Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły

Szukaj

Seria Phocos CMLmppt

video

Montaż monitoringu


Płatności DotPay

Informacje

Promocje

CMLmppt 50V/10A

1294

Nowy produkt

Regulator ładowania Phocos CMLmppt 50V - 10A przeznaczony do paneli słonecznych o napięciu do 50V. Technologia MPPT zapewnia do 30% większy zyskt niż w tradycyjnych kontrolerach MPPT. Firma Phocos wprowadziła innowacyjne rozwiązanie regulatorów MPPT dla małych systemów autonomicznych np z panelem 150W

Więcej szczegółów

568,75 zł

Więcej informacji


Phocos LogoNowoczesny regulator ładowania Phocos CMLmppt przeznaczony jest do paneli słonecznych o wysokim napięciu do 50V np. panele 150- 300W stosowane w elektrowniach słonecznych do pracy w systemach akumulatorowych z napięciem nominalnym 12V. Stosowanie kontrolerów MPPT w systemach akumulatorowych zapewnia wydajność wyższa nawet o 30% większą względem tradycyjnych urządzeń ładujących PWM

Wyprodukowano w NiemczechKontroler ładowania CMLmppt jest wyposażony w szereg zalet, takich jak oznaczenia statusu, alarmu i funkcji bezpieczeństwa, kompensacje temperatury, algorytm (float-Main-boots) wyrównanie ładowania oraz możliwość pracy z akumulatorami GEL i z elektrolitem ciekłym.


Kontroler SOC umożliwia zabezpieczenie przez zbyt głębokim rozładowaniem i rozłączenie odbiornika zanim akumulator zostanie w pełni  rozładowany.  Zastosowanie kontrolera MPPT zwłaszcza przy niskich temperaturach gdzie napięcie jest wyższe owocuje zwiększeniem wydajności systemy nawet o 30%.


Regulatory ładowania Phocos wszystkich serii CA/CM/CX/CXN/CIS/MPPT/CML/ECO/CXUP cechują się najwyższa bezawaryjnością nieosiągalną dla innych producentów urządzeń fotowoltaicznych off-grid. Oferowane przez nas produkty marki Phocos już od wielu lat nigdy nie wróciły uszkodzone w drodze reklamacji. Jeżeli pragną Państwo niezawodności, komfortu pracy i spokoju sugerujemy wybór najbardziej  bezawaryjnego regulatora dostępnego na rynku światowym.
Regulator MPPT 25% mocy wiecej niż PWMRegulatory wyposażone w funkcję śledzenia mocy MPPT zapewniają do 25% mocy więcej niż tradycyjny regulator z systemem PWM. Kontrolery MPPT zapewniają również ładowanie wczesnym rankiem oraz późnym popołudniem w czasie gdy sterowniki PWM przestają już działać. Dla dużych paneli powyżej 150W zalecamy regulatory Holenderskie Victron Energy 75/15. Dla mniejszych do 150W rewelacyjne Niemieckie regulatory ładowania Phocos CMLmppt. Regulator CMLmppt wyposażony jest w diody informujące o stanie naładowania akumulatora a alarm akustyczny ostrzega o zbliżającej się  rezerwie energii w baterii. Regulator zapewnia tez możliwość wyboru akumulatora między akumulatorem żelowym a tradycyjnym z elektrolitem płynnym.

Regulator ładowania Phocos CMLmppt Przeznaczenie regulatora ładowania:

     - systemy fotowoltaiczne wyposażone w akumulator 12V
     - małe systemy autonomiczne
         - domki letniskowe
         - systemy monitoringu
         - systemy alarmowe
     - instalacja w kamperach i przyczepach kempingowych
     - instalacja na łodzi wewnątrz kabiny
     - mobilne systemy fotowoltaiczne
   


Dane techniczne regulatora ładowania:

Elektronicznie regulowany proces ładowania:
    - Ładowanie prądem nasycenia i utrzymywanie w stanie naładowania
    - Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora
    - Regulacja MPPT zapewniająca wzrost wdajności do 30%
    - Zintegrowana temperaturowa kompensacja procesu ładowania

Pełne elektroniczne zabezpieczenie wejść i wyjść regulatora:
    - Zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem panela słonecznego
    - Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją napięcia akumulatora lub panela
    - Zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciem obciążenia

5 Wskaźników LED:
    - Ładowanie
    - Stan naładowania akumulatora (3 poziomy)
    - Zabezpieczenie przed zbyt głębokim rozładowaniem
    - Wspólny dodatni biegun, umożliwiający uziemienie

CMLmppt Schemat

Parametry / ModelCMLmppt 50V/10A
Nominalne napięcie systemu12/24V Auto
Maksymalne obciążenie10A
Ładowanie Float spoczynkowe13,8/27.6V (25C)
Ładowanie standardowe main14.4/28.8V (25C)
Ładowanie wyrównwcze - Equalization14,8/29,6 (25C)
Rozłączenie przy głębokim rozładowaniu11,4 - 11,9V / 22.8 - 23,8V
Ponowne podłączenie12,8/25,6V
Zabezpieczenie napięciowe wysokie15,5/31,0V
Zabezpieczenie napięciowe niskie10,5/21,0V
Kompensacja temperaturowa-4,2 mV/K (2V cell)
Uziemieniena plusie (+)
Rodzaj akumulatoraGEL, AGM, Ciekły
Port USB5.0V, 800 mA
Waga320g
Wymiary127mm x 126mm x 38mm


Autoryzowany dystrybutor Phocos

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Phocos na Polskę. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz doradztwo w wyborze sprzętu. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję najwyższej  jakości a także profesjonalnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Produkty marki Phocos są najmniej awaryjnymi regulatorami dostępnymi na światowym rynku.

Kupując zestawy słoneczne w naszym sklepie w znacznym stopniu pomagasz dbać o środowisko. Stajesz się świadomym konsumentem i wpływasz na zmniejszenie emisji CO2 !. Każda wyprodukowana kWh z systemu solarnego to redukcja emisji gazów CO2 aż od 1200 gram. Chroń razem z nami nasze naturalne środowisko.
Opinie

Napisz opinię

CMLmppt 50V/10A

CMLmppt 50V/10A

Regulator ładowania Phocos CMLmppt 50V - 10A przeznaczony do paneli słonecznych o napięciu do 50V. Technologia MPPT zapewnia do 30% większy zyskt niż w tradycyjnych kontrolerach MPPT. Firma Phocos wprowadziła innowacyjne rozwiązanie regulatorów MPPT dla małych systemów autonomicznych np z panelem 150W