Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Seria Phocos ECO-T-MPPT

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

ECO-T-MPPT 85/16 Zobacz większe

ECO-T-MPPT 85/16

2165

Nowy produkt

ECO-T-MPPT 85/16 to regulator zapewniający 98% sprawności dzięki zinegrowanemu procesorowi śledzenia maksymalego punktu mocy (MPPT), działa w systtemach 12V/24V. Posiada trójstopniowy algorytm ładowania z zintegrowaną kompensacją temperatury.

Więcej szczegółów

447,28 zł

Więcej informacji


Phocos LogoNowoczesny regulator ładowania Phocos ECO-T-MPPT dzięki innowacyjnej precyzyjnej technologii śledzenia punktów mocy (MPPT), zapewnia maksymalną wydajność systemu fotowoltaicznego przez cały rok.  Jest on przeznaczony jest do paneli słonecznych o wysokim napięciu do 85V np. panele 150- 300W stosowane w elektrowniach słonecznych do pracy w systemach akumulatorowych z napięciem nominalnym 12V/24V. Stosowanie kontrolerów MPPT w systemach akumulatorowych zapewnia wydajność wyższa nawet o 30% większą względem tradycyjnych urządzeń ładujących PWM

Wyprodukowano w NiemczechKontroler ładowania ECO-T-MPPT jest wyposażony w szereg zalet, takich jak funkacja automatycznego zabezpieczenia, która zwiększa niezawdność pracy systemu, trzy dioidy informujące o stanie ładowania, przeciążeniu oraz zwarciu.


Kontroler SOC umożliwia zabezpieczenie przez zbyt głębokim rozładowaniem i rozłączenie odbiornika zanim akumulator zostanie w pełni  rozładowany.  Zastosowanie kontrolera MPPT zwłaszcza przy niskich temperaturach gdzie napięcie jest wyższe owocuje zwiększeniem wydajności systemy nawet o 30%.


Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii CA/CM/CX/CXN/CIS/MPPT/CML/ECO/CXUP cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji. Jeżeli pragną Państwo niezawodności, komfortu pracy i spokoju sugerujemy wybór najbardziej  bezawaryjnego regulatora dostępnego na rynku światowym.
Regulator MPPT 25% mocy wiecej niż PWMRegulatory wyposażone w funkcję śledzenia mocy MPPT zapewniają do 25% mocy więcej niż tradycyjny regulator z systemem PWM. Kontrolery MPPT zapewniają również ładowanie wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem w czasie gdy sterowniki PWM przestają już działać. Dla dużych paneli powyżej 150W zalecamy regulatory Holenderskie Victron Energy 75/15. Dla mniejszych do 150W rewelacyjne Niemieckie regulatory ładowania Phocos CMLmppt. Regulator CMLmppt wyposażony jest w diody informujące o stanie naładowania akumulatora a alarm akustyczny ostrzega o zbliżającej się  rezerwie energii w baterii. Regulator zapewnia tez możliwość wyboru akumulatora między akumulatorem żelowym a tradycyjnym z elektrolitem płynnym.

 Przeznaczenie regulatora ładowania:

     - systemy fotowoltaiczne wyposażone w akumulator 12V
     - małe systemy autonomiczne
         - domki letniskowe
         - systemy monitoringu
         - systemy alarmowe
     - instalacja w kamperach i przyczepach kempingowych
     - instalacja na łodzi wewnątrz kabiny
     - mobilne systemy fotowoltaiczne
  

Dane techniczne regulatora ładowania:

Elektronicznie regulowany proces ładowania:
    - Ładowanie prądem nasycenia i utrzymywanie w stanie naładowania
    - Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora
    - Regulacja MPPT zapewniająca wzrost wdajności do 30%
    - Zintegrowana temperaturowa kompensacja procesu ładowania

Pełne elektroniczne zabezpieczenie wejść i wyjść regulatora:
    - Zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem panela słonecznego
    - Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją napięcia akumulatora lub panela
    - Zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciem obciążenia


Parametry / ModelECO-T-MPPT 85/16
Nominalne napięcie systemu12/24V Auto
Maksymalne obciążenie16 A
Maksymalan moc PV250W - 12V
500 W - 24V
Ładowanie Float spoczynkowe13,8/27.6V (25C)
Ładowanie standardowe main14.4/28.8V (25C)
Ładowanie wyrównwcze - Equalization14,8/28,8 (25C)
Rozłączenie przy głębokim rozładowaniu11 - 12V / 22 - 24V
Ponowne podłączenie12,8/25,6V
Zabezpieczenie napięciowe wysokie15,5/31,0V
Zabezpieczenie napięciowe niskie10,5/21,0V
Maksymalne napięcie PV85V
Minimalne napięcie PV17/34V
Kompensacja temperaturowa-25 mV/Kat 12V
-50 mV/Kat 24V
Uziemieniena plusie (+)
Temperatira pracy-40 do +60ºC
Rodzaj akumulatoraGEL, AGM, Ciekły
Maksymalny przektój przewodu16 mm²
Waga1,100g
Wymiary147mm x 90mm x 31mm


Autoryzowany dystrybutor Phocos

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku.


Ikona dokumentu PDFKarta katalogowaKupując zestawy słoneczne w naszym sklepie w znacznym stopniu pomagasz dbać o środowisko. Stajesz się świadomym konsumentem i wpływasz na zmniejszenie emisji CO2 !. Każda wyprodukowana kWh z systemu solarnego to redukcja emisji gazów CO2 aż od 1200 gram. Chroń razem z nami nasze naturalne środowisko.