Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy do kampera

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Zestaw do kampera 50W/10A/12V Zobacz większe

Zestaw do kampera 50W/10A/12V

2363

Nowy produkt

Kompleksowy zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do montażu na kamperze. W skład zestawu wchodzi elastyczny panel fotowoltaiczny o mocy 50W oraz nowoczesny regulator który dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD pozwala w pełni kontrolować prace systemu, poprzez szybki odczyt bieżących oraz historycznych danych  pracy.

Więcej szczegółów

981,80 zł

Więcej informacji

Gotowy system fotowoltaiczny przeznaczony do ładowania akumulatora w kamperze lub przyczepie kempingowej.  Zawarty w zestawie panel słoneczny elastyczny o mocy 50W w wystarczy do ładowania akumulatora o pojemności do 60Ah a regulator ładowania Phocos CXup10 zapewni poprawną charakterystykę pracy oraz odłączy ładowanie gdy akumulator osiągnie żądaną pojemność. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD pozwala w łatwy sposób kontrolować pracę systemu. W komplecie zawarte są wszystkie potrzebne komponenty takie jak podwójna przelotka firmy Solara, okablowanie LGY miedziane. Na specjalne życzenie bezpłatnie możemy dorobić konektory do akumulatorów o średnicy M5, M6 i M8.

Panel słoneczny elastycznyPanel słoneczny 50W/12V

Baterie słoneczne elastyczne to nowa technologia produkcji paneli fotowoltaicznych. Pracują  tak samo jak tradycyjne panele w sztywnych ramach aluminiowych, używają te same regulatory ładowania.

Ich najważniejszą cechą jest nieduża waga i, co najistotniejsze, bardzo duża elastyczność umożliwiająca ich montaż na każdej powierzchni.  Rewelacyjnie pracują się na kamperach, jachtach, przyczepach kempingowych oraz wszędzie tam gdzie miejsce montażu jest nierówne lub niestabilne, a panel przez cały czas poddawany jest ruchom lub pracy mechanicznej.

Nasze baterie elastyczne wykonane są w technogii monoktystalicznej, która zwiększa sprawność pracy przy niekorzystnym położeniu (czesto w pozycji na płasko lub pod minimalnym kątem), tak jak ma to miejsce w kamperach, łodziach czy przyczepach. Baterie słoneczne elastyczne są całkiem wodoodporne i wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Cechują się również wyższą odpornością na grad z uwagi na brak zastosowanego szkła hartowanego, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych konstrukcjach.


  
PARAMETRY TECHNICZNE50
Moc max. [W]50
Napięcie jaowe [V]21,12
Prąd max. Imp [A]2,84
Napięcie w punkcie mocy [V]17,60
Prąd zwarciowy Isc [A]3,07
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]19,6
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]580
Szerokość [mm]560
Głębokość [mm]3
Waga [kg]1,2
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 10 latach [%]90
Moc po 25 latach [%]80
Gwarancja3 lata

Udzielamy 3 letniej gwarancji na panele oraz 30 letniej gwarancji energetycznej. Oznacza to w praktyce, że po upływie 30 lat panel powinien zachować 80% swojej sprawności nominalnej.Regulator CXup 10

Regulatory CXup to seria  umożliwiająca prace z napięciem 12/24V. NapięcieWyprodukowano w Niemczech wybierane jest automatycznie w zależności od podłączonych paneli słonecznych i akumulatorów. Seria CXup oferuję wyjątkowe funkcje dla swojej klasy. Poza zaawansowaną technologicznie regulacją ładowania PWM z zintegrowaną kompensacją temeratury oferuję przyjazny dla użytkownika wyświetlacz LCD dzięki któremu w łatwy sposób można odczytać stan naładowania beterii, programowalne parametry oraz funkcje bezpieczeństwa. Posiada również alarm akustyczny oraz wbudowaną funkcję światła nocnego.

Zapewni również ochronę przed zbyt głębokim rozładowaniem oraz przeładowniem baterii. Jego małe i komfortowe rozmiary umożliwiają montaż w dowolnym miejscu, zwłaszcza w kamperze czy przyczepie kempingowej, gdzie miejsca na instalacje fotowoltaiczne jest mało.

Dane techniczne regulatora ładowania:

  •  Wyświetlacz LCD pokazujący w przyjazny dla użytkownika sposób rozległe informacje o systemie,
  •  Czterostopniowy algorytm ładowania PWM ze zintegrowaną kompensacją temperatury,
  •  Pełna ochrona elektroniczna,
  •  Port USB do ładowania,
  •  Informacje rejestrator danych mogą być eksportowane,
  •  Wskaźnik stanu ładowania,
  •  Dotykowe przyciski zapewniają długotrwałą pracePARAMETRY TECHNICZNE/MODELCXup 10 12V/24V
Napięcie pracy [V]12 V/ 24 V
Maksymalny prąd ładowania [A]10 A
Płynne ładownie (baterie kwasowo-ołowiowe) [V]13.8 / 27.6 V (25°C)
Napięcie ładowania batrii LiFePO414.0/28.0 V (temp. -20°C +60°C)
Ochrona przed głębokim rozładowniem10.5 / 21.0 V
Ochrona przed przeładowaniem15.5 / 31.0 V
Maksymalne napięcie panela

30 V przy 12 V
50 V przy 24 V

Kompensacjka temperatury

-25 mV*K przy 12 V
-50 mV*K przy 24 V

Samozużycie< 4mA
Temperatura otoczenia- 40ºC do +60ºC
Typ bateriiGEL, AGM,ciekłe LiFePO4
Rejestracja danych2 lata
Port ładowania USB5.0V; 1, 500 MA
Czujnik temperatury zewnętrznejTak
Przekrój przewodudo 16 mm2
Wymiary [mm]101 x 103 x 32 mm
Waga [g]168 g
Rodzaj ochronyIP2


Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii CA/CM/CX/CXN/CIS/MPPT/CML/ECO/CXUP cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji. Jeżeli pragną Państwo niezawodności, komfortu pracy i spokoju sugerujemy wybór najbardziej  bezawaryjnego regulatora dostępnego na rynku światowym.


Autoryzowany dystrybutor Phocos

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku.

Przelotka dachowa DD2Przelotka dachowa - Solara

Przelotka dachowa DD2 umożliwia zakrycie otworu montażowego przez który wprowadzone są kable solarne. Estetyczny wygląd podwójne miejsce na przewody oraz niski profil sprawiają, że przelotka solara jest najczęściej stosowana w pojazdach typu kamper i przyczepa kempingowa.MC4Złącze szeregowe MC4

Do każdego zestawu dołączone są złącza MC4 (istnieje możliwość bezpłatnego zarobienia przed wysyłką). W zestawie jeden komplet złącz umożliwiający podłączenie stringu paneli słonecznych przewodem 4mm2 do inwertera sieciowego. Złącza zapewniają poprawny kontakt okablowania oraz hermetyczność połączenia. Umożliwiają szybkie rozpięcie instalacji i wpięcie bezpiecznika zabezpieczającego przed niekontrolowanymi zwarciami.

Przewód FlexiSun IBC Solar

Przewód FlexiSun 2x4mm2 - 5m

Przewód jednożyłowy solarny FlexiSun 4 mm2 miedziany pleciony, przeznaczony jest do wykonania połączenia między panelem słonecznym a regulatorem ładowania. Pozostałą cześć przewodu można również wykorzystać do połączenia regulatora ładowania z akumulatorem. Przewód w kolorze czarnym i czerwonym ułatwiającym rozróżnienie biegunów plus oraz minus.W skład wchodzą 2 przewody w różnych kolorach o długości po 5 metrów. W zupełności wystarczy to do podłączenia typowego zestawu fotowoltaicznego. Odległość 5 metrów zapewnia również optymalne – minimalne spadki napięcia.


Porada:
Instalując panel na kamperze lub łodzi powinno zamontować go na powierzchni płaskiej. Minimalny promień gięcia panela elastycznego R = 5m.

Przy takim położeniu straty mocy panela będą wynosiły nie więcej niż 10%, a słońce będzie operowało przez cały dzień. 

Montując panel na powierzchni płaskiej, nie ma potrzeby ustawiania kampera czy łodzi w kierunku południowym co stanowi duże ułatwienie dla właściciela instalacji.


Polecamy zestaw do klejenia Sika
Zestaw do klejenia SIka, pozwala na profesjonalne przygotowanie
powierzchni pod  panele fotowoltaiczne.

Zestaw do klejenia Sika

139 z
ł
Klej Sikaflex

48 zł

W skład zestawu wchodzą:

1. Aktywator powierzchni - Sika Aktivator PRO  opak. 30ml
2. Podkład gruntujący - Sika Primer 206G+P opak. 100ml
3. Klej - Sikaflex 252 biały opak. 300ml    
4. Gąbeczka do nakładania  - Sika Power Clean Aid 1 szt
5. Włókninado matowienia powierzchni -1 szt (23 cm x15 cm)
6. Klej sikaflex 252 biały 300ml
7. Instrukcja obsługi


MOC PANELA

ZASTOSOWANIE ZESTAWU SOLARNEGO DO KAMPERA

RODZAJ KAMPERA

50W


Podstawowy zestaw wyposażony w panel elastyczny lub tradycyjny w ramie aluminiowej. Zestaw do kampera o takich parametrach nadaje się jedynie do zasilania oświetlenia LED, ładowania telefonów - smartfonów ewentualnie jako system wspomagający ładowanie akumulatora lub zapobiegający rozładowaniu podczas długiego postoju. Przy umiejętnym gospodarowaniu energią możliwe jest użytkowanie małego telewizora LED lub LCD. Optymalna pojemność akumulatora powinna wynieść od 33 do 60 Ah. Jeżeli ma to być moduł wspomagający lub wyrównawczy to akumulator może być zastosowany nawet do 110 Ah.


 100W/130W             

Często stosowany zestaw fotowoltaiczny do kampera w wersji z panelem elastycznym lub w ramie aluminiowej. Komplet o takich parametrach może być używany do codziennej eksploatacji i z powodzeniem będzie zasilał ładowarki do laptopa, telewizory, oświetlenie LED oraz tradycyjne a nawet małą przetwornice napięcia o mocy nie większej nić 300W. Przy zastosowaniu wysokiej jakości lodówki z termostatem oraz umiejętnym gospodarowaniu sie energią wystarczy jej na zasilenie całego kampera. Sugerujemy wybór akumulatora pomiędzy 55 do 90Ah a w przypadku pracy jako panel wyrównawczy pojemność akumulatora może być dowolna.

130W - Ten zestaw występuje tylko z panelem w ramie aluminiowej. 30 W dodatkowej mocy względem zestawy 100W oferuje w zasadzie ta samą funkcjonalność jednak gwarantuje dodatkowy zapas energii przy zastosowaniu przetwornicy napięcia.


2 x 100W

To wydajny system solarny do kampera lub do dużej przyczepy kempingowej. Przy takiej konfiguracji stosujemy połączenie szeregowe i regulator MPPT, który zapewnia optymalne ładowanie również w kiepskich warunkach nasłonecznienia oraz niweluje efekt instalacji paneli na płaskim dachu. Takim systemem z powodzeniem możemy zasilić wszystkie systemy w kamperze nawet lodówkę starego typu ale również z termostatem. Energii wystarczy nawet dla 4 osobowej rodziny. Akumulator do 200W systemu powinien posiadać minimum 110Ah ale zalecamy nawet 200Ah, również większe wartości nie będą stanowiły problemu. Tego rodzaju systemy solarne są montowane w kamperach gdzie potrzebujemy 100% niezależności energetycznej.

4 x 100W

Bardzo rzadko stosowana instalacja solarna do kampera. 4 Panele 100W generują na tyle dużo energii, że możemy nimi zasilać nawet klimatyzację lub zwykłą prąd-żerną lodówkę turystyczną, która pracuje non stop. Podłączanie przetwornicy 230V o mocy do 1000W nie stanowi żadnego problemu. Warto zastosować wystarczająco duży akumulator o pojemności 2x150 Ah lub 2x230Ah. Tego typu systemy projektujemy na indywidualne zamówienie i kierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników z dużą ilością osób w kamperze lub przyczepie.Kupując zestawy słoneczne w naszym sklepie w znacznym stopniu pomagasz dbać o środowisko. Stajesz się świadomym konsumentem i wpływasz na zmniejszenie emisji CO2 !. Każda wyprodukowana kWh z systemu solarnego to redukcja emisji gazów CO2 aż od 1200 gram. Chroń razem z nami nasze naturalne środowisko.
Opinie

Napisz opinię

Zestaw do kampera 50W/10A/12V

Zestaw do kampera 50W/10A/12V

Kompleksowy zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do montażu na kamperze. W skład zestawu wchodzi elastyczny panel fotowoltaiczny o mocy 50W oraz nowoczesny regulator który dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi LCD pozwala w pełni kontrolować prace systemu, poprzez szybki odczyt bieżących oraz historycznych danych  pracy.

14 innych produktów w tej samej kategorii: