Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Monitoring

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Monitoring 

Podkategorie

 • Gotowe zestawy FullHD

  Zestawy monitoringu
  Zestaw monitoringu IP
  Zestaw monitoring CVI
  Zestaw monitoringu zewnętrznego
  Zestaw monitoringu WiFi
  Monitoring zestaw i montaż

  Zestawy monitoringu

  Nasza firma oferuje gotowe zestawy monitoringu przeznaczone do samodzielnej instalacji. Oferujemy je w dwóch rodzajach standardowej 2 Megapiexele oraz kamer z podwyższoną rozdzielczością do 4 mega piexeli. W gotowym zestawie monitoringu zawarte są wszystkie potrzebne komponenty : kamery, rejestrator cyfrowy, dysk twardy, okablowanie, zasilacz 12V naścienny oraz wszelkiego rodzaju wtyczki do kamer i zasilania. Typowy zestaw monitoringu jest ustawiony fabrycznie i przygotowany do konfiguracji. Na życzenie klienta możemy zainstalować dysk w rejestratorze oraz przeprowadzić wstępną konfigurację systemu taka jak. Ustawienie daty i poprawnego czasu, włączenie detekcji ruchu na poszczególnych kamerach lub aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji. Tą czynność w zależności od potrzeb może również przeprowadzić użytkownik samodzielnie logując sie na stronę producenta, wskazując odpowiedni model rejestratora cyfrowego i pobierając aktualizację rejestratora.

  Zestaw monitoringu IP

  Oferujemy również gotowe zestawy monitoring IP kompletowane na potrzeby klienta. Należy jednak zaznaczyć, że późniejsza konfiguracja systemu w technologii IP jest zdecydowanie trudniejsza niż klasycznej telewizji przemysłowej CVI. W monitoringu IP konfiguracja to nie tylko ustawienie samego rejestratora ale przede wszystkim indywidualnie każdej kamery. Należy przyznać jej adres IP, odpowiednie hasło oraz przypisać do rejestratora. W tym momęcie warto zwrócić uwagę, że zestawy monitoring IP oferują taką samą rozdzielczość jak tańsze konstrukcje oparte o rozwiązanie CVI. Również dostęp przez Internet jest taki sam w obydwu rozwiązaniach. Na ta chwile oferujemy zestawy IP tylko na zamówienie i dobrane indywidualnie dla klienta. Oczywiście świadczymy pełen wsparcie podczas instalacji dla użytkowników.

  Zestaw monitoringu CVI

  Systemy telewizji przemysłowej CVI to najbardziej powszechnie spotykane rozwiązanie. Cechuje się wysoką bezawaryjnością, łatwością konfiguracji oraz taką samą jakością obrazu i funkcjonalnością jak inne systemy. Zestawy monitoringu CVI dedykowane są dla użytkowników, którzy instalację decydują sie wykonać samodzielnie. Jest ona prosta i intuicyjna a nasza firma może na życzenie klienta prekonfigurować cały gotowy zestaw monitoringu tak aby instalacja sprowadzała się do rozłożenia okablowania, zarobienia wtyczek i włączenia zasilania. Również późniejsza eksploatacja i konserwacja zainstalowanego zestawu monitoringu jest zdecydowanie łatwiejsza a niżeli w systemach IP. To rozwiązanie polecamy dla wszystkich klientów, którzy chcą obniżyć koszty instalacja systemu i wykonać go samodzielnie. Oczywiście nasza firma świadczy pełne wsparcie telefoniczne dla zakupionych produktów oraz pomoc podczas instalacji.

  Zestaw monitoringu zewnętrznego

  Bez znaczenia jaki system wybierzemy czy wysokiej czy niskiej rozdzielczości czy będzie to IP czy CVI do wszystkich naszych zestawów oferujemy kamery nadające się do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz wyposażone w obudowy wandaloodporne. Kamery w obudowach kopułowych najlepiej nadają sie do zestawu monitoringu zewnętrznego ich konstrukcja sprawia, że ciężko jest na nie zarzucić np szmatę aby ją zasłonić a tym bardziej ciężej jest ją urwać poprzez zarzucenie szkunka czy łańcucha tak jak ma to miejsce w typowych kamerach na stopce. Również konstrukcja kopułowa sprawia, że są zdecydowanie bardziej odporne na rzucanie kamieniami lub na spadający śnieg z dachów, który bardzo często powoduje przestawienie tradycyjnej kamery w dół. Instalacja zestawów monitoring zewnętrznego gwarantuje również skuteczną ochronę elewacji i jest dedykowana szczególnie dla wspólnot mieszkaniowych.

  Zestaw monitoringu WiFi

  System bezprzewodowego przesyłania danych najlepiej sprawuje się w technologii IP. Wystarczy zastosować urządzenia WiFi tzn Acces Pointy zarówno przy rejestratorze jak i kamerach i transmisje bezprzewodową mamy rozwiązaną w dość tani sposób. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest dość trudne w konfiguracji a ponadto każde urządzenie WiFi jak i kamera potrzebuje oddzielnego zasilania. Niestety w takim przypadku ciężko jest mówić o zestawach monitoringu WiFi, że są one w pełni bezprzewodowe. Oczywiście, na życzenie klienta możemy zaprojektować i sprzedać taki system a nawet pomóc w instalacji. Należy mieć jednak na uwadze, że stopień trudności konfiguracji zestawu monitoringu WiFi jest bardzo wysoki i użytkownik bez fachowej wiedzy informatycznej może sobie z nim nie poradzić.

  Monitoring zestaw i montaż

  Jeżeli myślimy o systemach CVI to montaż ich jest wyjątkowo prosty. Każda kamera łączy sie bezpośrednio do rejestratora i zasilacza. Przy wstępnej konfiguracji w naszej firmie należy jedynie poprowadzić okablowanie do kamer, zarobić końcówki przewodów dostarczonymi wtyczkami. Wtyczki są przeznaczone do zarabiania bez specjalistycznych zagniatarek a jedynie z użyciem małego śrubokrętu oraz podłączyć kable zespolone do zasilacza. Jedyne co pozostaje to włączenie prądu. Z goła inaczej sprawa przedstawia się z montażem zestawu monitoring IP tutaj stopień konfiguracji jest zdecydowanie trudniejszy i bez specjalistycznej wiedzy informatycznej może być trudno przeprowadzić instalację do końca. Również zakończanie przewodów wtyczkami RJ45 nie może odbyć się bez specjalistycznej zagniatarki. Dlatego też nasza firma poleca do montażu monitoringu zestaw CVI, który działa równie dobrze, jest dostępny tak samo przez Internet jak systemy IP a instalacja jego jest wyjątkowo prosta.

 • Gotowe Zestawy 4Mpix

  Gotowe zestawy telewizji przemysłowej o podwyższonej rozdzielczości 4 megapixele.

 • Kamery przemysłowe HDCVI
  Oferujemy kamery przemysłowe HDCVI w najwyższej rozdzielczości FullHD 1080p. Dostępne modele posiadają wbudowany regulowany lub stało ogniskowy obiektyw oraz tradycyjną metalową obudowę lub wandaloodporną. Każda kamera wyposażona została w oświetlacz podczerwieni co gwarantuje pełną widoczność nawet w pełnych ciemnościach. Kamery pracują tylko w systemie HDCVI
 • Rejestratory HDCVI

  Nowoczesne rejestratory HDCVI umożliwiają nagrywanie obrazu z najwyższą możliwą rozdzielczością FullHD. Również w odróżnieniu od systemów IP bardzo dobrze sprawują się z detekcją ruchu, która w obecnych czasach wymagana jest dla każdego systemu monitoringu. Standardowo prawie wszystkie rejestratory HDCVI oferują nagrywanie jednego lub więcej toru audio.

 • Akcesoria CCTV

  W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego typu akcesoria potrzebne do montażu telewizji przemysłowej. Złączki, mikrofony, dyski twarde, itp. W ofercie posiadamy również narzędzia dla instalatora : mierniki, zagniatarki obcinacze kabli itp.

 • Montaż monitoringu

  Montaż monitoringu
  Montaż monitoringu CVI
  Montaż monitoringu IP
  Monitoring o rozdzielczości FullHD 1080P 2 Megapixele
  Monitoring o rozdzielczości 4 Megapixele
  Czy kamery przemysłowe widzą nocą
  Montaż monitoringu w Warszawie
  Na jakim sprzęcie budujemy nasze systemy
  Warunki gwarancji montażu

  Montaż monitoringu

  Nasza firma oferuje kompleksową instalację telewizji przemysłowej. W zakres usługi wchodzi kompletny sprzęt: rejestrator cyfrowy, kamery, zasilacze, okablowanie, dysk twardy oraz wszystkie akcesoria i wtyczki. Ponadto w usłudze zawarte są materiały montażowe takie jak koryta plastikowe, rurki PCV oraz inne materiały mogące być potrzebne podczas montażu. Poza montażem monitoringu oferujemy usługę konfiguracji routera lub po prostu podłączenie rejestratora do Internetu aby kamery były dostępne przez dedykowaną aplikację lub przez telefon komórkowy. Po ustaleniu lokalizacji kamer oraz rejestratora instalacje wykonujemy w terminie 2-3 dni dla 4 kamer lub analogicznie więcej dla większej ilości urządzeń.

  Montaż monitoringu CVI

  Instalacja telewizji przemysłowej w systemie CVI jest najprawdopodobniej najmniej awaryjnym, najtańszym i najlepszym pomysłem na wykonanie monitoringu. Do każdej kamery przemysłowej prowadzony jest indywidualny przewód z obrazem video oraz z zasilaniem 12V. Takie rozwiązanie gwarantuje prostotę obsługi i niską awaryjność. Również łatwość diagnozowania usterek nie zajmuje zbyt wiele czasu w odróżnieniu od innych systemów opartych na przesyle danych za pomocą protokołu TCP/IP. Komunikacja z kamera odbywa się po przewodzie video wiec nie ma potrzeby układania dodatkowego okablowania do sterowania urządzeniem. Również detekcja ruchu która realizowana jest na poziomie rejestratora działa szybko i bez zarzutu. Kabel wykorzystywany do podłączenia kamer do przewód koncentryczny 75 omowy ekranowany co zapewnia ostry i czysty obraz wolny od zakłóceń spowodowanych np interferencjami radiowymi lub magnetycznymi. System monitoringu zbudowany w technologii CVI tak jak inne rozwiązania zapewnia bezproblemową obsługę i konfigurację przez Internet oraz równie wysokie rozdzielczości.

  Montaż monitoringu IP

  Telewizja przemysłowa w systemie IP jest bardzo popularna z uwagi na fakt, że jako pierwsza oferowała rozdzielczość wyższą niż tradycyjne kamery analogowe. Dopiero po jakimś czasie zaczęły pojawiać się inne systemy takie jak CVI, AHD czy TVI. System kamer IP należy do jednych z najdroższych rozwiązań z uwagi na fakt, że każda kamera musi mieć wbudowany interfejs umożliwiający jej zarządzanie przez stronę WWW. Tak samo rejestrator cyfrowy musi być przystosowany do zarządzania takimi kamerami. Przewód stosowany do transmisji sygnału to tradycyjna skrętka komputerowa. W przypadku monitoringu IP zasada działania jest taka sama jak sieci komputerowej ponieważ każda kamera stanowi odrębne urządzenie pracujące niezależnie tak jak komputery w sieci. Również zasilanie do takiej kamery może być dostarczane w sposób tradycyjny dodatkowym okablowaniem 12V lub przez system PoE (Power Over Internet) tym samym przewodem komputerowym, którym przesyłany jest sygnał Video. Niestety stopień komplikacji i awaryjności tego typu systemów jest dość wysoki i wiele zależy od umiejętności instalatora oraz jakości zastosowanych elementów np. koncentratorów sieciowych oraz rejestratorów. Również ewentualna diagnostyka przez użytkownika jest bardzo trudna. Zaletą systemów monitoring IP jest dostępność kamer bardzo wysokiej rozdzielczości nawet 12 megapixeli, która na tą chwile nie jest dostępna dla innych systemów np CVI, TVI czy AHD. Zasada dostępu przez Internet jest taka jak w przypadku innych systemów monitoringu i bez problemu kamery można oglądać za pomocą telefonu komórkowego czy komputera z dedykowanym programem.

  Monitoring o rozdzielczości FullHD 1080P 2 Megapixele

  Rozdzielczość FullHD czyli 1900 pixeli na 1080 pixeli jest w Polsce niezwykle popularna. To typowa rozdzielczość jaką możemy zobaczyć oglądając kanały FullHD w telewizorze lub na monitorach komputerów i przekątnych 21 cali. Jest ona na tą chwile standardem wyświetlania obrazu na większości urządzeniach w tym także na telefonach komórkowych. Tendencja jednak jest jak zawsze wzrostowa i w niektórych miejscach również w telefonach komórkowych rozdzielczość FullHD wypierana jest przez wyższej jakości obrazy. Niska cena sprzętu i powszechna dostępność sprawiła, że większość nowoczesnych instalacji pracuje z kamerami dwu megapixelowymi. Rozdzielczość FullHD w zupełności wystarcza do monitoringu budynków, wspólnot mieszkaniowych biur czy nawet hal produkcyjnych. Sprawdza się w większości instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. Rok 2018 prawdopodobnie będzie rokiem zmiany standardowej rozdzielczości FullHD na 4 Mpix czyli dwukrotnej wyższej aczkolwiek wiele zależy od instalatorów i ich oferty. Nasza firma już od jakiegoś czasu oferuje różne rozdzielczości i dobiera je w zależności od klienta.

  Monitoring o rozdzielczości 4 Megapixele

  Dwukrotnie podwyższona rozdzielczość względem technologii FullHD dedykowana jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest duże pole widzenia i wysoka szczegółowość obiektów. Np. mogą to być parkingi gdzie widoczne musi być wiele tablic rejestracyjnych. Stacje benzynowe lub sklepy z drobnym i drogim towarem do którego klient ma bezpośredni dostęp. Rozdzielczość 4 Mpix nadaje się również do wszystkich innych zastosowań oferując niespotykaną jakość obrazu i możliwość powiększania video już po fakcie czyli oglądając nagrania. Cena instalacji monitoringu z kamerami o rozdzielczości 4 megapixele stale maleje i aktualnie jest wyższa względem FullHD o ok 20%. Ważmy aspektem jest potrzeba stosowania większych dysków twardych aby zachować taką samą długość archiwum. Ilość danych zapisywanych przez rejestrator jest po prostu dwukrotnie większa.

  Czy kamery przemysłowe widzą nocą

  Odpowiedz na powyższe pytanie zawsze jest twierdząca. Wszystkie nasze kamery bez problemu działają w całkowitych ciemnościach. Czasy kamer bez oświetlaczy podczerwieni dawno minęły i najprawdopodobniej już nie wrócą. Zasięg oświetlaczy podczerwieni w zależności od kamer kształtuje się na odległości między 20 a 60 metrów. Po zastosowaniu dodatkowego oświetlacza zasięg można zwiększyć nawet do 200 metrów.

  Montaż monitoringu w Warszawie

  Na terenie warszawy nasza firma świadczy bezpłatne wizje lokalne wraz z doborem kamer i przygotowaniem projektu. Posiadamy ponad 1000 wykonanych instalacji od roku 2008. Gwarantujemy szybki serwis gwarancyjny jak i szeroką gamę usług pogwarancyjnych wraz z modernizacją systemów na nowsze w atrakcyjnej cenie. Poza Warszawą tj. 50 km wzwyż doliczamy dodatkowo 1 zł za przejazd w obie strony a w przypadku montażu wielodniowego 150 zł netto za każdy dzień roboczy tytułem zakwaterowania instalatorów.

  Na jakim sprzęcie budujemy nasze systemy

  Większość naszych instalacji oparta jest o markowy sprzęt Dahua z gwarancją 3 letnią. Dahua to uznany producent urządzeń do monitoringu słynący z jakości wykonania oraz przetworników obrazu wysokiej jakości gwarantujący stabilny i czysty obraz nie tylko w dzień ale również w nocy.

  Warunki gwarancji montażu

  Każda instalacja telewizji przemysłowej objęta jest w naszej firmie standardowa gwarancją przez 24 miesiące w miejscu instalacji. Wyjątek stanowią indywidualne ustalenia i rozszerzenia gwarancyjnie zwykle w cenie 10% wartości instalacji za kolejny rok gwarancyjny. Wszystkie naprawy gwarancyjne realizowane są w terminie do 7 dni roboczych. Jest to jednak termin maksymalny a realnie staramy się aby klient otrzymał pomoc serwisową już w pierwszych 2 dniach roboczych.1. Profesjonalny monitoring
2. Monitoring przez Internet na smartfonie
3. Monitoring w firmie i biurze
4. Zestaw do monitoringu
5. Monitoring bezprzewodowy
6. Komu zlecić instalację monitoringu w Warszawie
7. Monitoring CCTV

Profesjonalny monitoring

Nasza firma oferuje szeroki wybór podzespołów z zakresu monitoringu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty marki Dahua renomowanego producenta urządzeń do monitoringu oraz produkty a głównie kamery przemysłowe APTI. Preferujemy dwa rodzaje rozwiązań połączenia kamer z rejestratorem cyfrowym. Pierwsze klasyczne i znane przez wielu instalatorów oraz klientów to systemy monitoringu wizyjnego ip. Pracują one w oparciu o protokół komputerowy TCP/IP a transmisja przebiega po zwykłym przewodzie komputerowym UTP lub FTP. Drugie rozwiązanie to system monitoringu CVI. Tutaj kamery w odróżnieniu od systemu IP podłączone są bezpośrednio do rejestratora. Rozwiązanie takie zapewnia szybszą pracę oraz mniejsza awaryjność. Tego rodzaju monitoring CCTV jest najczęściej wybierany zarówno przez klientów jak i instalatorów. Ponadto jest zdecydowanie tańszy niż systemy IP, a oferuje taką samą rozdzielczość.

Monitoring przez Internet na smartfonie

W tym momencie warto zwrócić uwagę, że zarówno jeden jak i drugi system oferuje monitoring przez Internet i nie ma tu znaczenia czy kamery zostały zastosowane IP czy CVI. Podgląd kamer monitoringu przez smartfona realizowane jest w każdym systemie jak i przez komputer stacjonarny, tablet czy innego rodzaju urządzenie wyposażone w system operacyjny Android lub iOS. Na tym etapie rejestratory cyfrowe są na tyle zaawansowane, że mogą korzystać z chmury i nie jest potrzebna konfiguracja routera, aby kamery były widoczne przez Internet, a jedynie dostęp Internetu.

Monitoring w firmie i biurze

Montaż profesjonalnego monitoringu niesie ze sobą niezliczone korzyści, zwłaszcza jeżeli jest dostępny przez Internet lub smartfon. W przypadku kiedy będzie to monitoringu sklepu możemy zdecydowanie zredukować kradzieże. System monitoringu w biurze świetnie spisze sie jako kontrola czasu pracy pracowników, a kamery monitoringu zamontowane w szkole zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo naszym pociechom. Podgląd monitoringu z telefonu jest już na tyle popularny, że znajduje zastosowanie w każdym miejscu.

Zestaw do monitoringu

Jak już wcześniej wspomniano zarówno systemy monitoringu IP jak i CVI oferują taką samą jakość oraz bardzo podobną obsługę. Różnią się jedynie poziomem trudności w instalacji oraz ceną zakupu. Warto jednak zauważyć, że nasza firma oferuje również gotowe zestawy monitoringu przeznaczone do samodzielnej instalacji. Wszystkie tego typu zestawy są tak przygotowane, aby każdy użytkownik bez problemu poradził sobie z montażem. Na życzenie klienta nasze rejestratory wstępnie są konfigurowane, a dyski twarde z zestawu montowane są do środka. Takie rozwiązanie wymaga od użytkownika tylko połączenia okablowania i włączenia zasilania.

Monitoring bezprzewodowy

Oddzielnym tematem, którym warto poruszyć jest system monitoringu bezprzewodowego w przypadku instalacji IP sprowadza się to do instalacji tzw. Access Pointów - łącze bezprzewodowe WiFi o częstotliwości 2.4 lub 5 Ghz i zestawienie połączenia bezprzewodowego. W drugim przypadku w systemie CVI takie rozwiązanie również istnieje ale jest zdecydowanie droższe z uwagi na potrzebę wykorzystania specjalistycznych urządzeń przesyłowych. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku czy będzie to monitoring zewnętrzny bezprzewodowy czy wewnętrzny wszelkiego rodzaju zakłócenia oraz interferencje fal radiowych mogą niekorzystnie wpływać na jakość sygnału. Zalecamy dlatego aby w miarę możliwości wykonywać połączenia kamer przemysłowych kablowo.

Komu zlecić instalację monitoringu w Warszawie

Nasza firma specjalizuje się również w instalacjach monitoringu na terenie warszawy oraz woj. Mazowieckiego. Oferujemy kompleksowe instalacje wraz z gwarancją na miejscu bez znaczenia czy będzie to monitoringu mieszkania, lub innego rodzaju instalacja jak np. monitoring w pracy. Przez ostatnie miesiące zauważyliśmy również znaczący wzrost zainteresowania gotowymi zestawami jak i całymi instalacjami obejmującymi monitoring domowy zewnętrzny przewodowy jak i bezprzewodowy. Wychodząc na przeciw naszym klientom staramy się oferować gotowe zestawy ułatwiające montaż samodzielnie lub w przypadku montażu monitoringu na terenie Warszawy oferujemy atrakcyjne stawki montażowe mając na uwadze, że klient indywidualny ma inne wymagania niż klient firmowy. Również proces doboru kamer jest nieco inny dla klienta firmowego, indywidualnego czy dla wspólnoty mieszkaniowej decydującej sie na montaż kamer.

Monitoring CCTV

Systemu Monitoringu CCTV to nie tylko rejestratory oraz kamery. Oferujemy cała gamę podzespołów oraz akcesoriów niezbędnych do wykonania instalacji monitoringu. Składają się na nie wszelkiego rodzaju okablowanie, uchwyty, mikrofony, złącza oraz wtyki a także zasilacze CCTV czy dyski twarde przeznaczone do przechowywania nagranego materiału Video. Gwarantujemy płynność dostaw oraz dostęp do zawsze najnowszego sprzętu telewizji przemysłowej. Wychodzimy również na przeciw instalatorom oferując atrakcyjne warunki współpracy, pomoc w doborze sprzętu oraz szkolenia z zakresu najnowszych technologii wprowadzanych do monitoringu przemysłowego. Staramy się, aby zawarty na naszej stronie cennik monitoringu był zawsze aktualny co znacząco ułatwia składanie zamówienia bez potrzeby potwierdzania wartości produktów. Zachęcamy również Państwa do zapoznania cię z cennikiem montażu monitoringu w naszej firmie wraz z kompleksową gwarancją w miejscu instalacji przez 24 miesiące. Tego typu rozwiązanie to łatwość i wygoda w eksploatacji oraz pewność, że system będzie działał długo i bezawaryjnie. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz dystrybutorów.

Monitoring CCTV, czyli tzw. telewizja przemysłowa, to system przekazywania obrazu, rzadziej obrazu z dźwiękiem, z określonych pomieszczeń i punktów w zamkniętym systemie, w obrębie którego został wykonany montaż kamer. Dzięki rozwojowi technologicznemu jest obecnie jednym z najpowszechniejszych i najchętniej kupowanych zabezpieczeń przed wszelkiego rodzaju przestępczością i aktami wandalizmu. Sklepy, wspólnoty mieszkaniowe, hurtownie, właściciele przedsiębiorstw, a coraz częściej szkoły i przedszkola oraz inne placówki decydują się na zakup kamer w celu wyeliminowania kradzieży, oszustw, zniszczeń, a także ogólnej poprawy bezpieczeństwa. Również na ulicach, placach i w parkach miejskich możemy spotkać się z monitoringiem znacznie usprawniającym pracę policji w koniecznym przypadku bądź też działającym w formie ‘straszaka’ i redukującym poziom i częstotliwość popełnianych przestępstw, ze względu na świadomość rejestracji zdarzenia. Ogromną popularnością cieszy się również monitoring domu ze względu na zdecydowanie zmniejszone ryzyko włamania i kradzieży.

Monitoring możemy podzielić na dwa rodzaje: przemysłowy i cyfrowy. Kompletny zestaw składa się oczywiście z kamer, rejestratora i dysku twardego oraz zasilacza. Oba rodzaje różnią się przede wszystkim jakością obrazu. Monitoring IP oferuje niespotykaną dotąd i nieosiągalną dla zwykłych kamer ostrość w jakości HD i FullHD. Dzięki temu możliwe jest odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów, rozpoznanie twarzy czy innych istotnych szczegółów nawet z dużej odległości. Niektóre z nich posiadają miejsce na instalację karty SD lub miniSD, co eliminuje potrzebę użycia rejestratora. Porównując zalety obu systemów, to właśnie wysoka skuteczność zachęca coraz większą grupę inwestorów i osób prywatnych do zakupu nowocześniejszego i bez wątpienia mniej awaryjnego systemu IP.

Na początku rozwoju kamery nie pracowały nocą, ponieważ nie miały takiej możliwości, rejestrując czarny obraz. Z biegiem czasu większość z nich została wyposażona w oświetlacze podczerwieni, co rozwiązało ten problem i z powodzeniem umożliwiło pracę w nocy. Technologia IR jest na tyle popularna i dostępna, że różnice w cenie między kamerami z oświetlaczem IR a bez niego nie są zbyt wysokie.

Istotną funkcją, a zarazem niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest monitoring przez Internet. Zarówno tradycyjna instalacja, jak i system IP umożliwia obsługę za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze. Jedyną przeszkodą w odbiorze obrazu może okazać się zbyt wolne łącze na płynną transmisję, szczególnie w przypadku kamer o dużych rozdzielczościach. W takich przypadkach należy ograniczyć ilość podglądanych w danym momencie kamer lub obniżyć ilość klatek na sekundę w przesyłanym obrazie.