takim położeniu straty mocy panela będą wynosiły nie więcej niż 10%, a słońce będzie operowało przez cały dzień. Montując panel na powierzchni płaskiej, nie ma potrzeby ustawiania kampera czy łodzi w kierunku południowym co stanowi duże ułatwienie dla właściciela instalacji. Montująć panele słoneczne elastyczne należy mieć na uwadze fakt, że stopień jego wygięcia powinien był całośiowy symetryczny i o promieniu gięcia 5m


Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych


Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.


Opcjonalne kleje montażowe
(nie są zawarte w zestawach)

Aktywator powierzchni - Sika Aktivator PRO  opak. 30ml, Podkład gruntujący - Sika Primer 206G+P opak. 100ml, Klej - Sikaflex 252 biały opak. 300ml, Gąbeczka do nakładania  - Sika Power Clean Aid 1 szt, Włókninado matowienia powierzchni -1 szt (23 cm x15 cm), Klej sikaflex 252 biały 300ml, Instrukcja obsługi. Zestaw zawiera wszstko co jest potrzebne do wykonania profesjonalnego klejenia. Użycie zestawu sikaflex gwarantuje najwyższą trwałość połączenia klejonych elementów.


Klej sikaflex 252 koloru białego zapewnia niespotykanie trwałe i elastyczne połączenie różnorodnych powierzchni. Świetnie sprawdza się w łączeniu powierzchni plastikowych i metalowych lub lakierowanych po uprzednim przygotowaniu i odtłuszczeniu podłoża. Z uwagi na dużą siłę klejenia oraz elastyczność polecamy te kleje do naszych zestawów.

Jak dobierać panel słoneczny


Panel słoneczny 50 W Podstawowy zestaw wyposażony w panel elastyczny lub tradycyjny w ramie aluminiowej. Zestaw do kampera o takich parametrach nadaje się jedynie do zasilania oświetlenia LED, ładowania telefonów - smartfonów ewentualnie jako system wspomagający ładowanie akumulatora lub zapobiegający rozładowaniu podczas długiego postoju. Przy umiejętnym gospodarowaniu energią możliwe jest użytkowanie małego telewizora LED lub LCD. Optymalna pojemność akumulatora powinna wynieść od 33 do 60 Ah. Jeżeli ma to być moduł wspomagający lub wyrównawczy to akumulator może być zastosowany nawet do 110 Ah.

Panel słoneczny 100W - 150W Często stosowany zestaw fotowoltaiczny do kampera w wersji z panelem elastycznym lub w ramie aluminiowej. Komplet o takich parametrach może być używany do codziennej eksploatacji i z powodzeniem będzie zasilał ładowarki do laptopa, telewizory, oświetlenie LED oraz tradycyjne a nawet małą przetwornice napięcia o mocy nie większej nić 300W. Przy zastosowaniu wysokiej jakości lodówki z termostatem oraz umiejętnym gospodarowaniu sie energią wystarczy jej na zasilenie całego kampera. Sugerujemy wybór akumulatora pomiędzy 55 do 90Ah a w przypadku pracy jako panel wyrównawczy pojemność akumulatora może być dowolna.130W - Ten zestaw występuje tylko z panelem w ramie aluminiowej. 30 W dodatkowej mocy względem zestawy 100W oferuje w zasadzie ta samą funkcjonalność jednak gwarantuje dodatkowy zapas energii przy zastosowaniu przetwornicy napięcia.

Panel słoneczny 2 x 100W To wydajny system solarny do kampera lub do dużej przyczepy kempingowej. Przy takiej konfiguracji stosujemy połączenie szeregowe i regulator MPPT, który zapewnia optymalne ładowanie również w kiepskich warunkach nasłonecznienia oraz niweluje efekt instalacji paneli na płaskim dachu. Takim systemem z powodzeniem możemy zasilić wszystkie systemy w kamperze nawet lodówkę starego typu ale również z termostatem. Energii wystarczy nawet dla 4 osobowej rodziny. Akumulator do 200W systemu powinien posiadać minimum 110Ah ale zalecamy nawet 200Ah, również większe wartości nie będą stanowiły problemu. Tego rodzaju systemy solarne są montowane w kamperach gdzie potrzebujemy 100% niezależności energetycznej.

Panel słoneczny 4 x 100W Bardzo rzadko stosowana instalacja solarna do kampera. 4 Panele 100W generują na tyle dużo energii, że możemy nimi zasilać nawet klimatyzację lub zwykłą prąd-żerną lodówkę turystyczną, która pracuje non stop. Podłączanie przetwornicy 230V o mocy do 1000W nie stanowi żadnego problemu. Warto zastosować wystarczająco duży akumulator o pojemności 2x150 Ah lub 2x230Ah. Tego typu systemy projektujemy na indywidualne zamówienie i kierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników z dużą ilością osób w kamperze lub przyczepie.Pasujące akcesoria

 • 48,04 zł W magazynie

  Stabilny, wytrzymały klej konstrukcyjny na bazie jednoskładnikowego poliuretanu. Pod wpływem wilgoci powietrza utwardza się do postaci elastomeru. Kolor: biały.

  48,04 zł
  W magazynie
 • 148,95 zł W magazynie

  Zestaw do klejenia Sika, pozwala na profesjonalne przygotowanie powierzchni pod  panele fotowoltaiczne.

  148,95 zł
  W magazynie
 • 272,08 zł W magazynie

  Przetwornica VOLT POLSKA Sinus umoliwia konwersję (zamianę) prądu stałego 12V na prąd zmienny 230V o mocy 300W. Pozwala na zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne oraz transformatory. Inwertery VOLT POLSKA  to najniższe straty energii, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny.

  272,08 zł
  W magazynie
 • 14,90 zł W magazynie

  Gniazdo zapalniczki z 1-metrowym kablem 2x1,5mm2. Umożliwia podłączenie do zestawu solarnego, np. lodówki, ładowarki do teleofnu czy tableta lub ładowarki do laptopa. Uwaga! Realne obciążenie - aż 15A.

  14,90 zł
  W magazynie
 • 41,77 zł W magazynie

  Uniwersalna ładowarka do laptopów zasilana bezpośrednio z 12V z gniazdem zapalniczki. Świetna do samochodów i zestawów fotowoltaicznych. Umożliwia ładowanie 99% latopów.

  41,77 zł
  W magazynie
 • 23,38 zł W magazynie

  Uniwersalna ładowarka telefonów komórkowych zasilana z zapalniczki samochodowej 12V lub tradycyjnego gniazda 230V. Obsługuje 99% dostepnych telefonów na rynku.

  23,38 zł
  W magazynie
 • 49,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Miernik Akumulatora LCD, pozwala na dokładną pracę akumulatora. Pokazuje napięcie baterii oraz jej poziom naładowania w procentach.

  49,00 zł
  Dodaj do koszyka Więcej
  Oczekiwanie na dostawę

2 innych produktów w tej samej kategorii: