Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Zestawy 12V

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Nowy Panel słoneczny 275W z regulatorem ładowania LCD MPPT Zobacz większe

Panel słoneczny 275W z regulatorem ładowania LCD MPPT

2434

Nowy produkt

Można podłączyć akumulator 80 Ah - 230 Ah Nadaje się do zasilania : oświetlenie LED, ładowarka smartfona lub tabletu, laptopa. Zasilanie dużego telewizora LED i dużej lodówki. Oferuje napięcie 12V. Czas ładowania akumulatora 110Ah po rozładowaniu wynosi 5 godzin. Zestaw nie zawiera akumulatora.

Więcej szczegółów

975,25 zł

Więcej informacji

Zestaw fotowoltaiczny Zestaw solarny zawiera : panel słoneczny polikrystaliczny, regulator ładowania z funkcją Mppt firmy AZO do zestawu dołączono konektor MC4 - brak przewodu zasilającego.

Oferuje napięcie Oferuje napięcie : 12V prądu stałego. Tego typu napięcie umożliwia zasilanie wszystkich urządzeń turystycznych, ładowarek do telefonów, laptopów oraz tabletów o ile dysponujemy odpowiednia ładowarką. Zasilać można również oświetlenie LED oraz oświetlenie energooszczędne. Po zastosowaniu akumulatora o pojemności min 110 Ah możliwe jest stosowanie dużej przetwornicy napięcia 230V

Zasilanie LED Przeznaczony do zasilania : pełni rolę stacjonarnej elektrowni słonecznej. Można zasilać nim ładowarki od telefonów, tabletów. laptopów a także dużą lodówkę lub lodówkę urystyczną, komputer, telewizor oraz pompę do wody. Dobrze sprawuje się z przetwornicą napięcia.

Zasada działania zestawu fotowoltaicznego Zasada działania : panel słoneczny generuję energię elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych. Energia przesyłana jest okablowaniem solarnym do regulatora ładowania a następnie do akumulatora żelowego (brak w zestawie)  Dołączony regulator zapewnia poprawną charakterystykę ładowania akumulatora oraz zabezpiecza przed prądem wstecznym. Zgromadzona energia w akumulatorze wykorzystywana jest do zasilania przetwornicy napięcia (brak w zestawie), która zmienia napięcie stałe 12V w napięcie sieciowe 230V.  System na bierząco wykorzystuje energie z panela jeżeli akumulator jest pełny.

Montaż zestawu fotowoltaicznego Montaż zestawu : zestaw fotowoltaiczny dedykowany jest do samodzielnego montażu. W komplecie znajdą Państwo instrukcję obsługi oraz schemat montażu. Przewody w zestawie są już zarobione i poza śrubokrętem i kluczem oczkowym nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Każdy zestaw objęty jest również bezpłatnym wsparciem technicznym przez telefon. Z powodzeniem zarówno mężczyzna jak i kobieta a także osoba bez doświadczenia technicznego jest w stanie zmontować samodzielnie zestaw.

Układ ładowania MPPT ze śledzeniem punktu mocy Regulator ładowania MPPT : dzięki ciągłemu pomiarowi zarówno prądu jak i napięcia na panelu słonecznym wybiera zawsze najlepszy punkt mocy w zależności od nasłoneczniania. W praktyce oznacza to, że system pracuje o wschodzie i zachodzie słońca a także w cieniu i półcieniu. Osiąga o 25% lepsze wyniki niż tradycyjny regulator PWM
Chcesz wiedzieć więcej o zasadzie działania zestawów solarnych. Chcesz poznać najczęstsze problemy podczas instalacji oraz dowiedzieć się jak najkorzystniej ustawić panel słoneczny a może interesują cię zagadnienia fotowoltaiki. Wejdź na naszego bloga i dowiedz się wszystkiego o solarnych systemach zasilania.


Fotowoltaika - dobór akumulatora do wielkości panela słonecznego

Obciążenie systemu w zależności od podłączonego panela.
Grafika przedstawia ogólne informacje o obciążalności systemu w zależności od panela słonecznego. Przed zakupem należy skonsultować się ze sprzedawcą. W niektórych przypadkach może wystąpić potrzeba dokupienia akumulatora lub/i przetwornicy napięcia 230V w zależności od prezentowanego zestawu.

Panel słoneczny
AstroHalo 275W

Panel słoneczny astrohalo 275W

Panel słoneczny AstroHalo o mocy 275W został wykonany w technologi polikrystalicznej. Dedykowany jest zarówno do systemów akumulatorowych jak i elektrowni słonecznych ONGRID. Wykonany został w najnowszej technologi 5 bus barów zapewniających najlepsze połączenie ogniw wewnątrz modułu. Dodatnia tolerancja mocy, wysoka obciążalność mechaniczna aż 6000 Pa oraz pozytywne testy w komorze starzeniowej potwierdziły, że produkty z serii AstroHalo stoją na wysokim poziomie. Produkt został wyprodukowany w Wietnamie i objęty został 10 letnią gwarancją mechaniczną oraz 25 letnią gwarancją energetyczną.

Panele słoneczne AstroHalo

  
PARAMETRY TECHNICZNE / MODEL AstroHalo 275
Moc max. [W] 275
Napięcie max. Vmp [V] 31,12
Prąd max. Imp [A] 8,85
Napięcie rozwarcia Voc [V] 38,45
Prąd zwarciowy Isc [A] 9,52
Max. napięcie systemu [V] 1000
Zakres temp. Pracy [ºC] od -40 do 85
Wydajność [%] 16,2
PARAMETRY MECHANICZNE
Długość [mm] 1648
Szerokość [mm] 990
Głębokość [mm] 35
Waga [kg] 18,3
Terminal MC4

Regulator ładowania AZO Digital
12/24V MPPT 30A

Regulator ładowania MPPT firmy Azo Digital

Solarne regulatory ładowania firmy AZO Digital dedykowane są do systemów fotowoltaicznych pracujących z napięciem 12V lub 24V. Posiadają wbudowany układ śledzenia mocy MPPT dzięki czemu zapewniają do 25% lepsze uzyski energetyczne względem regulatorów PWM w przypadku złych warunkach oświetleniowych lub podczas zacienienia paneli. Wbudowany wyświetlacz LCD umożliwia odczyt napięcia, prądu ładowania i prądu poboru oraz ilości zgromadzonych i odprowadzonych amperogodzin.

Regulator MPPT Azo 30A umożliwia podłączenie do 400W paneli słonecznych w przypadku gdy akumulator posiada napięcie 12V oraz 800W paneli słonecznych jeżeli mamy połączone akumulatory szeregowo na 24V. Regulator MPPT to doskonały wybór dla warunków klimatycznych panujących w naszym kraju.

PARAMETRY TECHNICZE AZO MPPT 40A
Napięcie wyjściowe - wejściowe: 12/24V
Obsługiwany typ akumulatora: GEL/AGM
Napięcie ładowania (ustawialne): 14.0V ÷ 15.0V / 28.0V ÷ 30.0V
Napięcie podtrzymania: 13.8V / 27.6V
Napięcie rozłączenia (LVD): 10.4V ÷ 11.4 V / 20.8V ÷ 22.8V
Napięcie ponownego załączenia: 12.2V ÷ 13.2 V / 24.4 V ÷ 26.4V
Zabezpieczenie nadnapięciowe : 12V @ 17V / 24V @ 34V
Maksymalny prąd ładowania/rozładowania 30A
Własne zużycie prądu: <1mA (czuwanie) / 15mA (praca)
Maksymalny przekrój przewodów: 16mm / 6AWG
Stopień ochrony (IP): IP21
Parametry mechaniczne
Wymiary DxSxW [mm]: 175x175x95
Waga [kg]: 1.54
Wyświetlacz LCD TAK

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4

Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Schemat panel słoneczny + regulator ładowania

15 innych produktów w tej samej kategorii: