Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły

Szukaj

Zestawy do kampera

video

Montaż monitoringu


Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Zestaw do kampera 100W/8A/12V Zobacz większe

Zestaw do kampera 100W/15A/MPPT

1659

Nowy produkt

Zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do kampera lub przyczepy kempingowej. W komplecie panel  elastyczny 100W, przelotka dachowa, okablowanie oraz regulator wydajny regulator MPPT

Więcej szczegółów

1 276,89 zł

Więcej informacji


Gotowy system fotowoltaiczny przeznaczony do ładowania akumulatora w kamperze lub przyczepie kempingowej.  Zawarty w zestawie panel słoneczny elastyczny o mocy 100W w wystarczy do ładowania akumulatora o pojemności do 100Ah a regulator ładowania Phocos ECO-T-MPPT 85/16 zapewni poprawną charakterystykę pracy oraz odłączy ładowanie gdy akumulator osiągnie żądaną pojemność.W komplecie zawarte są wszystkie potrzebne komponenty takie jak podwójna przelotka firmy Solara, okablowanie FlexiSun miedziane oraz konektory. Na specjalne życzenie bezpłatnie możemy dorobić konektory do akumulatorów o średnicy M5, M6 i M8.Regulatory wyposażone w funkcję śledzenia mocy MPPT zapewniają do 25% mocy Regulator MPPT 25% mocy wiecej niż PWMwięcej niż tradycyjny regulator z systemem PWM. Kontrolery MPPT zapewniają również ładowanie wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem w czasie gdy sterowniki PWM przestają już działać.

Regulatory MPPT zalecamy do paneli słonecznych o mocy 100W lub większej oraz do paneli połączonych szeregowo o napięciu łącznym do 85V. Polecamy wszechstronny hermetyczny regulator MPPT Phocos ECO-T gwarantujący najwyższe uzyski energetyczne i bezawaryjność na poziomie 99,99%

Panel słoneczny 100W/12V

Baterie słoneczne elastyczne to nowa technologia produkcji paneli fotowoltaicznych. Pracują  tak samo jak tradycyjne panele w sztywnych ramach aluminiowych. Używają te same regulatory ładowania i posiadają  terminale przyłączeniowe MC4.

Ich najważniejszą cechą jest nieduża waga i, co najistotniejsze, bardzo duża elastyczność umożliwiająca ich montaż na każdej powierzchni.  Rewelacyjnie pracują na kamperach, jachtach, przyczepach kempingowych oraz wszędzie tam gdzie miejsce montażu jest nierówne lub niestabilne, a panel przez cały czas poddawany jest ruchom lub pracy mechanicznej.

Nasze baterie elastyczne wykonane są w technogii monoktystalicznej, która zwiększa sprawność pracy przy niekorzystnym położeniu (czesto w pozycji na płasko lub pod minimalnym kątem), tak jak ma to miejsce w kamperach, łodziach czy przyczepach. Baterie słoneczne elastyczne są całkiem wodoodporne i wytrzymałe na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Cechują się również wyższą odpornością na grad z uwagi na brak zastosowanego szkła hartowanego, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych konstrukcjach. Końcówki MC4 domyslnie dołączone są luzem w celu łatwiejszego montażu okablowania, ale na życzenie klienta zaciśniemy je na przewodach.


  
PARAMETRY TECHNICZNE100
Moc max. [W]100
Napięcie jaowe [V]21,5
Prąd max. Imp [A]6,01
Napięcie w punkcie mocy [V]18,20
Prąd zwarciowy Isc [A]5,49
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]17,5
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1220
Szerokość [mm]500
Głębokość [mm]3
Waga [kg]1,35
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 10 latach [%]90
Moc po 25 latach [%]80
Gwarancja3 lataUdzielamy 3 letniej gwarancji na panele oraz 30 letniej gwarancji energetycznej. Oznacza to w praktyce, że po upływie 30 lat panel powinien zachować 80% swojej sprawności nominalnej.

Regulator MPPT Phocos

Regulatory ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocy to nowoczesne urządzenia umożliwiające wydajniejsza prace z tradycyjnymi panelami słonecznymi. Dzięki zaawansowanej elektronice regulator śledzi najbardziej optymalne parametry pracy i napięcie panela słonecznego, dzięki czemu uzyskuje wyższą sprawność wydajność od tradycyjnych regulatorów ładowania PWM o 10% - 30%. Regulatory MPPT cechują się również wyższą wydajnością pracy podczas pochmurnych dni lub w półcieniu.


Decydując się na wprowadzenie do naszej oferty regulatorów MPPT postawiliśmy na Niemiecką firmę Phocos, ponieważ oferuje najwyższą wydajność oraz optymalną cenę. Regulatory Phocos są  cenione i chwalone na rynku fotowoltaicznym oraz deklasują wszystkie regulatory chińskiej konstrukcji.

Regulator ładowania  ECO-T-MPPT 85/16 przeznaczony jest do pracy z panelami słonecznymi połączonymi szeregowo, o łącznym prądzie nie przekraczającym 16 Amper oraz napięciu nie większym niż 85V. Najwyższą wydajność osiągniemy stosując kilka paneli słonecznych połączonych szeregowo.
Dane techniczne regulatora ładowania:


Elektronicznie regulowany proces ładowania:

  • Ładowanie prądem nasycenia i utrzymywanie w stanie naładowania
  • Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora
  • Regulacja MPPT zapewniająca wzrost wdajności do 30%
  • Zintegrowana temperaturowa kompensacja procesu ładowania


Pełne elektroniczne zabezpieczenie wejść i wyjść regulatora:

  • Zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem panela słonecznego
  • Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją napięcia akumulatora lub panela
  • Zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciem obciążenia


Autoryzowany dystrybutor Phocos

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku.

Przelotka dachowa - Solara

Przelotka dachowa DD2

Przelotka dachowa DD2 umożliwia zakrycie otworu montażowego przez który wprowadzone są kable solarne. Estetyczny wygląd podwójne miejsce na przewody oraz niski profil sprawiają, że przelotka solara jest najczęściej stosowana w pojazdach typu kamper i przyczepa kempingowa.


MC4Złącze szeregowe MC4

Do każdego zestawu dołączone są złącza MC4 (istnieje możliwość bezpłatnego zarobienia przed wysyłką). W zestawie jeden komplet złącz umożliwiający podłączenie stringu paneli słonecznych przewodem 4mm2 do inwertera sieciowego. Złącza zapewniają poprawny kontakt okablowania oraz hermetyczność połączenia. Umożliwiają szybkie rozpięcie instalacji i wpięcie bezpiecznika zabezpieczającego przed niekontrolowanymi zwarciami.

Przewód FlexiSun IBC Solar

Okablowanie solarne 4mm2 UV

Made in germanyW komplecie dostarczamy 5 metrów niemieckiego okablowania solarnego IBC Flexi Sun o średnicy 4mm2 w podwójnej izolacji wykonany w pełni z miedzi. Przewód solarny odporny jest w pełni na promienie UV oraz na wysokie napięcia. Plecionka zapewnia lepszy przepływ ładunków elektrycznych na dużych odległościach. Wysoka jakość przewodu solarnego ma wpływ na mniejsze straty w przesyle energii po stronie napięcia stałego.

Porada:
Instalując panel na kamperze lub łodzi powinno zamontować go na powierzchni płaskiej. Minimalny promień gięcia panela elastycznego R = 5m.

Przy takim położeniu straty mocy panela będą wynosiły nie więcej niż 10%, a słońce będzie operowało przez cały dzień. 

Montując panel na powierzchni płaskiej, nie ma potrzeby ustawiania kampera czy łodzi w kierunku południowym co stanowi duże ułatwienie dla właściciela instalacji.

Polecamy zestaw do klejenia Sika
Zestaw do klejenia SIka, pozwala na profesjonalne przygotowanie
powierzchni pod  panele fotowoltaiczne.

Zestaw do klejenia Sika

139 z
ł
Klej Sikaflex

48 zł

W skład zestawu wchodzą:

1. Aktywator powierzchni - Sika Aktivator PRO  opak. 30ml
2. Podkład gruntujący - Sika Primer 206G+P opak. 100ml
3. Klej - Sikaflex 252 biały opak. 300ml    
4. Gąbeczka do nakładania  - Sika Power Clean Aid 1 szt
5. Włókninado matowienia powierzchni -1 szt (23 cm x15 cm)
6. Klej sikaflex 252 biały 300ml
7. Instrukcja obsługi

MOC PANELA

ZASTOSOWANIE ZESTAWU SOLARNEGO DO KAMPERA

RODZAJ KAMPERA

50W


Podstawowy zestaw wyposażony w panel elastyczny lub tradycyjny w ramie aluminiowej. Zestaw do kampera o takich parametrach nadaje się jedynie do zasilania oświetlenia LED, ładowania telefonów - smartfonów ewentualnie jako system wspomagający ładowanie akumulatora lub zapobiegający rozładowaniu podczas długiego postoju. Przy umiejętnym gospodarowaniu energią możliwe jest użytkowanie małego telewizora LED lub LCD. Optymalna pojemność akumulatora powinna wynieść od 33 do 60 Ah. Jeżeli ma to być moduł wspomagający lub wyrównawczy to akumulator może być zastosowany nawet do 110 Ah.


 100W/130W             

Często stosowany zestaw fotowoltaiczny do kampera w wersji z panelem elastycznym lub w ramie aluminiowej. Komplet o takich parametrach może być używany do codziennej eksploatacji i z powodzeniem będzie zasilał ładowarki do laptopa, telewizory, oświetlenie LED oraz tradycyjne a nawet małą przetwornice napięcia o mocy nie większej nić 300W. Przy zastosowaniu wysokiej jakości lodówki z termostatem oraz umiejętnym gospodarowaniu sie energią wystarczy jej na zasilenie całego kampera. Sugerujemy wybór akumulatora pomiędzy 55 do 90Ah a w przypadku pracy jako panel wyrównawczy pojemność akumulatora może być dowolna.

130W - Ten zestaw występuje tylko z panelem w ramie aluminiowej. 30 W dodatkowej mocy względem zestawy 100W oferuje w zasadzie ta samą funkcjonalność jednak gwarantuje dodatkowy zapas energii przy zastosowaniu przetwornicy napięcia.


2 x 100W

To wydajny system solarny do kampera lub do dużej przyczepy kempingowej. Przy takiej konfiguracji stosujemy połączenie szeregowe i regulator MPPT, który zapewnia optymalne ładowanie również w kiepskich warunkach nasłonecznienia oraz niweluje efekt instalacji paneli na płaskim dachu. Takim systemem z powodzeniem możemy zasilić wszystkie systemy w kamperze nawet lodówkę starego typu ale również z termostatem. Energii wystarczy nawet dla 4 osobowej rodziny. Akumulator do 200W systemu powinien posiadać minimum 110Ah ale zalecamy nawet 200Ah, również większe wartości nie będą stanowiły problemu. Tego rodzaju systemy solarne są montowane w kamperach gdzie potrzebujemy 100% niezależności energetycznej.

4 x 100W

Bardzo rzadko stosowana instalacja solarna do kampera. 4 Panele 100W generują na tyle dużo energii, że możemy nimi zasilać nawet klimatyzację lub zwykłą prąd-żerną lodówkę turystyczną, która pracuje non stop. Podłączanie przetwornicy 230V o mocy do 1000W nie stanowi żadnego problemu. Warto zastosować wystarczająco duży akumulator o pojemności 2x150 Ah lub 2x230Ah. Tego typu systemy projektujemy na indywidualne zamówienie i kierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników z dużą ilością osób w kamperze lub przyczepie.Kupując zestawy słoneczne w naszym sklepie w znacznym stopniu pomagasz dbać o środowisko. Stajesz się świadomym konsumentem i wpływasz na zmniejszenie emisji CO2 !. Każda wyprodukowana kWh z systemu solarnego to redukcja emisji gazów CO2 aż od 1200 gram. Chroń razem z nami nasze naturalne środowisko.


Opinie

Napisz opinię

Zestaw do kampera 100W/15A/MPPT

Zestaw do kampera 100W/15A/MPPT

Zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do kampera lub przyczepy kempingowej. W komplecie panel  elastyczny 100W, przelotka dachowa, okablowanie oraz regulator wydajny regulator MPPT

14 innych produktów w tej samej kategorii: