Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania  cookies w przeglądarce. close

Szukaj

Monitoring

Płatności DotPay

Informacje

Promocje

Monitoring 

Podkategorie

 • Kamery przemysłowe HDCVI
  Oferujemy kamery przemysłowe HDCVI w najwyższej rozdzielczości FullHD 1080p. Dostępne modele posiadają wbudowany regulowany lub stało ogniskowy obiektyw oraz tradycyjną metalową obudowę lub wandaloodporną. Każda kamera wyposażona została w oświetlacz podczerwieni co gwarantuje pełną widoczność nawet w pełnych ciemnościach. Kamery pracują tylko w systemie HDCVI
 • Rejestratory HDCVI

  Nowoczesne rejestratory HDCVI umożliwiają nagrywanie obrazu z najwyższą możliwą rozdzielczością FullHD. Również w odróżnieniu od systemów IP bardzo dobrze sprawują się z detekcją ruchu, która w obecnych czasach wymagana jest dla każdego systemu monitoringu. Standardowo prawie wszystkie rejestratory HDCVI oferują nagrywanie jednego lub więcej toru audio.

 • Kamery IP
  Kamery IP są połączeniem komputera oraz kamery. Urządzenie to rejestruje oraz przesyła obraz na żywo przez sieć IP. Umożliwia uprawnionym do tego użtkownikom obserwację, na miejscu lub z oddalonego stanowiska na urządzeniu mobilnym. Podgląd, zarządzanie oraz zapisywanie materiału wizyjnego z kamery IP odbywa się za pośrednictwem sieci opartej na protokole IP. Kamery IP nie muszą być podłączone do komputera. Działąją niezaleznie, mogą być rozmieszczane w różnych miejscach w których znajduję się podłączenie do sieci IP.


 • Rejestratory IP
  Rejestrator IP jest urządzeniem znajdującym zastosowanie w cyfrowej telewizji przemysłowej (CCTV IP). Służą one do cyfrowego przetwarzania i kompensowania analogowych sygnałów wizyjnych, a także przesyłania ich przez sieć komputerową do rejestratora, serwera przechowującego nagrania lub urządzenia mobilnego (np. smartfon).
 • Dyski twarde

  Dyski twarde SATA III przeznaczone do montowania w rejestratorach cyfrowych. Na dyskach twardych zapisywany jest obraz video w postaci cyfrowej w formacie H.264. Od wielkości dysku i ilości kamer zależy długość przechowywanego archiwum Video.

 • Zasilacze 12V CCTV

  Zasilacze CCTV przeznaczone są do zasilania kamer przemysłowych. Urządzenia wyposażone w indywidualny bezpiecznik na każdą kamerę. Możliwoś regulacji napięcia. Zasilacze jedno i wielokanałowe firmy MPL i Wimark

 • Okablowanie

  Okablowanie BNC klasyczne oraz zintegrowane z zasilanie. Przewody UTP umożliwiające przesył sygnału video do 4 kamer za pomocą jednego okablowania.

 • Akcesoria CCTV

  W naszej ofercie znajdą Państwo wszelkiego typu akcesoria potrzebne do montażu telewizji przemysłowej. Złączki, mikrofony, dyski twarde, itp. W ofercie posiadamy również narzędzia dla instalatora : mierniki, zagniatarki obcinacze kabli itp.

 • Atrapy kamer

  Atrapy kamer
  Atrapy kamer zewnętrznych
  Atrapa kamery z czujnikiem ruchu
  Atrapy kamer cena
  Atrapa kamery obrotowej
  Atrapa kamery czy warto
  Jakie atrapy kamer

  Atrapy kamer

  Zastosowanie w chronionym obiekcie atrap kamer przemysłowych ma znaczący wpływ na jego bezpieczeństwo. Prawidłowo zamontowane atrapy kamer przemysłowych mogą skutecznie chronić obiekt przed intruzami metodą odstraszania. Należy jednak ustrzec się najczęściej popełnianych błędów podczas ich instalacji. Bez znaczenia jaką atrapę kamery wybraliśmy nigdy nie należy montować w niej baterii. Migające światełko lub dioda led informuje intruza już z daleka że kamera przemysłowa jest tylko atrapą i nie nagra jego poczynań. Należy pamiętać, że żadna prawdziwa kamera nie mruga diodą led a robią to jedynie atrapy z zamontowaną baterią. Drugim ważnym aspektem jest sposób zamontowania atrapy. Do miejsca instalacji najlepiej jest doprowadzić kawałek korytka montażowego lub rurki pcv tak aby widać było, że kamera jest podłączona a nie jedynie przykręcona do elewacji budynku. Tak zamontowana atrapa kamery zdecydowanie lepiej będzie spełniała swoją funkcję prewencyjną. Na koniec warto zastanowić się nad montażem tabliczki "Uwaga Obiekt Monitorowany" co również znacząco wpływa na podniesienie bezpieczeństwa chronionego obiektu.

  Atrapy kamer zewnętrznych

  Najczęściej wybieraną atrapą kamery zewnętrznej są konstrukcje kopułowe. Przypominają one do złudzenia prawdziwe kamery przemysłowe wandaloodporne zwłaszcza jeżeli są prawidłowo zamontowane. Duża część prawdziwych kamer jest montowana w takich samych obudowach kopułowych lub bardzo podobnych jak atrapy. Z drugiej strony kamery na stopce a dokładniej ich atrapy są na tyle spopularyzowane w Polsce, że złodziej może je bez większego trudu rozpoznać. Sugerujemy wybór atrap o konstrukcji kopułowej lub atrap kamer zewnętrznych ale z droższej półki cenowej. Droższe atrapy są sprzedawana znacznie rzadziej dlatego też nie są tak znane jak większość tanich konstrukcji.

  Atrapa kamery z czujnikiem ruchu

  To również popularna konstrukcja. Najczęściej występuje jako atrapa kamery wewnętrznej z uwagi na niską szczelność. Atrapy kamery z czujką ruchu po wykryciu obiektu mają dwa typy reakcji. Uruchamiają wbudowany silnik i obracają kamerę o obu kierunkach a ponadto aktywują migającą diodę led. Niestety z działaniem prawdziwej kamery przemysłowej ma to niewiele wspólnego dlatego też doradzamy wybór atrapy kamery kopułowej lub droższej kamery na stopce. Na koniec warto dodać, że czujniki ruchu w atrapach kamer nie są zbyt czułe i działają na odległości 2-5 metrów. Czynniki takie jak intensywne oświetlenie słoneczne może wpływać negatywnie na zasięg detektora ruchu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że konstrukcje tego typu z uwagi na wbudowany silniczek dość szybko wyczerpują baterie. Dotyczy to zwłaszcza miejsc instalacji o wzmożonym ruchu.

  Atrapy kamer cena

  Ceny atrap kamer przemysłowych kształtują się na poziomie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Rzadko kiedy cena jest wyższa niż 100 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że atrapy kamer z najniższą ceną są najlepiej rozpoznawalne przez intruzów z uwagi na fakt, że kupowane są najczęściej. Droższe atrapy z uwagi na cenę są mniej rozpowszechnione przez co mnie rozpoznawalne przez złodziej. Zawsze warto wybierać produkty droższe i o nietypowych kształtach.

  Atrapa kamery obrotowej

  Tego typu atrapy występują niezwykle rzadko. Ich zaletą jest nie najgorsza jakość wykonania i bardzo niska rozpoznawalność. Do złudzenia przypominają prawdzie kamery obrotowe zwłaszcza jeżeli są zamontowane zgodnie ze sztuką tzn. doprowadzony jest do nich przewód ewentualnie jakąś puszka imitująca miejsce ukrycia okablowania. Kolejna zaleta to fakt, że atrapy kamer obrotowych są dość duże przez co zdecydowanie łatwiej zauważalne. Zdecydowanie polecamy ten rodzaj atrap na każdym rodzaju budynku.

  Atrapa kamery czy warto

  Koszt zakupu wraz z montażem atrapy kamery przemysłowej jest niewygórowany. Korzyści jakie może przynieść są naprawdę duże. Należy jednak pamiętać aby stosować sie to zaleceń montażowych opisanych powyżej. Warto jest też stosować tabliczki "Uwaga obiekt monitorowany" razem z atrapami kamer daje to całkiem niezłe efekty. W praktyce 90% intruzów zrezygnuje z ataku na nasza posesję i wybierze miejsce bez zainstalowanych kamer.

  Jakie atrapy kamer

  Najlepszym wyborem będą atrapy kamer kopułowe. Są one najwierniejsza kopia prawdziwych kamer przemysłowych a ich odróżnienie może być ciężkie nawet dla profesjonalnego instalatora monitoringu, zwłaszcza jeżeli obserwuje je z dystansu. Oczywiście pamiętamy aby pod żadnym pozorem kamera nie migała diodą. Jeżeli intruz zobaczy migającą diodę, będzie to dla niego jasny sygnał, że kamera jest atrapą. Warto również rozważyć instalacje atrapy kamery obrotowej z uwagi na jej niską rozpoznawalność przez intruzów oraz duży rozmiar. Gabaryty tego rodzaju kamer sprawiają, że są one łatwo zauważalne.

 • Zasilacze awaryjne

  Zasilacze awaryjne, ActiveJet UPS przeznaczone do podtrzymywania napięcia w rejestratorach i kamerach przemysłowych.

 • Transmisja BNC-UTP

  Akcesoria przeznaczone do przesyłu sygnału Video za pomocą skrętki komputerowej. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnego kabla sieciowego 4 parowego możliwe jest przesłanie do 4 sygnałów Video jednym kablem.

 • Technika montażowa
  Technika montażowa
 • Gotowe zestawy FullHD

  Zestawy monitoringu
  Zestaw monitoringu IP
  Zestaw monitoring CVI
  Zestaw monitoringu zewnętrznego
  Zestaw monitoringu WiFi
  Monitoring zestaw i montaż

  Zestawy monitoringu

  Nasza firma oferuje gotowe zestawy monitoringu przeznaczone do samodzielnej instalacji. Oferujemy je w dwóch rodzajach standardowej 2 Megapiexele oraz kamer z podwyższoną rozdzielczością do 4 mega piexeli. W gotowym zestawie monitoringu zawarte są wszystkie potrzebne komponenty : kamery, rejestrator cyfrowy, dysk twardy, okablowanie, zasilacz 12V naścienny oraz wszelkiego rodzaju wtyczki do kamer i zasilania. Typowy zestaw monitoringu jest ustawiony fabrycznie i przygotowany do konfiguracji. Na życzenie klienta możemy zainstalować dysk w rejestratorze oraz przeprowadzić wstępną konfigurację systemu taka jak. Ustawienie daty i poprawnego czasu, włączenie detekcji ruchu na poszczególnych kamerach lub aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji. Tą czynność w zależności od potrzeb może również przeprowadzić użytkownik samodzielnie logując sie na stronę producenta, wskazując odpowiedni model rejestratora cyfrowego i pobierając aktualizację rejestratora.

  Zestaw monitoringu IP

  Oferujemy również gotowe zestawy monitoring IP kompletowane na potrzeby klienta. Należy jednak zaznaczyć, że późniejsza konfiguracja systemu w technologii IP jest zdecydowanie trudniejsza niż klasycznej telewizji przemysłowej CVI. W monitoringu IP konfiguracja to nie tylko ustawienie samego rejestratora ale przede wszystkim indywidualnie każdej kamery. Należy przyznać jej adres IP, odpowiednie hasło oraz przypisać do rejestratora. W tym momęcie warto zwrócić uwagę, że zestawy monitoring IP oferują taką samą rozdzielczość jak tańsze konstrukcje oparte o rozwiązanie CVI. Również dostęp przez Internet jest taki sam w obydwu rozwiązaniach. Na ta chwile oferujemy zestawy IP tylko na zamówienie i dobrane indywidualnie dla klienta. Oczywiście świadczymy pełen wsparcie podczas instalacji dla użytkowników.

  Zestaw monitoringu CVI

  Systemy telewizji przemysłowej CVI to najbardziej powszechnie spotykane rozwiązanie. Cechuje się wysoką bezawaryjnością, łatwością konfiguracji oraz taką samą jakością obrazu i funkcjonalnością jak inne systemy. Zestawy monitoringu CVI dedykowane są dla użytkowników, którzy instalację decydują sie wykonać samodzielnie. Jest ona prosta i intuicyjna a nasza firma może na życzenie klienta prekonfigurować cały gotowy zestaw monitoringu tak aby instalacja sprowadzała się do rozłożenia okablowania, zarobienia wtyczek i włączenia zasilania. Również późniejsza eksploatacja i konserwacja zainstalowanego zestawu monitoringu jest zdecydowanie łatwiejsza a niżeli w systemach IP. To rozwiązanie polecamy dla wszystkich klientów, którzy chcą obniżyć koszty instalacja systemu i wykonać go samodzielnie. Oczywiście nasza firma świadczy pełne wsparcie telefoniczne dla zakupionych produktów oraz pomoc podczas instalacji.

  Zestaw monitoringu zewnętrznego

  Bez znaczenia jaki system wybierzemy czy wysokiej czy niskiej rozdzielczości czy będzie to IP czy CVI do wszystkich naszych zestawów oferujemy kamery nadające się do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz wyposażone w obudowy wandaloodporne. Kamery w obudowach kopułowych najlepiej nadają sie do zestawu monitoringu zewnętrznego ich konstrukcja sprawia, że ciężko jest na nie zarzucić np szmatę aby ją zasłonić a tym bardziej ciężej jest ją urwać poprzez zarzucenie szkunka czy łańcucha tak jak ma to miejsce w typowych kamerach na stopce. Również konstrukcja kopułowa sprawia, że są zdecydowanie bardziej odporne na rzucanie kamieniami lub na spadający śnieg z dachów, który bardzo często powoduje przestawienie tradycyjnej kamery w dół. Instalacja zestawów monitoring zewnętrznego gwarantuje również skuteczną ochronę elewacji i jest dedykowana szczególnie dla wspólnot mieszkaniowych.

  Zestaw monitoringu WiFi

  System bezprzewodowego przesyłania danych najlepiej sprawuje się w technologii IP. Wystarczy zastosować urządzenia WiFi tzn Acces Pointy zarówno przy rejestratorze jak i kamerach i transmisje bezprzewodową mamy rozwiązaną w dość tani sposób. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest dość trudne w konfiguracji a ponadto każde urządzenie WiFi jak i kamera potrzebuje oddzielnego zasilania. Niestety w takim przypadku ciężko jest mówić o zestawach monitoringu WiFi, że są one w pełni bezprzewodowe. Oczywiście, na życzenie klienta możemy zaprojektować i sprzedać taki system a nawet pomóc w instalacji. Należy mieć jednak na uwadze, że stopień trudności konfiguracji zestawu monitoringu WiFi jest bardzo wysoki i użytkownik bez fachowej wiedzy informatycznej może sobie z nim nie poradzić.

  Monitoring zestaw i montaż

  Jeżeli myślimy o systemach CVI to montaż ich jest wyjątkowo prosty. Każda kamera łączy sie bezpośrednio do rejestratora i zasilacza. Przy wstępnej konfiguracji w naszej firmie należy jedynie poprowadzić okablowanie do kamer, zarobić końcówki przewodów dostarczonymi wtyczkami. Wtyczki są przeznaczone do zarabiania bez specjalistycznych zagniatarek a jedynie z użyciem małego śrubokrętu oraz podłączyć kable zespolone do zasilacza. Jedyne co pozostaje to włączenie prądu. Z goła inaczej sprawa przedstawia się z montażem zestawu monitoring IP tutaj stopień konfiguracji jest zdecydowanie trudniejszy i bez specjalistycznej wiedzy informatycznej może być trudno przeprowadzić instalację do końca. Również zakończanie przewodów wtyczkami RJ45 nie może odbyć się bez specjalistycznej zagniatarki. Dlatego też nasza firma poleca do montażu monitoringu zestaw CVI, który działa równie dobrze, jest dostępny tak samo przez Internet jak systemy IP a instalacja jego jest wyjątkowo prosta.

 • Gotowe Zestawy 4Mpix

  Gotowe zestawy telewizji przemysłowej o podwyższonej rozdzielczości 4 megapixele.

 • Gotowe zestawy WiFi

  Gotowe zestawy WiFi

1. Profesjonalny monitoring
2. Monitoring przez Internet na smartfonie
3. Monitoring w firmie i biurze
4. Zestaw do monitoringu
5. Monitoring bezprzewodowy
6. Komu zlecić instalację monitoringu w Warszawie
7. Monitoring CCTV

Profesjonalny monitoring

Nasza firma oferuje szeroki wybór podzespołów z zakresu monitoringu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty marki Dahua renomowanego producenta urządzeń do monitoringu oraz produkty a głównie kamery przemysłowe APTI. Preferujemy dwa rodzaje rozwiązań połączenia kamer z rejestratorem cyfrowym. Pierwsze klasyczne i znane przez wielu instalatorów oraz klientów to systemy monitoringu wizyjnego ip. Pracują one w oparciu o protokół komputerowy TCP/IP a transmisja przebiega po zwykłym przewodzie komputerowym UTP lub FTP. Drugie rozwiązanie to system monitoringu CVI. Tutaj kamery w odróżnieniu od systemu IP podłączone są bezpośrednio do rejestratora. Rozwiązanie takie zapewnia szybszą pracę oraz mniejsza awaryjność. Tego rodzaju monitoring CCTV jest najczęściej wybierany zarówno przez klientów jak i instalatorów. Ponadto jest zdecydowanie tańszy niż systemy IP, a oferuje taką samą rozdzielczość.

Monitoring przez Internet na smartfonie

W tym momencie warto zwrócić uwagę, że zarówno jeden jak i drugi system oferuje monitoring przez Internet i nie ma tu znaczenia czy kamery zostały zastosowane IP czy CVI. Podgląd kamer monitoringu przez smartfona realizowane jest w każdym systemie jak i przez komputer stacjonarny, tablet czy innego rodzaju urządzenie wyposażone w system operacyjny Android lub iOS. Na tym etapie rejestratory cyfrowe są na tyle zaawansowane, że mogą korzystać z chmury i nie jest potrzebna konfiguracja routera, aby kamery były widoczne przez Internet, a jedynie dostęp Internetu.

Monitoring w firmie i biurze

Montaż profesjonalnego monitoringu niesie ze sobą niezliczone korzyści, zwłaszcza jeżeli jest dostępny przez Internet lub smartfon. W przypadku kiedy będzie to monitoringu sklepu możemy zdecydowanie zredukować kradzieże. System monitoringu w biurze świetnie spisze sie jako kontrola czasu pracy pracowników, a kamery monitoringu zamontowane w szkole zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo naszym pociechom. Podgląd monitoringu z telefonu jest już na tyle popularny, że znajduje zastosowanie w każdym miejscu.

Zestaw do monitoringu

Jak już wcześniej wspomniano zarówno systemy monitoringu IP jak i CVI oferują taką samą jakość oraz bardzo podobną obsługę. Różnią się jedynie poziomem trudności w instalacji oraz ceną zakupu. Warto jednak zauważyć, że nasza firma oferuje również gotowe zestawy monitoringu przeznaczone do samodzielnej instalacji. Wszystkie tego typu zestawy są tak przygotowane, aby każdy użytkownik bez problemu poradził sobie z montażem. Na życzenie klienta nasze rejestratory wstępnie są konfigurowane, a dyski twarde z zestawu montowane są do środka. Takie rozwiązanie wymaga od użytkownika tylko połączenia okablowania i włączenia zasilania.

Monitoring bezprzewodowy

Oddzielnym tematem, którym warto poruszyć jest system monitoringu bezprzewodowego w przypadku instalacji IP sprowadza się to do instalacji tzw. Access Pointów - łącze bezprzewodowe WiFi o częstotliwości 2.4 lub 5 Ghz i zestawienie połączenia bezprzewodowego. W drugim przypadku w systemie CVI takie rozwiązanie również istnieje ale jest zdecydowanie droższe z uwagi na potrzebę wykorzystania specjalistycznych urządzeń przesyłowych. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku czy będzie to monitoring zewnętrzny bezprzewodowy czy wewnętrzny wszelkiego rodzaju zakłócenia oraz interferencje fal radiowych mogą niekorzystnie wpływać na jakość sygnału. Zalecamy dlatego aby w miarę możliwości wykonywać połączenia kamer przemysłowych kablowo.

Komu zlecić instalację monitoringu w Warszawie

Nasza firma specjalizuje się również w instalacjach monitoringu na terenie warszawy oraz woj. Mazowieckiego. Oferujemy kompleksowe instalacje wraz z gwarancją na miejscu bez znaczenia czy będzie to monitoringu mieszkania, lub innego rodzaju instalacja jak np. monitoring w pracy. Przez ostatnie miesiące zauważyliśmy również znaczący wzrost zainteresowania gotowymi zestawami jak i całymi instalacjami obejmującymi monitoring domowy zewnętrzny przewodowy jak i bezprzewodowy. Wychodząc na przeciw naszym klientom staramy się oferować gotowe zestawy ułatwiające montaż samodzielnie lub w przypadku montażu monitoringu na terenie Warszawy oferujemy atrakcyjne stawki montażowe mając na uwadze, że klient indywidualny ma inne wymagania niż klient firmowy. Również proces doboru kamer jest nieco inny dla klienta firmowego, indywidualnego czy dla wspólnoty mieszkaniowej decydującej sie na montaż kamer.

Monitoring CCTV

Systemu Monitoringu CCTV to nie tylko rejestratory oraz kamery. Oferujemy cała gamę podzespołów oraz akcesoriów niezbędnych do wykonania instalacji monitoringu. Składają się na nie wszelkiego rodzaju okablowanie, uchwyty, mikrofony, złącza oraz wtyki a także zasilacze CCTV czy dyski twarde przeznaczone do przechowywania nagranego materiału Video. Gwarantujemy płynność dostaw oraz dostęp do zawsze najnowszego sprzętu telewizji przemysłowej. Wychodzimy również na przeciw instalatorom oferując atrakcyjne warunki współpracy, pomoc w doborze sprzętu oraz szkolenia z zakresu najnowszych technologii wprowadzanych do monitoringu przemysłowego. Staramy się, aby zawarty na naszej stronie cennik monitoringu był zawsze aktualny co znacząco ułatwia składanie zamówienia bez potrzeby potwierdzania wartości produktów. Zachęcamy również Państwa do zapoznania cię z cennikiem montażu monitoringu w naszej firmie wraz z kompleksową gwarancją w miejscu instalacji przez 24 miesiące. Tego typu rozwiązanie to łatwość i wygoda w eksploatacji oraz pewność, że system będzie działał długo i bezawaryjnie. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz dystrybutorów.

Monitoring CCTV, czyli tzw. telewizja przemysłowa, to system przekazywania obrazu, rzadziej obrazu z dźwiękiem, z określonych pomieszczeń i punktów w zamkniętym systemie, w obrębie którego został wykonany montaż kamer. Dzięki rozwojowi technologicznemu jest obecnie jednym z najpowszechniejszych i najchętniej kupowanych zabezpieczeń przed wszelkiego rodzaju przestępczością i aktami wandalizmu. Sklepy, wspólnoty mieszkaniowe, hurtownie, właściciele przedsiębiorstw, a coraz częściej szkoły i przedszkola oraz inne placówki decydują się na zakup kamer w celu wyeliminowania kradzieży, oszustw, zniszczeń, a także ogólnej poprawy bezpieczeństwa. Również na ulicach, placach i w parkach miejskich możemy spotkać się z monitoringiem znacznie usprawniającym pracę policji w koniecznym przypadku bądź też działającym w formie ‘straszaka’ i redukującym poziom i częstotliwość popełnianych przestępstw, ze względu na świadomość rejestracji zdarzenia. Ogromną popularnością cieszy się również monitoring domu ze względu na zdecydowanie zmniejszone ryzyko włamania i kradzieży.

Monitoring możemy podzielić na dwa rodzaje: przemysłowy i cyfrowy. Kompletny zestaw składa się oczywiście z kamer, rejestratora i dysku twardego oraz zasilacza. Oba rodzaje różnią się przede wszystkim jakością obrazu. Monitoring IP oferuje niespotykaną dotąd i nieosiągalną dla zwykłych kamer ostrość w jakości HD i FullHD. Dzięki temu możliwe jest odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów, rozpoznanie twarzy czy innych istotnych szczegółów nawet z dużej odległości. Niektóre z nich posiadają miejsce na instalację karty SD lub miniSD, co eliminuje potrzebę użycia rejestratora. Porównując zalety obu systemów, to właśnie wysoka skuteczność zachęca coraz większą grupę inwestorów i osób prywatnych do zakupu nowocześniejszego i bez wątpienia mniej awaryjnego systemu IP.

Na początku rozwoju kamery nie pracowały nocą, ponieważ nie miały takiej możliwości, rejestrując czarny obraz. Z biegiem czasu większość z nich została wyposażona w oświetlacze podczerwieni, co rozwiązało ten problem i z powodzeniem umożliwiło pracę w nocy. Technologia IR jest na tyle popularna i dostępna, że różnice w cenie między kamerami z oświetlaczem IR a bez niego nie są zbyt wysokie.

Istotną funkcją, a zarazem niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest monitoring przez Internet. Zarówno tradycyjna instalacja, jak i system IP umożliwia obsługę za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze. Jedyną przeszkodą w odbiorze obrazu może okazać się zbyt wolne łącze na płynną transmisję, szczególnie w przypadku kamer o dużych rozdzielczościach. W takich przypadkach należy ograniczyć ilość podglądanych w danym momencie kamer lub obniżyć ilość klatek na sekundę w przesyłanym obrazie.