Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Akcesoria CCTV

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Akcesoria CCTV 

Podkategorie

 • Mikrofony

  Moduły audio przeznaczone do współpracy z rejestratorami cyfrowymi. Umożliwiają zapis dźwięku razem z obrazem z kamery przemysłowej.

 • Narzędzia

  Narzędzia przeznaczone dla instalatora systemów monitoringu. Dzięki specjalistycznym narzędziom montaż kamer przemysłowych będzie łatwy i bezproblemowy.

   

 • Złącza i wtyki

  Złącza i wtyki BNC, redukcje i wtyki cinch wykorzystywane w montażu monitoringu. Złącza przeznaczone do montażu z narzędziami oraz skręcane ręcznie.

 • Dzielniki sygnału

  Dzielniki obrazu przeznaczone są do dzielenia pojedyńczego sygnału video na wiele wyjść. Umożliwia to podpięcie np jednej kamery do dwóch niezależnych źródeł np. rejestrator cyfrowy i telewizor z podglądem w ochronie.

 • Rozdzielacze zasilania

  Rozdzielacze zasilania przeznaczone są do instalacji w telewizji przemysłowej. Umożliwiają podłączenie wielu kamer przemysłowych do jednego standardowego zasilacza impulsowego bez potrzeby ciecia i lutowania kabli.

 • Przewody VGA

  Przewody VGA

 • Przewody HDMI

  Przewody HDMI

 • Separator masy

  Separator masy

 • Extendery

  Extendery

 • Okablowanie

  Okablowanie BNC klasyczne oraz zintegrowane z zasilanie. Przewody UTP umożliwiające przesył sygnału video do 4 kamer za pomocą jednego okablowania.

 • Dyski twarde

  Dyski twarde SATA III przeznaczone do montowania w rejestratorach cyfrowych. Na dyskach twardych zapisywany jest obraz video w postaci cyfrowej w formacie H.264. Od wielkości dysku i ilości kamer zależy długość przechowywanego archiwum Video.

 • Zasilacze 12V CCTV

  Zasilacze CCTV przeznaczone są do zasilania kamer przemysłowych. Urządzenia wyposażone w indywidualny bezpiecznik na każdą kamerę. Możliwoś regulacji napięcia. Zasilacze jedno i wielokanałowe firmy MPL i Wimark

 • Transmisja BNC-UTP

  Akcesoria przeznaczone do przesyłu sygnału Video za pomocą skrętki komputerowej. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnego kabla sieciowego 4 parowego możliwe jest przesłanie do 4 sygnałów Video jednym kablem.

 • Atrapy kamer

  Atrapy kamer
  Atrapy kamer zewnętrznych
  Atrapa kamery z czujnikiem ruchu
  Atrapy kamer cena
  Atrapa kamery obrotowej
  Atrapa kamery czy warto
  Jakie atrapy kamer

  Atrapy kamer

  Zastosowanie w chronionym obiekcie atrap kamer przemysłowych ma znaczący wpływ na jego bezpieczeństwo. Prawidłowo zamontowane atrapy kamer przemysłowych mogą skutecznie chronić obiekt przed intruzami metodą odstraszania. Należy jednak ustrzec się najczęściej popełnianych błędów podczas ich instalacji. Bez znaczenia jaką atrapę kamery wybraliśmy nigdy nie należy montować w niej baterii. Migające światełko lub dioda led informuje intruza już z daleka że kamera przemysłowa jest tylko atrapą i nie nagra jego poczynań. Należy pamiętać, że żadna prawdziwa kamera nie mruga diodą led a robią to jedynie atrapy z zamontowaną baterią. Drugim ważnym aspektem jest sposób zamontowania atrapy. Do miejsca instalacji najlepiej jest doprowadzić kawałek korytka montażowego lub rurki pcv tak aby widać było, że kamera jest podłączona a nie jedynie przykręcona do elewacji budynku. Tak zamontowana atrapa kamery zdecydowanie lepiej będzie spełniała swoją funkcję prewencyjną. Na koniec warto zastanowić się nad montażem tabliczki "Uwaga Obiekt Monitorowany" co również znacząco wpływa na podniesienie bezpieczeństwa chronionego obiektu.

  Atrapy kamer zewnętrznych

  Najczęściej wybieraną atrapą kamery zewnętrznej są konstrukcje kopułowe. Przypominają one do złudzenia prawdziwe kamery przemysłowe wandaloodporne zwłaszcza jeżeli są prawidłowo zamontowane. Duża część prawdziwych kamer jest montowana w takich samych obudowach kopułowych lub bardzo podobnych jak atrapy. Z drugiej strony kamery na stopce a dokładniej ich atrapy są na tyle spopularyzowane w Polsce, że złodziej może je bez większego trudu rozpoznać. Sugerujemy wybór atrap o konstrukcji kopułowej lub atrap kamer zewnętrznych ale z droższej półki cenowej. Droższe atrapy są sprzedawana znacznie rzadziej dlatego też nie są tak znane jak większość tanich konstrukcji.

  Atrapa kamery z czujnikiem ruchu

  To również popularna konstrukcja. Najczęściej występuje jako atrapa kamery wewnętrznej z uwagi na niską szczelność. Atrapy kamery z czujką ruchu po wykryciu obiektu mają dwa typy reakcji. Uruchamiają wbudowany silnik i obracają kamerę o obu kierunkach a ponadto aktywują migającą diodę led. Niestety z działaniem prawdziwej kamery przemysłowej ma to niewiele wspólnego dlatego też doradzamy wybór atrapy kamery kopułowej lub droższej kamery na stopce. Na koniec warto dodać, że czujniki ruchu w atrapach kamer nie są zbyt czułe i działają na odległości 2-5 metrów. Czynniki takie jak intensywne oświetlenie słoneczne może wpływać negatywnie na zasięg detektora ruchu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że konstrukcje tego typu z uwagi na wbudowany silniczek dość szybko wyczerpują baterie. Dotyczy to zwłaszcza miejsc instalacji o wzmożonym ruchu.

  Atrapy kamer cena

  Ceny atrap kamer przemysłowych kształtują się na poziomie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Rzadko kiedy cena jest wyższa niż 100 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że atrapy kamer z najniższą ceną są najlepiej rozpoznawalne przez intruzów z uwagi na fakt, że kupowane są najczęściej. Droższe atrapy z uwagi na cenę są mniej rozpowszechnione przez co mnie rozpoznawalne przez złodziej. Zawsze warto wybierać produkty droższe i o nietypowych kształtach.

  Atrapa kamery obrotowej

  Tego typu atrapy występują niezwykle rzadko. Ich zaletą jest nie najgorsza jakość wykonania i bardzo niska rozpoznawalność. Do złudzenia przypominają prawdzie kamery obrotowe zwłaszcza jeżeli są zamontowane zgodnie ze sztuką tzn. doprowadzony jest do nich przewód ewentualnie jakąś puszka imitująca miejsce ukrycia okablowania. Kolejna zaleta to fakt, że atrapy kamer obrotowych są dość duże przez co zdecydowanie łatwiej zauważalne. Zdecydowanie polecamy ten rodzaj atrap na każdym rodzaju budynku.

  Atrapa kamery czy warto

  Koszt zakupu wraz z montażem atrapy kamery przemysłowej jest niewygórowany. Korzyści jakie może przynieść są naprawdę duże. Należy jednak pamiętać aby stosować sie to zaleceń montażowych opisanych powyżej. Warto jest też stosować tabliczki "Uwaga obiekt monitorowany" razem z atrapami kamer daje to całkiem niezłe efekty. W praktyce 90% intruzów zrezygnuje z ataku na nasza posesję i wybierze miejsce bez zainstalowanych kamer.

  Jakie atrapy kamer

  Najlepszym wyborem będą atrapy kamer kopułowe. Są one najwierniejsza kopia prawdziwych kamer przemysłowych a ich odróżnienie może być ciężkie nawet dla profesjonalnego instalatora monitoringu, zwłaszcza jeżeli obserwuje je z dystansu. Oczywiście pamiętamy aby pod żadnym pozorem kamera nie migała diodą. Jeżeli intruz zobaczy migającą diodę, będzie to dla niego jasny sygnał, że kamera jest atrapą. Warto również rozważyć instalacje atrapy kamery obrotowej z uwagi na jej niską rozpoznawalność przez intruzów oraz duży rozmiar. Gabaryty tego rodzaju kamer sprawiają, że są one łatwo zauważalne.

W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego typu akcesoria potrzebne do montażu telewizji przemysłowej. Złączki, mikrofony, dyski twarde, itp. W ofercie posiadamy również narzędzia dla instalatora : mierniki, zagniatarki obcinacze kabli itp.