Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Kategorie

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Telewizja przemysłowa

W Polsce tak jak w Anglii i innych wysoko uprzemysłowionych krajach telewizja przemysłowa robi się coraz bardziej powszechna. System nazywany potocznie monitoringiem to zbiór kilku lub kilkunastu kamer przemysłowych podłączonych za pomocą przewodu koncentrycznego lub komputerowego do rejestratora, który realizuje zapis danych w celu ich późniejszego odtworzenia.

W dniu dzisiejszym najpopularniejszym i najbardziej optymalnym systemem są rozwiązania HDCVI umożliwiające podłączenie kamer o rozdzielczości FullHD 1080P oraz IP umożliwiające podłączenie kamer nawet o rozdzielczości 12 Megapixeli. Zarówno jeden jak i drugi system umożliwia podłączenie monitoringu do Internetu i śledzenie obrazu z kamer za pomocą komputera, smartfonu lub tableta. Jedynym warunkiem to posiadanie łącza ze stałym adresem IP lub dynamicznym widocznym na zewnątrz.

Archiwum video

Każdy rejestrator cyfrowy wyposażony jest w dysk twardy, na którym zapisywane są dane czyli obraz video. Od jego wielkości zależy czy archiwum będzie miało 14 dni, 14 tygodni czy może 14 miesięcy. Rozmiar dysku jest dobierany do indywidualnych wymagań. Warto w tym miejscu wspomnieć o detekcji ruchu, które oferują obydwa systemy. Nie ma sensu nagrywać wszystkiego przez 24 godziny na dobę, zdecydowanie lepiej jest nagrywać tylko obraz gdzie mamy ruch. Takie rozwiązanie pozwoli na organicznie zużycia miejsca na dysku, wydłuży archiwum i zdecydowanie przyspieszy przeglądanie zdarzeń o ile będzie taka potrzeba.

W dzisiejszych czasach telewizja przemysłowa jest skierowana prawie do każdego, właściciela firmy, magazynu, wspólnoty mieszkaniowej czy mieszkańców działki.  Monitoring zabezpiecza nas przed kradzieżą, przed nieuczciwymi pracownikami a także pozwoli na kontrole produkcji oraz kontrole czasu pracy pracowników. Korzyści są niezliczone a systemy telewizji przemysłowej zwracają sie w niektórych przypadkach nawet po 2-3 miesiącach.

Nasza firma z przyjemnością doradzi Państwu w doborze systemu oraz wyborze odpowiednich kamer. Przygotujemy projekt oraz zrealizujemy montaż monitoringu obejmując go 24 miesięcznym okresem gwarancyjny. Zagwarantujemy konfiguracje Państwa routera i przyłączenie kamer do internetu. Dla osób, które chcą wykonać instalacje własnoręcznie polecamy gotowe zestawy monitoringu przeznaczone do samodzielnego montażu.