Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Nowy Panel słoneczny 325W z regulatorem ładowania 30A MPPT - 12V/24V Zobacz większe

Panel słoneczny 325W z regulatorem ładowania 30A MPPT - 12V/24V

Nowy produkt

Można podłączyć akumulator 130 Ah - 230 Ah Nadaje się do zasilania : oświetlenie LED, ładowarka smartfona lub tabletu, laptopa. Zasilanie dużego telewizora LED i dużej lodówki. Oferuje napięcie 12V lub 24V. Czas ładowania akumulatora 130Ah po rozładowaniu wynosi 5 godzin. Zestaw nie zawiera akumulatora.

Więcej szczegółów

1 821,14 zł

Więcej informacji

Zestaw fotowoltaicznyZestaw solarny zawiera : panel słoneczny polikrystaliczny, regulator ładowania Holenderskiej firmy Victron Energy do zestawu dołączono również potrzebne okablowanie oraz złącza.

Oferuje napięcieOferuje napięcie : 12V lub 24V prądu stałego w zależności od sposobu połączenia akumulatorów. Tego typu napięcie umożliwia zasilanie wszystkich urządzeń turystycznych, ładowarek do telefonów, laptopów oraz tabletów o ile dysponujemy odpowiednia ładowarką. Zasilać można również oświetlenie LED oraz oświetlenie energooszczędne. Po zastosowaniu akumulatora o pojemności min 130 Ah możliwe jest stosowanie dużej przetwornicy napięcia 230V

Zasilanie LEDPrzeznaczony do zasilania : pełni rolę stacjonarnej elektrowni słonecznej. Można zasilać nim ładowarki od telefonów, tabletów. laptopów a także dużą lodówkę lub lodówkę urystyczną, komputer, telewizor oraz pompę do wody. Dobrze sprawuje się z przetwornicą napięcia.

Zasada działania zestawu fotowoltaicznegoZasada działania : panel słoneczny generuję energię elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych. Energia przesyłana jest okablowaniem solarnym do regulatora ładowania a następnie do akumulatora żelowego (brak w zestawie)  Dołączony regulator zapewnia poprawną charakterystykę ładowania akumulatora oraz zabezpiecza przed prądem wstecznym. Zgromadzona energia w akumulatorze wykorzystywana jest do zasilania przetwornicy napięcia (brak w zestawie), która zmienia napięcie stałe 12V lub 24V w napięcie sieciowe 230V.  System na bierząco wykorzystuje energie z panela jeżeli akumulator jest pełny.

Montaż zestawu fotowoltaicznegoMontaż zestawu : zestaw fotowoltaiczny dedykowany jest do samodzielnego montażu. W komplecie znajdą Państwo instrukcję obsługi oraz schemat montażu. Przewody w zestawie są już zarobione i poza śrubokrętem i kluczem oczkowym nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Każdy zestaw objęty jest również bezpłatnym wsparciem technicznym przez telefon. Z powodzeniem zarówno mężczyzna jak i kobieta a także osoba bez doświadczenia technicznego jest w stanie zmontować samodzielnie zestaw.

Układ ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocyRegulator ładowania MPPT : dzięki ciągłemu pomiarowi zarówno prądu jak i napięcia na panelu słonecznym wybiera zawsze najlepszy punkt mocy w zależności od nasłoneczniania. W praktyce oznacza to, że system pracuje o wschodzie i zachodzie słońca a także w cieniu i półcieniu. Osiąga o 25% lepsze wyniki niż tradycyjny regulator PWM
Chcesz wiedzieć więcej o zasadzie działania zestawów solarnych. Chcesz poznać najczęstsze problemy podczas instalacji oraz dowiedzieć się jak najkorzystniej ustawić panel słoneczny a może interesują cię zagadnienia fotowoltaiki. Wejdź na naszego bloga i dowiedz się wszystkiego o solarnych systemach zasilania.

Obciążenie systemu w zależności od podłączonego panela.
Grafika przedstawia ogólne informacje o obciążalności systemu w zależności od panela słonecznego. Przed zakupem należy skonsultować się ze sprzedawcą. W niektórych przypadkach może wystąpić potrzeba dokupienia akumulatora lub/i przetwornicy napięcia 230V w zależności od prezentowanego zestawu.

Fotowoltaika - dobór akumulatora do wielkości panela słonecznego
* Powyższa tabela przedstawia sposób doboru akumulatora żelowego do modułu fotowoltaicznego. Przekreślone wartości oznaczają, że dana pojemność nie jest przeznaczona dla tego panela słonecznego. Wartość wytłuszczona to pojemność zalecana a wartość zwykłą trzcinką oznacza wartości dopuszczalne.

Panel Monkrystaliczny
QCELL 325W DUO

Panel słoneczny Monokrystaliczny QCELL 325W

Monokrystaliczne baterie słoneczne firmy Q-CELLS o mocy 325W to doskonałe rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich powierzchni. Nowy moduł wysokiej wydajności  jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań dzięki innowacyjnej technologii ogniw Q.ANTUM DUO. Technologia ta pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności na małej powierzchni.

Ogniwa zostały zaprojektowane w celu osiągania jak największych wydajności w warunkach rzeczywistych, czyli nawet w zachmurzone dni. Ciągłe kontrole podczas procesu produkcji gwarantują charakterystyczną dla firmy wysoką jakość oraz wyjątkowo długą żywotność modułów przy zachowaniu maksimum produkcji prądu. Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną zapewnia jeszcze lepszą absorpcję promieniowania słonecznego, a co za tym idzie - zwiększa efektywność paneli. Panel charakteryzuję się również dużymi walorami estetycznymi, jest umieszczony w czarnej ramie, bardzo dobrze wykonany i stosunkowo lekki.

QCELL Panel Słoneczny banner

  
PARAMETRY TECHNICZNE / MODELQ.PEAK DUO-G5 325
Moc max. [W]320
Napięcie max. Vmp [V]33,65
Prąd max. Imp [A]9,66
Napięcie rozwarcia Voc [V]40,40
Prąd zwarciowy Isc [A]10,14
Max. napięcie systemu [V]1000
Zakres temp. Pracy [ºC]od -40 do 85
Wydajność [%]16,8
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm]1685
Szerokość [mm]1000
Głębokość [mm]32
Waga [kg]18,7
TerminalMC4

Regulator ładowania victron Energy Smart

Regulator Smart Solar
100V / 30A / 12V/24V BT+

Regulator ładowania Victron Energy Smart Solar BlueTooth

Regulatory ładowania w wersji Smart Holenderskiego producenta Victron Energy to najbardziej zaawansowane urządzenia dostępne na rynku. Posiadają ultra szybki system śledzenia punktu mocy MPPT gwarantujący nawet do 50% więcej mocy niż w tradycyjnych regulatorach PWM. Umożliwiają również ładowanie w cieniu jak i w niekorzystnych warunkach oświetleniowych jakimi jest poranek oraz późne popołudnie.

Inteligentny algorytm unikalny dla firmy tzw. Battery Life Algoritm zarządza napięciem akumulatora w taki sposób aby maksymalnie przedłużyć jego żywotność. Aktualne napięcie podawane na akumulator żelowy ustalone jest na podstawie kilku parametrów. Sa nimi temperatura otoczenia, poziom naładowania akumulatora, napięcie akumulatora oraz faktyczna ilość prądu jaką przyjmuje akumulator. Algorytm Battery Life po naładowaniu obniża napięcie akumulatora tak aby bez potrzeby nie utrzymywać sztucznie wysokiego napięcia co ma wpływ na szybsze zużycie baterii.

Użytkownik posiada również możliwość zaprogramowania sposobu ładowania akumulatora. Wyboru typu akumulatora a także momentu rozłączenia i podłączenia systemu w zależności od napięcia baterii. Ponadto regulatory Smart umożliwiają realizację załączania napięcia dzień noc i mogą służyć jako regulatory ładowania do lamp solarnych lub innych urządzeń sterowanych za pomocą pory dnia.

Jednak najważniejsza funkcja to wbudowany w regulator interfejs BlueTooth. Za pomocą zwykłego telefonu komórkowego z systemem IOS, Android lub Windows możemy połączyć się do regulatora i dokonać całego programowania bez jakiejkolwiek ingerencji w urządzenie. Ponadto regulatory smart umożliwiają pełen monitoring systemu w czasie rzeczywistym jak i historycznym.

Regulator Victron Energy Smart Solar
Smart Solar BluetoothPo podłączeniu dowolnego telefonu komórkowego i zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji pobranej ze sklepu internetowego np Google lub APStore możliwy jest dostęp do urządzenia przez połączenie bluetooth.Dzięki temu mamy możliwość pełnej konfiguracji takiej jak zmiana rodzaju akumulatora, włączenie światła nocnego, zmianę progów załączania i wyłączania regulatora w zależności od pory dnia a także możemy wyświetlać aktualny stan urządzenia. Możliwy jest również odczyt aktualnego napięcia paneli i akumulatora, prądów wchodzących i wychodzących a także wskazań historycznych. Regulator Smart solar to aktualnie najnowocześniejsze urządzenie dostępne na rynku jednocześnie dysponujące rewelacyjnym układem MPPT.
Sklepy z aplikacjami

   
 Parametry / ModelMPTT Smart Solar 100|30
Napięcie akumulatora [V]12V lub 24V (auto)
Maksymalny prąd obciążenia [A]30 A
Automatyczne rozłączenie akumulatora.TAK
Max moc [W] panela słonecznegoakumulator 12V -> 440W
akumulator 24V -> 880W
Max napięcie [V] panela słonecznego100V
Zużycie własne12V - 30 mW | 24V - 20 mW
Ładowanie absorbcyjneregulowane : 14,4V / 28,8V
Ładowanie spoczynkoweregulowane : 13,7V / 27,4V
Rozłączenie przy rozładowaniu11,1V / 22,2V lub Battery Life
Załączenie po naładowaniu13,1V / 26,2V lub Battery Life
Komensacja temperatury-16 mV / °C resp. -32 mV / °C
Elastyczny algorytm ładowaniaTak
Temperatura pracy-35C - +60C
INSTALACJA I WYMIARY
Wymiary SxWxG [mm]130 x 186 x 70 mm
Waga [kg]1,3 kg
Montażpionowy uchwyt ścienny,
przeznaczony do wewnątrz budynków
BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA
Klasa ochronyIP65
Ochronaprzed odwrotną polaryzacją akumulatora (bezpiecznik),
zbyt wysoką temperaturą, zwarciem wyjścia

Battery Life ALgoritmAlgorytm Battery Life Każdy akumulator pracujący cyklicznie powinien być co kilka dni naładowany do pełna. Praca cykliczna na połowie naładowania wpływa negatywnie na kondycję akumulatora i prowadzi do jego szybszej eksploatacji. Algorytm Battery Life potrafi wykryć, że akumulator jest niedoładowany i ograniczać wyjście LOAD - odbiorniki.  Jeżeli po rozładowaniu pełnego akumulatora następnego dnia nie został on doładowany regulator podwyższa próg odłączenia odbiorników i jednocześnie zwiększa próg załączenia po pełnym naładowaniu. Każdego dnia progi są modyfikowane aż do osiągnięcia pełnego naładowania akumulatora. Takie rozwiązanie znacznie wydłuża żywotność akumulatora.

3 Stopniowe ładowanie akumulatoraRegulatory MPPT Victron Energy optymalizują ładowanie akumulatora w 3 krokach. Tryb pierwszy Bulk ładuje akumulator z pełną mocą tak szybko jak to możliwe. Tryb Absorbtion to właściwa faza łądowania prądem stałym aż do osiągnięcia przez akumulator poboru mniejszego niż 1 Amper. Tryb Float spoczynkowy załączany jest kiedy akumulator przestaje pobierać energię. Regulator zmniejsza napięcie do 13,8V dzięki czemu wydłuża on czas pracy akumulatora.

Wbudowany czujnik temperaturyW każdym regulatorze Victron Energy wbudowany został czujnik temperatury. Ma on za zadanie zmieniać napięcie ładowania w zależności od temperatury otoczenia. Gdy temperatury są ujemne napięcie jest podnoszone gdy jednak napięcie jest dodatnie napięcie jest obniżane. Taka funkcjonalność znacząco wydłuża żywotność akumulatora.

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny
do połączenia instalacji
2.5mm2/4mm2 - 5m

Przewód do połączenia paneli słonecznych

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupująć go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcowej.

Schemat panel słoneczny + regulator ładowania

15 innych produktów w tej samej kategorii: