Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Falowniki Steca

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

StecaGrid 4803 Coolcept Zobacz większe

StecaGrid 4803 Coolcept

Nowy produkt

Inwerter StecaGrid 4803 Coolcept: trójfazowe symetryczne zasilanie, prosta instalacja, najwyższa sprawność.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

6 454,91 zł

Więcej informacji

Steca Elektronik GmbHNowoczesne falowniki sieciowe trójfazowe STECA charakteryzują się wysoką sprawnością dochodzącą nawet do 98% sprawności, nowoczesną lekką konstrukcją kompozytową oraz solidnym niemieckim wykonaniem. Seria Steca Grid Collcept oferta falowników o mocy od 3200W do 5500WWyprodukowano w Niemczech trój fazowych przeznaczone do zastosowań domowych. Świetnie sprawują się w instalacjach Prosumenckich lub z taryfami gwarantowanymi OZE. Falowniki STECA są urządzeniami najczęściej wybieranymi do małych instalacji z uwagi na swoją konstrukcje, lekkość oraz łatwość w montażu. Na uwagę zasługuje również nowoczesny wygląd, który nie szpeci nawet jeżeli urządzenie zamontowane jest w części mieszkalnej budynku.

Steca MonitoringDOSTEP PRZEZ SIEĆ
Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie falowniki wyposażone są w moduł Ethernetowy tj. złącze sieci komputerowej umożliwiające podłączenie systemy do Internetu w celu prowadzenia stałego monitoringu uzysków.


CZYTELNY WYŚWIETLACZ LCD
Poza wysoką trwałością, sprawnością i niezawodnością warto zwrócić uwagę na wyświetlacz LCD, który oferuje wyjątkowo dużą ilość informacji, którą użytkownik może wyświetlić na ekranie. Wszstkie komunikaty wyświetla się poprzez naciskanie przycisków na obudowie. Możliwe jest też programowanie podstawowych fukcji urządzenia

Steca CollceptWYŻSZA SPRAWNOŚĆ I ŻYWOTNOŚĆ
Sprawność StecaGrid jest w nieznacznym stopniu zależna od napięcia wejściowego z baterii słonecznych, dzięki czemu niemal dowolne konfigurowanie modułów fotowoltaicznych nie wpływa na straty w uzysku. Sprawność szczytowa wynosi 98,6%, przez co mniej energii zostaje rozproszona w otoczeniu, co znacznie poprawia wydajność. Żywotność urządzenia została wydłużona dzięki unikalnej metodzie chłodzenia wewnątrz inwertera, równomiernie rozpraszającej ciepło.


PROJEKT I WYGLĄD

Wysoka efektywność sprawia, że ogólna temperatura powierzchni urządzenia pozostaje bardzo niska, co po raz pierwszy pozwoliło na zastosowanie obudowy z tworzywa sztucznego. Daje to wiele korzyści, m.in. w instalacji. Ponadto wyposażone zostały w graficzny wyświetlacz LCD wskazujący uzyski energii, aktulną wydajność i parametry systemu. Dzięki innowacyjnemu menu możliwa jest selekcja wybranych pomiarów.

TOPOLOGIA
Topologia inwerterów coolcept została wprowadzona w pierwszej kolejności w urządzeniach StecaGrid jednofazowych. Dzięki innowacyjnej koncepcji przełączania osiągnięto w nich optymalną klasę efektywności. Trójfazowe inwertery coolcept teraz także mogą korzystać z zalet tej koncepcji przełączania. Zdolność produkowania energii biernej została zaprojektowana z myślą o sprostaniu wymaganiom, które mogą być wprowadzone w przyszłości.

ZAWSZE SYMETRYCZNIE
Zaletą zasilania trójfazowego jest produkcja energii elektrycznej z en.słonecznej zawsze z symetryczną transformacją rozłożoną na wszystkie trzy fazy sieci energetycznej. Inwertery coolcept spełniają ten warunek w pełnym zakresie swoich mocy. Symetryczne zasilanie jest niezwykle istotne w polityce spółek dystrybucyjnych oraz poprawia pracę w domowym systemie.


NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ PRZY DŁUGIEJ ŻYWOTNOŚCI
Wysokie wyniki wydajności przy wydajności szczytowej 98,6% oznaczają, że mniej energii jest rozpraszana do środowiska, co znacząco poprawia wydajność.Przynajmniej dwie fazy z trójfazowego zasilania przesyłają energię do sieci bez przerwy, co pozwala eliminować potrzebę gromadzenia energii w urządzeniu, co odbywa się w jednofazowych inwerterach. Z tego powodu, inwertery coolcept3-x nie zawierają kondesatorów elektrolitycznych, które są niezbędne przy magazynowaniu energii. Kondensatory mogą wpływać na żywotność urządzeń elektronicznych, jak również mogą wyschnąć, więc z związku z tym właściciele inwerterów coolcept3-x mogą się cieszyć dłuższą żywotnością. Dodatkowo atutem jest nowy i unikalny sposób chłodzenia wewnątrz inwertera zapewniający rozchodzenie się ciepła rozproszonego i dłuższą żywotność urządzenia.


KONSTRUKCJA I WIZUALIZACJA
StecaGrid posiada graficzny wyświetlacz LCD do podglądu wartości uzysku energii, aktualnej wydajności i parametrów pracy systemu. Dzięki innoacyjnemu menu możliwy jest indywidualny wybór różnych pomiarów. Intuicyjne i wstępnie zaprogramowane menu pozwala na łatwe uruchomienie i obsługę urządzenia.


INSTALACJA
Niewielka waga zaledwie 12 kg pozwala na łatwy i bezpieczny montaż na ścianie. Dostarczany razem z urządzeniem uchwyt ścienny pozwala na łatwy i pewny montaż. Nie ma potrzeby otwierania urządzenia podczas instalacji. Do zestawu dołączone są również konektory Sunclix do połączeń DC. Urządzenia spełniają wszelkie wymagania do stopnia ochrony IP65. Solidna obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia niezawodną ochronę  przed kurzem i wodą, włącznie z polewaniem wodą. Stopień ochrony zapewnia możliwość instalacji urządzenia na zewnątrz.Charakterystyka

 • Wysoka wydajność
 • Trójfazowe, symetryczne zasilanie
 • Prosta instalacja
 • Zintegrowany rejestrator danych
 • Niska temperatura obudowy przy pełnym obciążeniu
 • Najniższy możliwy pobór mocy
 • Zintegrowany wyłącznik DC
 • Izolacja zapewniająca II klasę ochronności
 • Bardzo długa żywotność
 • Płynna redukcja mocy (Droop Mode) w systemach hybrydowych
 • Zainstalowany moduł napięciowy dla innych źródeł energii
 • 7 lat gwarancji po rejestracji
 • Zoptymalizowane zarządzanie zacienieniem przy użyciu globalnego śledzenia MPP

Wyświetlacze

 • Wielofunkcyjny, graficzny wyświelacz LCD z podświetleniem
 • Graficzne wyświetlanie uzysków

Działanie

 • Prosta obsługa menu
 • Obsługa menu w kilku językach

19 innych produktów w tej samej kategorii: