Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Monitoring solarny

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Nowy Monitoring solarny 2 kamery FullHD Zobacz większe

Monitoring solarny 2 kamery FullHD

Nowy produkt

Zestaw zawiera system telewizji przemysłowej z 2 kamerami FullHD oraz system fotowoltaiczny pozwalający na całoroczne zasilanie.

Więcej szczegółów

2 519,51 zł

Więcej informacji

Monitoring przemysłowy  zasilany panelami słonecznymi
zestaw z 2 kamerami FullHD

Monitoring z panelami słonecznymiOferowany zestaw umożliwia wykonanie samodzielnej instalacji telewizji przemysłowej w miejscu gdzie nie mamy jakiegokolwiek zasilania. Dzięki wyposażeniu systemu w panel słoneczny, regulator ładowania oraz akumulator system monitoringu przemysłowego może pracować przez cały rok chroniąc nasz dobytek.

Zasada działania jest prosta. Panel słoneczny wytwarza energię w czasie dnia i przesyła ją do akumulatora. Następnie przesyłana jest ona za pośrednictwem regulatora ładowania do rozdzielacza zasilania do którego podłączone są kamery oraz rejestrator. (Możliwe jest też podłączenie routera GSM 12V) W nocy kiedy brak jest promieni słonecznych energie pobierana jest z akumulatora, który wcześniej za pomocą panela słonecznego zgromadził ją w czasie dnia.

Monitoring przez internetMonitoring przez internet i przez smartfon. Po podłączeniu routera GSM Oragne, Play, Tmobile i połączeniu do go rejestratorem za pomocą załączonego przewodu umożliwia obserwację kamer z dowolnego miejsca na świecie.

Łatwość instalacji - cały system fotowoltaiczny jak i monitoringu jest przygotowany do samodzielnego montażu. Rejestrator jest wstępnie skonfigurowany z zamontowanym dyskiem. Jedyne co potrzeba to rozciągnąć przewody, podłączyć akcesoria i uruchomić system. Do pierwszego startu przydaje się monitor komputera lub mały telewizor z wyjściem HDMI.

Pomoc techniczna w czasie instalacji - nasz konsultant techniczny jest do Państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku pod nr telefon 22 646 46 92 lub mailowo info@suntrack.pl

Rejestrator Dahua
XVR 5104 HS-X

Rejestrator cyfrowy solarny Dachua

Rejestrator Cyfrowy Dachua umożliwia podłączenie do 4 kamer o wysokiej rozdzielczości FullHD. Umożliwia zachowanie obrazu w trybie ciągłym lub za pomocą detekcji ruchu. Można go obsługiwać za pomocą telewizora i złącza HDMi lub złącza VGA. Jeżeli rejestrator zostanie podłączony do internetu za pomocą przewodu ethernet możliwe będzie przesyłanie obrazu w dowolne miejsce na świecie na telefonu komórkowy lub na komputer za pomocą dedykowanej aplikacji. Oferowany rejestrator jest najczęściej występującym rejestratorem w Polsce w profesjonalnych instalacjach telewizji przemysłowej.

2 x Kamera przemysłowa Dahua
HAC-HDW1200M-0280D

Solarna kamera przemysłowa
Nowoczesna kamera przemysłowa o wysokiej rozdzielczości FullHD pracująca w systemie CVI. Wyposażona została w wandaloodporną obudowę oraz szerokokątny obiektyw osiągający pole widzenia prawie 100 stopni. Wbudowany oświetlacz podczerwieni umożliwia pracę w całkowitych ciemnościach do 20 metrów. Kamera podłączona jest do rejestratora za pomocą przewodu koncentrycznego zespolonego wraz z zasilaniem 12V.

Dysk Twardy Segate
Skyhawk 1 Tb SATA III

Dysk Twardy SkyHawk 1 Tb
Dysk twardy Seagte Skyhawk umożliwia zapis danych z kamer przemysłowych. Dysk zamontowany jest w rejestratorze cyfrowym i umożliwia zapis danych nawet do 4 tygodni. Po zapełnieniu dysku nadpisywane są najstarsze dane. Obraz można odtwarzać za pomocą monitora lub przez internet. Dysk przeznaczony jest do pracy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Akcesoria do montażu

Dodatkwe akcesoria
W zestawie dołączone są wszystkie potrzebne komponenty umożliwiające połączenie systemy monitoringu zasilanego panelami słonecznymi. W zestawie znajduje się rozdzielacz zasilania LZ6 z bezpiecznikami. Końcówki zasilające kamerę oraz końcówki BNC dzięki, którym możliwe jest przesyłanie sygnału video. Końcówki BNC zaciskać można bez spcialistycznych narzędzie poprostu ręcznie z wykorzystaniem śrubokręta. W zestawie z dwoma kamerami znajduje się również przewód koncentryczny z przewodem zasilania o długości 50 metrów.

Panel słoneczny 160W EF

Panel Słoneczny 15W

Panel słoneczny to najważniejszy element zestawu fotowoltaicznego. Odpowiada za zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Panele słoneczne oferowane przez naszą firmę to konstrukcja monokrystaliczna z przedziału 5W-160W oraz polikrystaliczne dla mocy powyżej 285W. Wszystkie moduły są pokryte hartowanym wysokotransperentnym szkłem o niskiej zawartości żelaza.

Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną zapewnia jeszcze lepszą absorpcję promieniowania słonecznego, a co za tym idzie - zwiększa efektywność paneli. Szyba jest niezwykle odporna na uderzenia i gradobicie. Cała konstrukcja zamknięta jest w aluminiowym profilu w którym przygotowane są otwory fasolkowe ułatwiające montaż modułu fotowoltaicznego.

Oferowane przez nas moduły odporne są na typowe warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, wiatr czy grad. Gwarantujemy, jakość wyrobu przez 5 lat oraz 30 lat gwarancji energetycznej. Każdy moduł zawiera okablowanie przyłączeniowe wraz z konektorami MC4

Panele słoneczne monokrystaliczne


PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL 160 W
Moc max. [W]160
Napięcie max. Vmp [V]19,8
Prąd max. Imp [A]8,08
Napięcie rozwarcia Voc [V]23,40
Prąd zwarciowy Isc [A]8,57
Max. napięcie systemu [V]1000
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1480
Szerokość [mm]676
Głębokość [mm]30
Waga [kg]12
TerminalMC4
Wydajność panelu13%
Ilośc celi36
ŻYWOTNOŚĆ OGNIWA
Moc po 19 latach [%]90
Moc po 30 latach [%]80
Gwarancja3 lata


Regulator ładowania PWM Light
Victron Energy 10A - 12V/24V LCD

Regulator Ładowania PWM Light Victron Energu

Victron Energy Logo

Regulatory Victron Energy PWM Light USB-LCD występujące w trzech odmianach mocy: 5A, 10A oraz 20A dedykowane są do mniejszych systemów fotowoltaicznych ładujących akumulatory żelowe z panelem o mocy do 160W. Wyposażone zostały w czytelny wyświetlacz LCD umożliwiający analizę prazy całego systemu a także wprowadzenie szeregu ustawień. Jednym z nich jest możliwość wyboru rodzaju stosowanego akumulatora. Holenderski producent udziela 5 letniej gwarancji na swoje wybory i gwarantuje najwyższą jakość produktu. Regulator jest lekki i kompaktowy a jednocześnie oferuje wyjątkowo dużą ilość danych do analizy oraz wydajny system ładowania akumulatorów.

Na uwagę zasługują dwa wyjścia USB 5V 2A, które umożliwiają ładowanie jednoczesne dwóch smartfonów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym takie jak najnowszy IPhone czy Samsung. Inna przydatną opcją jest sterowanie oświetleniem dzień/noc. Regulator po wykryciu zmierzchu potrafi załączyć zasilanie a o świcie je wyłączyć.Regulator posiada pełne zabezpieczenie zarówno przed prądem zwrotnym z paneli jak i przez zbyt wysokim napięciem ładowania. Umożliwia pracę zarówno z akumulatorami 12V jak i z zestawem akumulatorów o napięciu roboczym 24V

Regulator ładowania PWM Light Victron Energy


   
 Parametry / ModelPWM Light LCD-USB 10A
Napięcie akumulatora [V]12V lub 24V (auto)
Maksymalny prąd obciążenia [A]10 A
Automatyczne rozłączenie akumulatora.TAK
Max napięcie [V] panela słonecznegoakumulator 12V -> 28V
akumulator 24V -> 55V
Zużycie własne<10 mW
Ładowanie absorbcyjnefabrycznie : 14,4V / 28,8V
Ładowanie spoczynkowefabrycznie : 13,7V / 27,4V
Rozłączenie przy rozładowaniu11,2V / 22,4V
Załączenie po naładowaniu12,6V / 25,2V
USB2 x 5V, 2A
Elastyczny algorytm ładowaniaTak
Temperatura pracy-35C - +60C
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm]96 x 169 x 36 mm
Waga [kg]0,15 kg
Montażpionowy uchwyt ścienny,
przeznaczony do wewnątrz budynków
BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA
Klasa ochronyIP65
Ochronaprzed odwrotną polaryzacją akumulatora (bezpiecznik),
zbyt wysoką temperaturą, zwarciem wyjścia


IkonaWybór rodzaju akumulatora. AGM, GEL, Ciekły, 12V LiFePO4, 24V LiFePO4
IkonaRozłączenie akumulatora przy niskim stanie akumulatora. ustawienie fabryczne 11.2V dla 12V oraz 22.4V przy napięciu akumulatora 22V.
IkonaPonowne połączeni akumulatora - wyjścia load po głębokim rozładowaniu. 12.6V dla akumulatora 12V oraz 25.2V dla akumulatora z napięciem 24V
IkonaWyświetla aktualne napięcie panela słonecznego PV
IkonaAktualny prąd wyrażony w amperach przesyłany do akumulatora.
IkonaStan włączenia wyjścia LOAD. Fabrycznie ustawiony jest na włączone przez 24 godziny.
IkonaNapięcie panela słonecznego wykrycia nocy. Domyślnie ustawione na napięcie 4V
IkonaCzas opoźnienia przełączania między dniem a nocą wyrażony w sekundach. Fabrycznie ustawiono na 10 sekund
IkonaZabezpieczenie przed zwarciem. Fabrycznie ustawione jako włączone
IkonaWskaźnik rozładowania. Mierzy prąd wyrażony w amperach pobierany przez złącze LOAD w regulatorze.
IkonaWskaźnik napięcia USB
IkonaWewnętrzna temperatura regulatora. Jeżeli jest zbyt wysoka urządzenie wyłączy się i będzie czekało na osiągniecie niższej temperatury. Włączenie następuje automatycznie.
Ikona
Jeżeli temperatura jest większa lub równa niż 85C regulator obniży prąd z paneli aby wychłodzić urządzenie. Nie informuje o tym na wyświetlaczu. Jeżeli temperatura jest wyższa lub równa 90C regulator rozłączy panel słoneczny i wyjście load w oczekiwaniu na wychłodzenie urządzenia.  Po osiągnięciu temperatury 82C zostanie włączony automatycznie.

IkonaNapięcie głębokiego rozładowania po którym następuje wyłączenie wyjścia LOAD
IkonaZabezpieczenie przez zbyt wysokim prądem ładowania. Po osiągnięciu ustawionego progu regulator wyłącza się na 30 sekund. Jeżeli  jednak przeciążenie będzie większe niż 110%-130% wyłączenie nastąpi na 60 sekund
IkonaZabezpieczenie przed zwarciem wyjścia LOAD. Po wykryciu ustawionego zwarcia wyłącza regulator na 30 sekund i ponownie próbuje restartu.


Akumulator żelowy

HAZE HZY EV 12V 55Ahakumulatory firmy hazeNajwyższej jakości akumulatory żelowy przeznaczony do pracy cyklicznej. Świetnie sprawdza się w solarnych systemach zasilania. Jego konstrukcja sprawia, że jest całkowicie szczelny, bezobsługowy i może pracować w dowolnej pozycji. Akumulatory HAZE HZY-EV słyną z funkcji powrotu do pełnej sprawności nawet przy rozładowaniu do 100% i rozpoczęciu procesu ładowania po dłuższym czasie.Wytrzymują 12 lat pracy buforowej lub 400 cykli przy 100% rozładowaniu, co średnio przekłada się na prace cykliczną ok. 4 lat lub więcej. Wybór akumulatora renomowanej firmy zapewnia poprawną charakterystykę pracy przez cały czas eksploatacji i zmniejsza koszty wynikające z potrzeby wymiany akumulatora.

Najważniejsze zalety akumulatorów żelowych HAZE

Akumulator żelowy HAZE HZYPARAMETRY TECHNICZEHZY EV 12V- 55Ah
Napięcie pracy [V]12
Pojemność [Ah]55
Stop płytyołów Ca/Sn
Rodzaj płytpastowane
Elektrolitkwas siarkowy w postaci żelu
Separatormikroporowaty duroplastik
Materiał aktywnyołów
Obudowa i pokrywaABS
Projektowana żywotność12 lat
Waga18.4 kg
Wymiary (dł x szer x wys)229 x 138 x 213
Ilość cykli
400 cyklirozładowanie w 100%
450 cyklirozładowanie w 75%
650 cyklirozładowanie w 50%

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych


Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.

​​

Schemat panel słoneczny + regulator ładowania