Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy do kampera

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Zestaw do kampera 100W/10A/12V Zobacz większe

Zestaw do kampera 100W/10A/12V

2364

Nowy produkt

Kompleksowy zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do montażu na kamperze. W skład zestawu wchodzi elastyczny panel fotowoltaiczny o mocy 100W oraz nowoczesny regulator który dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD pozwala w pełni kontrolować prace systemu, poprzez szybki odczyt bieżących oraz historycznych danych  pracy.

Więcej szczegółów

1 230,98 zł

Więcej informacji

Baner reklamowy kamper

Gotowy system fotowoltaiczny przeznaczony do ładowania akumulatora w kamperze lub przyczepie kempingowej.  Zawarty w zestawie panel słoneczny elastyczny o mocy 100W w wystarczy do ładowania akumulatora o pojemności do 100Ah a regulator ładowania Phocos CXup10 zapewni poprawną charakterystykę pracy oraz odłączy ładowanie gdy akumulator osiągnie żądaną pojemność. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD pozwala w łatwy sposób kontrolować pracę systemu. W komplecie zawarte są wszystkie potrzebne komponenty takie jak podwójna przelotka dachowa, okablowanie solarne FlexiSun miedziane. Na specjalne życzenie bezpłatnie możemy dorobić konektory do akumulatorów o średnicy M5, M6 i M8.

Panel słoneczny
elastyczny ECOFLEX 100W

Panel słoneczny Ecoflex 100W

Baterie słoneczne elastyczne to nowa technologia produkcji paneli fotowoltaicznych. Pracują  tak samo jak tradycyjne panele w sztywnych ramach aluminiowych. Używają te same regulatory ładowania i posiadają  terminale przyłączeniowe MC4. Ich najważniejszą cechą jest nieduża waga i, co najistotniejsze, bardzo duża elastyczność umożliwiająca ich montaż na każdej powierzchni. 

Rewelacyjnie pracują na kamperach, jachtach, przyczepach kempingowych oraz wszędzie tam gdzie miejsce montażu jest nierówne lub niestabilne, a panel przez cały czas poddawany jest ruchom lub pracy mechanicznej. Nasze baterie elastyczne wykonane są w technogii monoktystalicznej, która zwiększa sprawność pracy przy niekorzystnym położeniu (czesto w pozycji na płasko lub pod minimalnym kątem), tak jak ma to miejsce w kamperach, łodziach czy przyczepach.

Baterie słoneczne elastyczne są całkiem wodoodporne i wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Cechują się również wyższą odpornością na grad z uwagi na brak zastosowanego szkła hartowanego, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych konstrukcjach. Końcówki MC4 domyslnie dołączone są luzem w celu łatwiejszego montażu okablowania, ale na życzenie klienta zaciśniemy je na przewodach.

Schemat panel elastyczny  
PARAMETRY TECHNICZNE100
Moc max. [W]100
Napięcie jaowe [V]21,2
Prąd max. Imp [A]5,62
Napięcie w punkcie mocy [V]17,60
Prąd zwarciowy Isc [A]5,97
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]19,6
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1200
Szerokość [mm]500
Głębokość [mm]3
Waga [kg]3,75
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 10 latach [%]90
Moc po 25 latach [%]80
Gwarancja3 lata


Regulator ładowania
Phocos CXup 10A 12V/24V

Regulator ładowania Phocos CXup 10A

Phocos LogoRegulatory Phocos CXup to seria  umożliwiająca prace z napięciem 12/24V. NapięcieWyprodukowano w Niemczech wybierane jest automatycznie w zależności od podłączonych paneli słonecznych i akumulatorów. Seria CXup oferuję wyjątkowe funkcje dla swojej klasy. Poza zaawansowaną technologicznie regulacją ładowania PWM z zintegrowaną kompensacją temeratury oferuję przyjazny dla użytkownika wyświetlacz LCD dzięki któremu w łatwy sposób można odczytać stan naładowania beterii, programowalne parametry oraz funkcje bezpieczeństwa. Posiada również alarm akustyczny oraz wbudowaną funkcję światła nocnego. Zapewni również ochronę przed zbyt głębokim rozładowaniem oraz przeładowniem baterii. Jego małe i komfortowe rozmiary umożliwiają montaż w dowolnym miejscu, zwłaszcza w kamperze czy przyczepie kempingowej, gdzie miejsca na instalacje fotowoltaiczne jest mało.

Regulator ładowania Phocos CXup10

Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii  cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji.

Autoryzowany dystrybutor

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku

Dane techniczne regulatora ładowania:

wyświetlacz LCD pokazujący w przyjazny dla użytkownika sposób rozległe informacje o systemie,
czterostopniowy algorytm ładowania PWM ze zintegrowaną kompensacją temperatury,
pełna ochrona elektroniczna,
port USB do ładowania,
informacje z rejestratora danych mogą być eksportowane,
wskaźnik stanu ładowania,
dotykowe przyciski zapewniają długotrwałą prace

zewnętrzny czujnik temperatury akumulatora

Schemat regulator ładowania CXup


PARAMETRY TECHNICZNE/MODELCXup 10 12V/24V
Napięcie pracy [V]12 V/ 24 V
Maksymalny prąd ładowania [A]10 A
Płynne ładownie (baterie kwasowo-ołowiowe) [V]13.8 / 27.6 V (25°C)
Napięcie ładowania batrii LiFePO414.0/28.0 V (temp. -20°C +60°C)
Ochrona przed głębokim rozładowniem10.5 / 21.0 V
Ochrona przed przeładowaniem15.5 / 31.0 V
Maksymalne napięcie panela

30 V przy 12 V
50 V przy 24 V

Kompensacjka temperatury

-25 mV*K przy 12 V
-50 mV*K przy 24 V

Samozużycie< 4mA
Temperatura otoczenia- 40ºC do +60ºC
Typ bateriiGEL, AGM,ciekłe LiFePO4
Rejestracja danych2 lata
Port ładowania USB5.0V; 1, 500 MA
Czujnik temperatury zewnętrznejTak
Przekrój przewodudo 16 mm2
Wymiary [mm]101 x 103 x 32 mm
Waga [g]168 g
Rodzaj ochronyIP2

Przelotka dachowa DD2

Prelotka solarna do paneli słonecznych podwójna.
Przelotka dachowa DD2 umożliwia zakrycie otworu montażowego przez który wprowadzone są kable solarne. Estetyczny wygląd podwójne miejsce na przewody oraz niski profil sprawiają, że przelotka solara jest najczęściej stosowana w pojazdach typu kamper i przyczepa kempingowa. Zaciskowe przepusty umożliwiają szczelne przeprowadzenie przewodów solarnych.


Instalując panel na kamperze lub łodzi powinno zamontować go na powierzchni płaskiej. Przy takim położeniu straty mocy panela będą wynosiły nie więcej niż 10%, a słońce będzie operowało przez cały dzień. Montując panel na powierzchni płaskiej, nie ma potrzeby ustawiania kampera czy łodzi w kierunku południowym co stanowi duże ułatwienie dla właściciela instalacji. Montująć panele słoneczne elastyczne należy mieć na uwadze fakt, że stopień jego wygięcia powinien był całośiowy symetryczny i o promieniu gięcia 5m


Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych


Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.


Opcjonalne kleje montażowe
(nie są zawarte w zestawach)

Aktywator powierzchni - Sika Aktivator PRO  opak. 30ml, Podkład gruntujący - Sika Primer 206G+P opak. 100ml, Klej - Sikaflex 252 biały opak. 300ml, Gąbeczka do nakładania  - Sika Power Clean Aid 1 szt, Włókninado matowienia powierzchni -1 szt (23 cm x15 cm), Klej sikaflex 252 biały 300ml, Instrukcja obsługi. Zestaw zawiera wszstko co jest potrzebne do wykonania profesjonalnego klejenia. Użycie zestawu sikaflex gwarantuje najwyższą trwałość połączenia klejonych elementów.


Klej sikaflex 252 koloru białego zapewnia niespotykanie trwałe i elastyczne połączenie różnorodnych powierzchni. Świetnie sprawdza się w łączeniu powierzchni plastikowych i metalowych lub lakierowanych po uprzednim przygotowaniu i odtłuszczeniu podłoża. Z uwagi na dużą siłę klejenia oraz elastyczność polecamy te kleje do naszych zestawów.

Jak dobierać panel słoneczny


Panel słoneczny 50 W Podstawowy zestaw wyposażony w panel elastyczny lub tradycyjny w ramie aluminiowej. Zestaw do kampera o takich parametrach nadaje się jedynie do zasilania oświetlenia LED, ładowania telefonów - smartfonów ewentualnie jako system wspomagający ładowanie akumulatora lub zapobiegający rozładowaniu podczas długiego postoju. Przy umiejętnym gospodarowaniu energią możliwe jest użytkowanie małego telewizora LED lub LCD. Optymalna pojemność akumulatora powinna wynieść od 33 do 60 Ah. Jeżeli ma to być moduł wspomagający lub wyrównawczy to akumulator może być zastosowany nawet do 110 Ah.

Panel słoneczny 100W - 150W Często stosowany zestaw fotowoltaiczny do kampera w wersji z panelem elastycznym lub w ramie aluminiowej. Komplet o takich parametrach może być używany do codziennej eksploatacji i z powodzeniem będzie zasilał ładowarki do laptopa, telewizory, oświetlenie LED oraz tradycyjne a nawet małą przetwornice napięcia o mocy nie większej nić 300W. Przy zastosowaniu wysokiej jakości lodówki z termostatem oraz umiejętnym gospodarowaniu sie energią wystarczy jej na zasilenie całego kampera. Sugerujemy wybór akumulatora pomiędzy 55 do 90Ah a w przypadku pracy jako panel wyrównawczy pojemność akumulatora może być dowolna.130W - Ten zestaw występuje tylko z panelem w ramie aluminiowej. 30 W dodatkowej mocy względem zestawy 100W oferuje w zasadzie ta samą funkcjonalność jednak gwarantuje dodatkowy zapas energii przy zastosowaniu przetwornicy napięcia.

Panel słoneczny 2 x 100W To wydajny system solarny do kampera lub do dużej przyczepy kempingowej. Przy takiej konfiguracji stosujemy połączenie szeregowe i regulator MPPT, który zapewnia optymalne ładowanie również w kiepskich warunkach nasłonecznienia oraz niweluje efekt instalacji paneli na płaskim dachu. Takim systemem z powodzeniem możemy zasilić wszystkie systemy w kamperze nawet lodówkę starego typu ale również z termostatem. Energii wystarczy nawet dla 4 osobowej rodziny. Akumulator do 200W systemu powinien posiadać minimum 110Ah ale zalecamy nawet 200Ah, również większe wartości nie będą stanowiły problemu. Tego rodzaju systemy solarne są montowane w kamperach gdzie potrzebujemy 100% niezależności energetycznej.

Panel słoneczny 4 x 100W Bardzo rzadko stosowana instalacja solarna do kampera. 4 Panele 100W generują na tyle dużo energii, że możemy nimi zasilać nawet klimatyzację lub zwykłą prąd-żerną lodówkę turystyczną, która pracuje non stop. Podłączanie przetwornicy 230V o mocy do 1000W nie stanowi żadnego problemu. Warto zastosować wystarczająco duży akumulator o pojemności 2x150 Ah lub 2x230Ah. Tego typu systemy projektujemy na indywidualne zamówienie i kierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników z dużą ilością osób w kamperze lub przyczepie.Pasujące akcesoria

14 innych produktów w tej samej kategorii: