Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy do kampera

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

 • CXN40 12V/24V
  CXN40 12V/24V

  Mikroprocesorowy regulator ładowania...

  495,94 zł -30% 708,48 zł
Zestaw solarny do kampera 50W SP Zobacz większe

Zestaw solarny do kampera 50W SP

1175

Nowy produkt

Zestaw fotowoltaiczny przeznaczony do kampera lub przyczepy kempingowej o pojemności akumulatora nie większej niż 60Ah. W komplecie panel  50W, przelotka dachowa, system montażowy na dach w formie spojlera, okablowanie oraz regulator.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

724,68 zł

Więcej informacji

Baner reklamowy Kamper

Gotowy system fotowoltaiczny przeznaczony do ładowania akumulatora w kamperze lub przyczepie kempingowej.  Zawarty w zestawie panel słoneczny o mocy 50W w wystarczy do ładowania akumulatora o pojemności do 60Ah a regulator ładowania Phocos CA06 zapewni poprawną charakterystykę pracy oraz odłączy ładowanie gdy akumulator osiągnie żądaną pojemność. W komplecie zawarte są wszystkie potrzebne komponenty takie jak system montażowy na dach, podwójna przelotka dachowa, okablowanie LGY miedziane oraz konektory. Na specjalne życzenie bezpłatnie możemy dorobić konektory do akumulatorów o średnicy M5, M6 i M8.

Panel słoneczny 50W EF

Panel Słoneczny 50W

Panel słoneczny 50W wyprodukowany na ogniwach monokrystalicznych przeznaczony jest do instalacji fotowoltaicznych, pracujących zwłaszcza w układach akumulatorowych. Może pracować jako pojedyncza bateria słoneczna oraz może być łączony w większe zestawy. Panel słoneczny cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli kamperów, łódek czy przyczep kempingowych. Jest również świetnym rozwiązaniem jako odnawialne źródło energii dla domków letniskowych itp.

Bateria słoneczna 50W w całości została wyprodukowana z krzemu monokrystalicznego. Pokryta hartowanym wysokotransperentnym szkłem o niskiej zawartości żelaza. Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną zapewnia jeszcze lepszą absorpcję promieniowania słonecznego, a co za tym idzie - zwiększa efektywność paneli.Szyba jest nizwykle odporna na uderzenia i gradobicie. Oprawiona w aluminiową ramę z otworami montażowymi, świetnie nadaje sie do montażu na każdej powierzchni dachu domu, przyczepy kempingowej lub na dedykowanym montażu.

Schemat Panel słoneczny

  
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL50W
Moc max. [W]50
Napięcie max. Vmp [V]17,80
Prąd max. Imp [A]2,81
Napięcie jałowe [V]22,60
Prąd zwarciowy Isc [A]2,99
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Sprawność [%]13
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]630
Szerokość [mm]550
Głębokość [mm]30
Waga [kg]4,5
TerminalMC4
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%]90
Moc po 30 latach [%]80
Gwarancja5 lat


Regulator ładowania
Phocos CA06 12V

Regulator ładowania Phocos

Phocos LogoRegulator ładowania Phocos jest liderem w swojej klasie. Niemiecki producent gwarantuje najwyższą sprawność i wydajność, a co ważne, kontrolę pracy ładowania i rozładowania baterii w celu zapewnienia jej jak najdłuższej żywotności. Małe gabaryty regulatora świetnie sprawdzają się w instalacjach, w których nie mam zbyt dużo miejsca na okablowanie i regulatory. Jest dedykowany do kamperów, przyczep kempingowych, łodzi oraz do małych systemów autonomicznych np w domkach letniskowych lub ogródkach działkowych. Regulator wyposażony został w dodatkowe wyjście load odcinające zasilanie 12V w sytuacji gdy akumulator jest zbyt rozładowany. Po ponownym naładowaniu i osiągnięciu napięcia ok 13V wyjście load jest ponownie włączane i można korzystać z  energii akumulatora.

Regulator ładowania Phocos


Przeznaczenie regulatora
ModelPhocos CA-6
małe systemy autonomicznetak
domki letniskowe i holenderskietak
systemy alarmowe i szlabanytak
instalacja w kamperach i przyczepachtak
instalacja w łodziach wewnątrz kabinytak
mobilne systemy fotowoltaicznetak
Dane techniczne
elektroniczny proces ładowaniatak
proces ładowania3 stp.
zabezpieczenie przed rozładowaniemtak
kompensacja temperaturytak
zabezpieczenie elektronicznewejścia
zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniemtak
Wskaźniki LED
Wskaźnik ładowania akumulatoratak
Wskaźnik rozładowania akumulatoratak
Wskaźnik awarii/przeciążeniatak

Schemat regulator

Parametry / ModelCA06-2.1
Maksymalny prąd wejściowy [A]5 A
Maksymalny prąd obciążenia [A]6 A
Napięcie systemowe [V]12 V
Wyświetlacz - diody LED pokazujące aktualny stan
regulatora akumulatora i obciążenia
2 x LED
1 x Duo LED
Wymiary SxWxG [mm] 80x100x30  mm 
Pobór prądu [mA]< 4 mA
Sygnalizacja ładowania, rozładowania, przeciążeniaTak
Kolor regulatoraCzarny
Możliwość rozbudowy o dodatkowy wyświetlaczTak

Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii  cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji.

Autoryzowany dystrybutor

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku

System na dach spojler 8HSW

Spoiler PV Solara
System montażowy na dach płaski do kampera lub przyczepy kempingowej. Umożliwia dowolne rozstawienie długości panela o standardowych rozmiarach 35mm - 40m . System zapewnia dobrą wentylacje panela i najwyższą sztywność montażu. Dzięki zastosowaniu spoilera zredukowane zostały szumu podczas jazdy powodowane przez wiatr. Do klejenia profili zalecamy klej montażowy Sikaflex 252Przelotka dachowa DD2

Prelotka solarna do paneli słonecznych podwójna.
Przelotka dachowa DD2 umożliwia zakrycie otworu montażowego przez który wprowadzone są kable solarne. Estetyczny wygląd podwójne miejsce na przewody oraz niski profil sprawiają, że przelotka solara jest najczęściej stosowana w pojazdach typu kamper i przyczepa kempingowa. Zaciskowe przepusty umożliwiają szczelne przeprowadzenie przewodów solarnych.


Instalując panel na kamperze lub łodzi powinno zamontować go na powierzchni płaskiej. Przy takim położeniu straty mocy panela będą wynosiły nie więcej niż 10%, a słońce będzie operowało przez cały dzień. Montując panel na powierzchni płaskiej, nie ma potrzeby ustawiania kampera czy łodzi w kierunku południowym co stanowi duże ułatwienie dla właściciela instalacji. Montująć panele słoneczne elastyczne należy mieć na uwadze fakt, że stopień jego wygięcia powinien był całośiowy symetryczny i o promieniu gięcia 5m


Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych


Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.


Opcjonalne kleje montażowe
(nie są zawarte w zestawach)

Aktywator powierzchni - Sika Aktivator PRO  opak. 30ml, Podkład gruntujący - Sika Primer 206G+P opak. 100ml, Klej - Sikaflex 252 biały opak. 300ml, Gąbeczka do nakładania  - Sika Power Clean Aid 1 szt, Włókninado matowienia powierzchni -1 szt (23 cm x15 cm), Klej sikaflex 252 biały 300ml, Instrukcja obsługi. Zestaw zawiera wszstko co jest potrzebne do wykonania profesjonalnego klejenia. Użycie zestawu sikaflex gwarantuje najwyższą trwałość połączenia klejonych elementów.


Klej sikaflex 252 koloru białego zapewnia niespotykanie trwałe i elastyczne połączenie różnorodnych powierzchni. Świetnie sprawdza się w łączeniu powierzchni plastikowych i metalowych lub lakierowanych po uprzednim przygotowaniu i odtłuszczeniu podłoża. Z uwagi na dużą siłę klejenia oraz elastyczność polecamy te kleje do naszych zestawów.

Jak dobierać panel słoneczny


Panel słoneczny 50 W Podstawowy zestaw wyposażony w panel elastyczny lub tradycyjny w ramie aluminiowej. Zestaw do kampera o takich parametrach nadaje się jedynie do zasilania oświetlenia LED, ładowania telefonów - smartfonów ewentualnie jako system wspomagający ładowanie akumulatora lub zapobiegający rozładowaniu podczas długiego postoju. Przy umiejętnym gospodarowaniu energią możliwe jest użytkowanie małego telewizora LED lub LCD. Optymalna pojemność akumulatora powinna wynieść od 33 do 60 Ah. Jeżeli ma to być moduł wspomagający lub wyrównawczy to akumulator może być zastosowany nawet do 110 Ah.

Panel słoneczny 100W - 150W Często stosowany zestaw fotowoltaiczny do kampera w wersji z panelem elastycznym lub w ramie aluminiowej. Komplet o takich parametrach może być używany do codziennej eksploatacji i z powodzeniem będzie zasilał ładowarki do laptopa, telewizory, oświetlenie LED oraz tradycyjne a nawet małą przetwornice napięcia o mocy nie większej nić 300W. Przy zastosowaniu wysokiej jakości lodówki z termostatem oraz umiejętnym gospodarowaniu sie energią wystarczy jej na zasilenie całego kampera. Sugerujemy wybór akumulatora pomiędzy 55 do 90Ah a w przypadku pracy jako panel wyrównawczy pojemność akumulatora może być dowolna.130W - Ten zestaw występuje tylko z panelem w ramie aluminiowej. 30 W dodatkowej mocy względem zestawy 100W oferuje w zasadzie ta samą funkcjonalność jednak gwarantuje dodatkowy zapas energii przy zastosowaniu przetwornicy napięcia.

Panel słoneczny 2 x 100W To wydajny system solarny do kampera lub do dużej przyczepy kempingowej. Przy takiej konfiguracji stosujemy połączenie szeregowe i regulator MPPT, który zapewnia optymalne ładowanie również w kiepskich warunkach nasłonecznienia oraz niweluje efekt instalacji paneli na płaskim dachu. Takim systemem z powodzeniem możemy zasilić wszystkie systemy w kamperze nawet lodówkę starego typu ale również z termostatem. Energii wystarczy nawet dla 4 osobowej rodziny. Akumulator do 200W systemu powinien posiadać minimum 110Ah ale zalecamy nawet 200Ah, również większe wartości nie będą stanowiły problemu. Tego rodzaju systemy solarne są montowane w kamperach gdzie potrzebujemy 100% niezależności energetycznej.

Panel słoneczny 4 x 100W Bardzo rzadko stosowana instalacja solarna do kampera. 4 Panele 100W generują na tyle dużo energii, że możemy nimi zasilać nawet klimatyzację lub zwykłą prąd-żerną lodówkę turystyczną, która pracuje non stop. Podłączanie przetwornicy 230V o mocy do 1000W nie stanowi żadnego problemu. Warto zastosować wystarczająco duży akumulator o pojemności 2x150 Ah lub 2x230Ah. Tego typu systemy projektujemy na indywidualne zamówienie i kierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników z dużą ilością osób w kamperze lub przyczepie.Pasujące akcesoria

 • 48,04 zł W magazynie

  Stabilny, wytrzymały klej konstrukcyjny na bazie jednoskładnikowego poliuretanu. Pod wpływem wilgoci powietrza utwardza się do postaci elastomeru. Kolor: biały.

  48,04 zł
  W magazynie
 • 148,95 zł W magazynie

  Zestaw do klejenia Sika, pozwala na profesjonalne przygotowanie powierzchni pod  panele fotowoltaiczne.

  148,95 zł
  W magazynie
 • 272,08 zł W magazynie

  Przetwornica VOLT POLSKA Sinus umoliwia konwersję (zamianę) prądu stałego 12V na prąd zmienny 230V o mocy 300W. Pozwala na zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne oraz transformatory. Inwertery VOLT POLSKA  to najniższe straty energii, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny.

  272,08 zł
  W magazynie
 • 14,90 zł W magazynie

  Gniazdo zapalniczki z 1-metrowym kablem 2x1,5mm2. Umożliwia podłączenie do zestawu solarnego, np. lodówki, ładowarki do teleofnu czy tableta lub ładowarki do laptopa. Uwaga! Realne obciążenie - aż 15A.

  14,90 zł
  W magazynie
 • 41,77 zł W magazynie

  Uniwersalna ładowarka do laptopów zasilana bezpośrednio z 12V z gniazdem zapalniczki. Świetna do samochodów i zestawów fotowoltaicznych. Umożliwia ładowanie 99% latopów.

  41,77 zł
  W magazynie
 • 23,38 zł W magazynie

  Uniwersalna ładowarka telefonów komórkowych zasilana z zapalniczki samochodowej 12V lub tradycyjnego gniazda 230V. Obsługuje 99% dostepnych telefonów na rynku.

  23,38 zł
  W magazynie
 • 49,00 zł Oczekiwanie na dostawę

  Miernik Akumulatora LCD, pozwala na dokładną pracę akumulatora. Pokazuje napięcie baterii oraz jej poziom naładowania w procentach.

  49,00 zł
  Dodaj do koszyka Więcej
  Oczekiwanie na dostawę

14 innych produktów w tej samej kategorii: